internetWEEK.cz menu TOPlist

Ovoce jako lék

Ovoce jako lék

Nejen zelenina, ale i ovoce je našemu tělu prospěšné. Je chutné, barevné a důležité. Dělají se z něj saláty, dorty, ovocné koktejly. Pojďme se společně vypravit tam, kde ovoce hraje důležitou roli!

 

Ovoce jako lék

Chcete zhubnout? Jezte ananas!

Ano, je to skutečně tak. Toto ovoce slaví nejvíce svého úspěchu v dietách. Jeho konzumací se totiž spalují tuky a zabraňuje se jejich tvorbě. Pokud se snažíte držet dietu, doporučuje se jíst jeden plátek ananasu před každým jídlem. S dietami je samozřejmě spojena činnost střev. Ananas čistí střeva, jsou-li neprůchodná a také pomáhá při průjmu. Zlepšuje celkové trávení a zabraňuje tvorbě zánětů. Pokud se vám tvoří na obličeji stařecké skvrny, ananas je dobrým bojovníkem proti nim. Dále posiluje organismus a zabraňuje otokům. Jeho šťáva pomáhá při horečkách a zimnici. Mimochodem v zemi, odkud pochází, ho lidé využívají jako afrodiziakum. Obsahuje vitamín B a E, ale také minerální látky.

 

Když byla zmínka o zelenině: | Proč není zelenina ze supermarketů k jídlu? >>>

 

Nervy nejlépe uklidní banán

Banán obsahuje látku, která se nazývá tryptofan. Tato látka se ve zdravotnictví běžně využívá do léků na deprese. Proč ovšem brát prášky, když si můžeme dát přímo banán, jehož účinek je stejný? Ovlivňuje totiž pozitivně naší náladu. Pokud se potřebujeme soustředit, být vytrvalý a mít sílu, banán je to pravé ovoce. Není však jen povzbuzujícím ovocem. Jestliže požijeme jeden či dva banány před spaním, pomůže nám i usnout. Obsahuje vysoké množství magnézia a draslíku. Jeho konzumace je libovolná, neexistuje u něj žádné omezené množství.

 

Zelenina ještě jednou. A není nad čerstvou... | Zázračná zelenina >>>

 

Když třešně čarují

Třešně jsou bohaté na vitamín C a draslík. Mají mnoho pozitivních účinků. Nejen, že udržují naše srdce zdravé, jsou ale také prospěšné naší pokožce, působí jako prevence proti dně, odvádějí z těla toxické látky, čistí ledviny, působí močopudně a pomáhají pročistit organizmus. Obsahují dvě důležité látky. Kyselinu křemičitou, která působí na zpevnění vaziv a fosfor, který uklidňuje naší nervovou soustavu. Koupel z odvaru působí také na bolavé klouby při revmatismu. Malá rada na konec k tomuto ovoci. Doporučuje se mít doma třešně se stopkou, vydrží déle.

 

Černý rybíz, perly zázraku

Toto kuličkové ovoce má mnoho účinků. Kromě toho, že pomáhá proti skleróze, nachlazení, problémům se střevy, také podporuje tvorbu různých šťáv, zabraňuje infekci močových cest a přináší úlevu při zánětech. Obsahuje velké množství vitamínů C a E a také obsahuje draslík. Jeho konzumace je neomezená. Ale pozor, pokud si myslíte, že si koupíte rybízový džus, či šťávu a budou obsahovat stejné množství vitamínu jako samotný rybíz, jste na omylu. Nejlepší je ten z keříku, pěkně syrový. Jedině ten si zachovává vitamíny a další potřebné látky.

 

Čarodějem uchovávající mládí, je grapefruit

Jeho účinek prochází složitější fází procesu. Obsahuje totiž betakarotén, který se v organizmu mění na vitamín A, který napomáhá zachovat si mládí a chrání nás před infekcemi. Růžový grapefruit je bohatší na vitamín C, než bílý. Dokáže pokrýt potřebnou denní dávku vitamínu C.

 

A co je tím nejzdravějším ovocem? Rozhodně hrozny

Hrozny mají neskutečné množství látek a vitamínů. Z minerálních látek má nejvíce draslíku, který pomáhá při odstraňování odpadních látek, řízení srdečního rytmu a jasnému myšlení. Vláknina, která se nachází ve stopkách hroznů, napomáhá činnosti střev. Hrozny obsahují vitamíny B, C a E. Ovoce je velmi prospěšné k regeneraci pokožky a léčení žlučových kamenů. Hroznová šťáva působí velmi močopudně a žlučopudně, také po ní můžeme mít „běhavou“. Největší úlevu přináší těm, kteří se těžko vyrovnávají s krutými změnami počasí mezi létem a podzimem. Hrozny totiž zmírňují únavu a deprese. Můžeme o nich mluvit jako o energetické bombě. Hrozny se samozřejmě využívají všemožně. Nejlepší jsou syrové. Přimíchávat je můžeme do salátů, do studených mís, či jako jednohubky. Základním pravidlem je mít kvalitní čerstvé hrozny s pevnou slupkou o střední velikosti a šťavnatou dužinou.

 

Hruška nejen pálená pro dobrou náladu

Hruška je dalším zázračným ovocem. Obsahuje vápník, fosfor a lehce stravitelné cukry. Pokud ji zkombinujeme například k snídani s ovesnými vločkami, má antibakteriální, močopudný a posilující účinky. Šťáva z tohoto plodu se využívá při boji s obezitou, močových kamenech a vysokém krevním tlaku. Bojujeme-li s kašlem, ideální je hrušku povařit, či upéci. Odvar ze sušených hrušek je skvělým bojovníkem proti průjmu. Hrušky jsou skvělým léčitelem, co se týká trávicího traktu. Plané hrušky jsou zdravější, než ušlechtilé. Problémy by mohla činit zrníčka. Způsobují totiž těžký žaludek. Hruška je prý zaručený lék na dobrou náladu.

 

Jablko – očista organismu

Jablka jsou ovocem, které neobsahuje téměř žádné bílkoviny. Bohatá jsou však na vlákninu a vitamíny. Pročišťují organismus, snižují hladinu cholesterolu, cukru v krvi, jsou účinná při bolestech hlavy a závratích. Na průjem pomáhají jablka sladká, na zácpu naopak kyselá. Jsou účinným bojovníkem proti bolestem kloubů. Jablka působí jako vynikající omlazovací kúra. Odvar z jabloňových květů má uklidňující účinky a zmírňuje záchvaty kašle. Jablečná šťáva je také tělu velmi prospěšná. Osvědčila se především při chřipce. Pokud bychom užívali jedno jablko ráno a druhé večer, očistili bychom tak náš organismus.

 

Červené afrodiziakum zvané jahoda

Kvůli látce manganu, kterou jahody obsahují, se stávají afrodiziakem. Není to ovšem jejich jediný účinek. Daleko podstatnější je, že urychlují látkovou výměnou a dodávají tělu vitamíny C a E. Přinášejí úlevu při revmatizmu a dně. Ideální doporučená denní dávka čerstvých jahod v době sezóny je 20 dkg.

 

Pozitivně nás ovlivňují ořechy

Kromě toho, že obsahují velké množství látek jako je draslík, magnesium, zinek, měď, selen a kyselina folová, působí uklidňujícím dojmem a pozitivně ovlivňují náš mozek. Loupané ořechy ale většinu těchto vlastností ztrácí.

 

Posilněte si kosti švestkami!

Protože švestky obsahují vápník a fosfor a tyto dvě látky jsou ideálním spojením, jsou švestky ideální pro posílení kostí, také pomáhají trávit. Sušené švestky poté obsahují velké množství železa a vlákniny.

 

Proti rakovině s pomerančem

Pomeranče obsahují kalium a magnesium. Tyto dvě látky mají funkci pročišťování organismu. Ovoce dále snižuje hladinu cholesterolu v krvi a posiluje krevní vlásečnice. Velice důležité je, že mají protirakovinné účinky. Byl proveden i výzkum, během něhož se zjistilo, že lidé, kteří denně jedli 100g tohoto ovoce měli nižší riziko výskytu rakoviny. Čerstvá šťáva z těchto citrusů má velké množství vitamínů C. Pomeranče posilují náš organismus.

 

Poslední zázrak přírody

Meruňky jsou zázrakem v boji proti stárnutí, neboť obsahují kyselinu listovou, pantotenovou a betakarotén. Pokud máme mizernou náladu, stačí si vzít meruňku. Prý se nám po ní zlepší, má na ni totiž působit pozitivně. Navíc odstraňují únavu a neschopnost soustředění. Jsou výborným zdrojem železa. Pro kuřáky jsou meruňky také velmi potřebné, neboť mají příznivý vliv na sliznici silných kuřáků. Čerstvé, nebo sušené, to je jedno, jak je libo. Pozor ale na pecky! Jsou jedovaté. Obsahují totiž hořkou látku amygdalin. Těhotné ženy by meruňky měly jíst jen velmi omezeně. Mají totiž v sobě velké množství mědi. U některých citlivých lidí mohou meruňky vyvolávat průjmy, či dokonce celkovou slabost.

 

Kde se berou informace o zázračných lécích na rakovinu? Tají je farmaceutické koncerny, aby vydělávaly biliony dolarů? Mezi zázračné léky mají patřit jádra z meruněk, jenomže jejich nadměrná konzumace může být nebezpečná! | Meruňky a rakovina? Pozor na otravu! >>>

 

Zdroje:
http://fanda-jidla.bloger.cz/Zajimavosti/Pravda-o-ovoci-1
http://www.ecmost.cz/cd/data/zdravi/klepisova/ucinky_ovoce.htm
http://www.celostnimedicina.cz/lecive-ucinky-zeleniny-a-ovoce.htm
http://ewoman.cz/lecive-ucinky-ovoce/

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Zdraví   Jídlo   Zdravá výživa  


Kategorie Zdravá výživa


7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?S rakovinou lze bojovat změnou jídelníčku!S rakovinou lze bojovat změnou jídelníčku!
Příběh Angličanky, která se poprala úspěšně s rakovinou změnou svého jídelníčku, měl neblahé pokračování. Zhoubné bujení buněk ji znovu ohrozilo. Jane Plantová napsala novou knihu.Mléko – mýty a faktaMléko – mýty a fakta
Mléko je pro naše tělo důležité. Obsahuje mnoho pro naše tělo velmi potřebných složek. Koluje kolem něj ale také velká spousta mýtů a mnoho z nás tak ani neví, co pravdou je a co nikoliv.Biopotraviny: mýty a faktaBiopotraviny: mýty a fakta
Mnoho z nás si kupuje biopotraviny. Domníváme se, že jsou lepší, než obyčejné potraviny. Nemýlíme se však? Zde najdete mýty a fakta, která vám prozradí pravdu o biopotravinách.10 nejzdravějších semen na zemi 10 nejzdravějších semen na zemi
Semena většinou obsahují spoustu zdraví prospěšných látek, ale je nutné je jíst syrová. Teplo jim nesvědčí, natož pražení. Můžeme je ale namočit, rozemlít nebo z nich udělat kaši. Nepoužívejte k jídlu semena solená nebo potažená cukrem.Zázračná zeleninaZázračná zelenina
Zelenina je důležitou součástí našeho života. Dává našemu tělu potřebné vitamíny. Slouží však i k dalším neméně důležitým účelům. Pojďme se podívat, kde všude ji můžeme ještě využít!Aspartam E951: mění chemické složení mozkuAspartam E951: mění chemické složení mozku
Aspartam byl vyvinut jako chemická bojová látka. Dnes je nejrozšířenějším umělým sladidlem na světě. Ač bylo provedeno několik výzkumů, které potvrdily jeho vysoce škodlivou sílu. Je zkrátka dostupný, levný a toxický...Neviditelná nukleární hrozba v jídleNeviditelná nukleární hrozba v jídle
Američané, kteří nenakupují pouze bio-potraviny, jsou nevědomými účastníky největšího potravinového experimentu, jaký kdy historie zaznamenala. Potraviny jsou zhodnocovány kobaltem 60, aby byly bezpečnější…Zázračné konopíZázračné konopí
Konopí. Slovo spojené s drogami a politickými spory. Ale průmyslové konopí má hodně daleko k marihuaně, neobsahuje téměř žádné THC. Tato rostlina slouží lidem už 4000 let – poskytuje vlákna na oblečení, provazy i k výrobě papíru.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí