internetWEEK.cz menu TOPlist

Meruňky a rakovina? Pozor na otravu!

Meruňky a rakovina? Pozor na otravu!

Kde se berou informace o zázračných lécích na rakovinu? Tají je farmaceutické koncerny, aby vydělávaly biliony dolarů? Mezi zázračné léky mají patřit jádra z meruněk, jenomže jejich nadměrná konzumace může být nebezpečná!

Meruňky a rakovina? Pozor na otravu!

O nějakém novém zázračném přírodním léku na zhoubné nádorové bujení se na internetu dočteme poměrně často. Informace ale bývají nepřehledné a nepodložené, že se v tom lze těžko orientovat.

 

Jako jedna z posledních informací na toto téma se objevila zpráva, že v jádrech meruněk se nachází látka, která „zabíjí rakovinové buňky“. Čili levně, zdravě řeší to, co stojí medicínský průmysl miliardy a co pacientům ničí zdraví chemoterapií, ozařováním, hlásá článek, který se šíří kopírován po internetu už delší dobu.

 

Zapátrali jsme, co je na tom pravdy. Zjistili jsme například, že konzumace více než dvou jader meruněk denně může způsobit otravu. „Z glykosidu amygdalinu v trávicím traktu vzniká velmi jedovatá kyselina kyanovodíková, která může u postiženého vyvolat příznaky akutní otravy, jako jsou křeče, zvracení, dýchací potíže a ve vyšší dávce dokonce vést ke smrtelnému ochrnutí dýchacího ústrojí,“ uvádí internetový Agronavigator.cz zaštítěný Ústavem zemědělské ekonomiky a informací.

 

Údajně zázračná přírodní látka v meruňkách se jmenuje laetril neboli vitamín B17. „Pokud je na tom něco pravdy, proč je tato informace potlačována? Proč jsou lidé, kteří se díky ní vyléčili nebo léčí ostatní, nejen kritizováni, a někteří z nich dokonce uvězněni?“ ptá se autor českého článku, který je doslovným překladem staršího anglického originálu od Paula Fassa z roku 2009.

 

Laetril - vitamín B17

„Vitamín B17 byl poprvé objeven v roce 1974 dr. Krebsem, jr. Vitamín B17 je ve vodě rozpustná, v zásadě neškodná látka, označovaná jako přírodní chemoterapeutikum. Je obsažen ve více než 1200 druzích rostlin, z nichž velká část je jedlých. Vitamín B17 je také znám pod jménem laetril (laetrile) či nitrilosid. Nejvyšší koncentrace vitamínu B17 je obsažena v jádrech pecek běžných druhů ovoce, jako jsou meruňky, broskve, švestky, třešně, višně, ryngle, “špendlíky“ a mnoho dalších. Jádra pecek meruněk a broskví obsahují téměř 2% vitamínu B17 ze své celkové hmotnosti. Jedinými druhy ovoce na severní polokouli, které neobsahují žádný vitamin B17, jsou plody citrusů.“

 

Jak se šíří informace

Paul Fassa má svou webovou stránku Health Maven (Escape from the Medical Mafia Matrix), žije v Texasu a je spisovatel na volné noze. Mezi Fassovými zdroji je uveden: G. Edward Griffin. Podle Wikipedie jde o amerického filmového producenta a spisovatele. V roce 1974 vydal knihu „Svět bez rakoviny“. „Griffin obhajuje laetril a deriváty z amygdalinu jako prostředky léčby rakoviny. Od 70. let vědci označují léčbu rakoviny pomocí laetrilu za všeobecně uznávaný příklad šarlatánství. Podle nich výzkumy nikdy neprokázaly, že by byl prevencí proti rakovině. Griffin založil v roce 1976 The Cancer Cure Foundation jako neprofitní organizaci k výzkumu a vzdělávání v oblasti alternativních terapií rakoviny. V roce 2002 přejmenoval nadaci na The Cure Research Foundation. Griffin mimo to, že natáčí filmy, tvrdí, že zkamenělá Noemova archa existuje, uchovala se v Turecku a nachází se asi 25 kilometrů od Araratu.“ (Wikipedia.org)

 

Zajímá Vás alternativní léčba rakoviny? Gersonova terapie je přírodní léčba, která aktivuje mimořádnou schopnost těla léčit samo sebe. Podle jejích propagátorů léčí některé druhy rakoviny, cukrovku, alergie a další nemoci

Rakovina: Gersonova terapie >>>

 

Fassův článek uvádí jako důkaz účinnosti laetrilu fakt, že himalájský národ Hunzasů konzumuje jádra z meruněk, a proto je velmi zdravý. „Amygdalin v nejvyšší koncentraci a s nezbytnými enzymy se nachází v jádrech meruněk. Primitivní národ Hunzasů byl známý pro konzumaci meruňkových jader ve velkém množství. Aby se dostali k měkkému jádru, rozbíjeli tvrdé pecky. Nikdy v historii u nich nebyl zaznamenán výskyt rakoviny,“ píše Fassa a dále se Hunzy nezabývá.

 

Hunzové – legendy a realita

Podle původních zdrojů Hunzové (Hunzas, Hunzakuts) žili v Himáláji a jsou dodnes spojováni s dlouhověkostí a dobrým zdravím. Dožívali se údajně až 140 let v plném zdraví. Jejich strava byla skromná a skládala se většinou z obilnin, zeleniny, lesních plodin a ovoce. U zdroje těchto informací stojí Dr. Jay F. Hoffman, autor knihy Hunza - Secrets Of The World´s Healthiest And Oldest Living People, která vyšla již v roce 1960. Hoffman je první, kdo přišel s tím, že v „Údolí mládí“ lidé netrpí rakovinou a dalšími těžkými, civilizačním chorobami.

 

Jenomže pozdější zdroje říkají opak. Hunzové jsou na tom z hlediska onemocnění stejně špatně jako my: „Dr. John Clark se zde setkal se skupinami nemocných lidí, kteří hledali zdravotní pomoc v každé vesnici, kterou navštívil. Diagnostikoval hodně nemocí a léčil je tak, jak jen mohl. Trpěli například malárií a úplavicí. “ Clark léčil více než 5000 lidí. V současnosti žije Hunzů asi 80 tisíc a jejich průměrný věk je u mužů 53 a u žen 52 let. Podle Clarka nepočítali Hunzové věk podle kalendáře, ale odhadem podle moudrosti a zkušeností člověka. Hunzové o sobě tvrdí, že jsou potomky armády Alexandra Velikého, ale vědci to pokládají za nepodložené. Podle genetických analýz přišli jejich předkové do jižní Asie asi před 5000 roky.

 

Další informace z Fassova článku:

„Mnoho z lékařů, kteří používají laetril, má 85% úspěšnost léčby u těch pacientů s rakovinou, kteří neabsolvovali větší množství klasického řezání, pálení a otrávení, což je standardní postup - přičemž u těch, kteří se k laetrilové léčbě uchýlí až jako k poslední možnosti, po tom co jim už konvenční medicína nemá co nabídnout, dosahuje úspěšnost léčby pouze 15%.

 

Potlačování lékařskou mafií

Od doby kolem roku 1920, odborníci zkoumající a praktikující alternativní léčebné postupy a léky na rakovinu a šiřitelé jejich těchto zpráv byli nejen opomíjeni, zastrašováni, nebo vězněni, ale dokonce i zabíjeni.

 

Léčba laetrilem

Existuje mnoho příběhů o úspěších od lidí, kteří užívali jen laetril nebo jádra z meruněk. Obvykle doporučovaná preventivní dávka se uvádí mezi 5 - 7 jadérky během dne. Při léčbě rakoviny je třeba užít 2 až 3x tolik. Někteří doporučují vzít si jedno jádro na 4,5 váhy. Pro udržení stavu po vyléčení se lze vrátit zpátky na 5 - 7 jader denně. Někteří lidé léčící laetrilem nechali své pacienty požívat tablety s vitaminem B15 a trávící enzymy jako papain z papáje nebo bromelain z ananasů. Při požití většího množství meruňkových jader může dojít k nevolnosti od žaludku a závratím. Nicméně nebyla zaznamenána žádná smrt důsledkem požití jader nebo laetrilu. Přestože určitého úspěchu s laetrilem dosáhli i pacienti podstupující zároveň konvenční léčbu, nedoporučuje se to. Nakonec většina lidí kombinujících tyto dvě léčby buď vysadí chemoterapii, nebo zemře.

 

Agronavigator.cz: Jádra meruněk

„Hořká meruňková jádra bývají nabízena v obchodech biopotravin a speciálních prodejnách; v poslední době také stále častěji prostřednictvím internetu. V některých případech je konzumace těchto jader propagována s poukazem na jejich pozitivní vliv na obranyschopnost organismu v boji proti rakovinnému bujení. Pro tato tvrzení však neexistuje žádný vědecky podložený důkaz. Naopak hořká jádra meruněk obsahují velké množství amygdalinu. Tento glykosid se během trávicího procesu štěpí na kyselinu kyanovodíkovou, která způsobuje těžké akutní otravy a ve vyšších dávkách dokonce může vést k úmrtí. Konzumace hořkých jader meruněk proto může skrývat zdravotní rizika. Již při konzumaci několika málo jader může dojít k výskytu akutních příznaků otravy. Spotřebitelé by proto neměli konzumovat více než jedno nebo dvě hořká jádra meruněk za den nebo z opatrnosti je vhodné se jich úplně zříci. „V každém případě by měli být spotřebitelé upozorněni díky varovnému textu na obalech výrobků na nebezpečí vzniku otravy“, prohlásil profesor Dr. Dr. Andreas Hensel, prezident německého úřadu BfR (Bundesinstitut für Risikobewertung). Neprokázané informace, které by mohly u zoufalých lidi trpících rakovinou vést k nákupu hořkých meruňkových jader, jsou velmi nezodpovědné a neomluvitelné.

 

BfR doporučuje německým spotřebitelům, aby nekonzumovali více než jedno nebo dvě hořká meruňková jádra za den nebo z důvodu vysokého obsahu amygdalinu v jádrech je do svého jídelníčku vůbec nezařazovali. Z glykosidu amygdalinu v trávicím traktu vzniká velmi jedovatá kyselina kyanovodíková, která může u postiženého vyvolat příznaky akutní otravy, jako jsou křeče, zvracení, dýchací potíže a ve vyšší dávce dokonce vést ke smrtelnému ochrnutí dýchacího ústrojí. BfR proto považuje uvedení varovného upozornění na obalu výrobků za zcela nezbytné.“

 

Zdroj: www.agronavigator.cz >>>

 

Pozitivní vliv meruněk na naše zdraví:

Meruňky posilují imunitu

 • • působí proti únavě
 • • zlepšují krevní obraz
 • • podporují krvetvorbu a růst buněk
 • • snižují hladinu krevního cholesterolu
 • • léčí srdce
 • • podporují růst
 • • posilují nervový systém
 • • zlepšují astma
 • • posilují vlasy, nehty, pokožku
 • • odbourávají tuky
 • • působí antistresově, zvyšují vitalitu
 • • pomáhají při léčbě anémie (chudokrevnosti)
 • • zlepšují zrak
 • • pomáhají při neurózách a nespavosti
 • • urychlují průběh rekonvalescence
 • • působí proti zácpě
 • • chrání pokožku při letním opalování

Na závěr

Když je někdo beznadějně nemocný na rakovinu, je samozřejmě na něm, pro jakou formu terapie se rozhodne, ale jestliže na základě Fassova článku zvolí jako léčbu konzumaci většího množství jader z meruněk denně, měl by alespoň vědět, do čeho jde.

 

Zdroje:
Články v češtině:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/845-jadra-z-merunek-nici-rakovinove-bunky-bez-vedlejsich-ucinku
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1840-prirodni-zabijak-rakoviny-ktery-je-10000-silnejsi-nez-chemoterapie
http://vyzivujicitradice.cz/tag/hunzove/#&panel1-3
http://www.laetrile.eu/
http://www.nasevyziva.cz/sekce-ovoce/clanek-merunky-190.html
http://www.agronavigator.cz/default.asp?ch=0&typ=1&val=60571&ids=0

Zdroje v angličtině:
http://en.wikipedia.org/wiki/Burusho_people
http://www.naturalnews.com/027088_cancer_laetrile_cure.html
http://healthmaven.blogspot.cz/
http://thepdi.com/hunza_health_secrets.htm, http://www.byregion.net/articles-healers/Hunza_Diet.html
http://codshit.blogspot.cz/2003/10/why-do-some-people-not-get-cancer.html
http://30bananasadaysucks.com/2012/07/hunzas-not-so-healthy-as-we-think-they-were/

Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/49333775@N00/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Alternativní léčení   Zdraví   Rakovina  


Kategorie Zdraví

Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?


Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!


Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.


Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...


I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!


Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!


7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…


Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?


Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…


Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí