internetWEEK.cz menu TOPlist

Největší konspirační teorie světa

Největší konspirační teorie světa

11 září 2001. Smrt Lady Diany, J.F. Kennedyho a Usáma Bin Ládina. NWO, UFO a mimozemšťané, HAARP, globální oteplování, USA na Měsíci, Pearl Harbor, chemtrails a protokoly sionských mudrců! Pro a proti. Udělejte si názor...

 

Největší konspirační teorie světa

Konspirační teorie jsou fenoménem. Ukazují alternativní cesty, ilustrují moderní historii. Vyjadřují všeobecnou skepsi. Můžeme se jim smát, můžeme s nimi nesouhlasit. Konspirační teorie jsou však projevem přirozené nedůvěry v mocné tohoto světa, zvídavostí, která je předpokladem evoluce lidstva.

 

Seznamte se s nejzásadnějšími a nejznámějšími z nich. Udělejte si vlastní názor.

 

11. září 2001

Na téma konspirace v zákulisí událostí „11. září“ toho už bylo napsáno víc než dost. Z podezření a pochybností by bylo možné postavit třetí imaginární Věž WTC. Proto jen krátký úvod. Nepřímých důkazů a pochybností nad tím, co se opravdu stalo, je nespočetně. Proto těch asi 50 milionů odkazů na internetu při zadání hesel conspiracy 9/11.

 

Konspirační teorie: 11. září 2001 >>>

 

Nový světový řád

Nový světový řád (NWO podle anglického New World Order) jako označení pro konspirační teorii vychází z toho, že poměrně malá, ale extrémně silná a vlivná skupina (někdy geneticky spřízněných) jedinců kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a média po celém světě. Tato mocná skupina chce ovládnout svět a zavést totalitní režim. Jedna světová vláda má nahradit suverénní národní vlády.

 

Konspirační teorie: Nový světový řád >>>

 

UFO a mimozemšťané

I když oficiálně převládá názor, že je to všechno blamáž, přece milióny lidí na celém světě věří, že mimozemšťané jsou tady. Někteří čekají, že nás zachrání, někteří se obávají, že nás uvrhnou do pekla čipového otroctví. Věřící čekají na poslední jasný důkaz - obrovské UFO se zjeví nad Los Angeles a z něj se na světelném paprsku snese delegace podivných bytostí a bude se s námi přátelit. Kdoví, zda k tomu dojde, ale jisté je, že kolem fenoménu UFO a ET´s se vytvořila obrovská subkultura fanoušků, zájemců i badatelů. Historie UFO a konspirací kolem by vydala na hodně dlouho řadu tlustých knih. Pokusili jsme se situaci stručně zmapovat.

 

Konspirační teorie: UFO a mimozemšťané >>>

 

HAARP

Čím si zasloužil na pohled nevinný výzkumný program ionosféry takovou pozornost? Zjevně hlavně tím, že je spojený s utajovanými vojenskými programy, a že je tudíž neprůhledný. Když zkombinujeme záhadné technické zařízení charakterizováné jako „ohřívač ionosféry na principu mikrovlné trouby“, americkou armádu a aljašské pustiny, je to docela dobrý inspirativní koktejl. S konspiracemi přišli sami Američané. Teprve později se připojili Rusové, venezuelský prezident Hugo Chavez a jiní odpůrci Spojených států.

 

Konspirační teorie: HAARP >>>

 

Globální oteplování

Konspirační teorie o globálním oteplování spojuje skeptický předpoklad, že pokud vůbec dochází k oteplování planety, tak lidská činnost v tom nehraje hlavní roli. To jenom různé podnikatelské, politické skupiny a vědci zavětřili výhodný kšeft a nástroj manipulace. Existuje dokonce hypotéza, že Země – přes nynější vzestup teplot – se nakonec začne ochlazovat a nastane další doba ledová.

 

Konspirační teorie: Globální oteplování >>>

 

Přistání Američanů na Měsíci

Názor, že kosmonauté z Apolla 11 na Měsíci nebyly a vše bylo natočeno na zemi, bývá jako prvnímu připisován Billu Kaysingovi. Ten vydal v roce 1974 knihu We Never Went to the Moon (Nikdy jsme nebyli na Měsíci). Pracoval sice pro firmu, která vyvinula motory pro raketu Saturn 5, ale pouze jako knihovník. Kaysing prohlašoval, že se Američané rozhodli zfalšovat přistání na Měsíci poté, co Rusové dokázali, že přistání na Měsíci je vědecky nemožné.

 

Konspirační teorie: Přistání Američanů na Měsíci >>>

 

Usáma bin Ládin

Američané ho zabili, hodili jeho tělo do hlubin oceánu a utřeli si ruce s vítězným úsměvem: hotovo! Happy end. Hotovo ovšem není. Usáma bin Ládin zůstává jednou velkou záhadou a mnoho lidí v jeho smrt nevěří. Některé pochybnosti spojené s tímto údajným superteroristou trvají dál.

 

Konspirační teorie: Usáma bin Ládin >>>

 

Atentát na J. F. Kennedyho

Nejoblíbenější americký prezident byl zastřelen. Údajný atentátník byl brzy dopaden, ale zemřel kulkou vraha dříve, než stačil promluvit. Osudný pátek je dodnes zahalen kouřovou clonou. Co se vlastně stalo? Byl by svět s Kennedym jiný a proto musel zemřít? Závažná podezření hraničící s jistotou trvají dodnes.

 

Konspirační teorie: Atentát na J. F. Kennedyho >>>

 

Smrt princezny Diany

Některé okolnosti smrti britské princezny z Wallesu při nešťastném útěku před novináři byly tak podivné, že velmi nahrávaly různým spekulacím, proč bývalá manželka prince Charlese vlastně zemřela. Existují tři hlavní konspirační teorie o její smrti.

 

Konspirační teorie: Smrt princezny Diany >>>

 

Útok na Pearl Harbor

Oficiální historie prezentuje útok Japonců na Pearl Harbor jako zcela nečekanou agresi zlého nepřítele. Potom přišli autoři teorie spiknutí s obviněním: velení americké armády a tehdejší americký prezident Roosevelt o hrozícím útoku na havajskou základnu věděli, ale záměrně neudělali nic.

 

Konspirační teorie: Útok na Pearl Harbor >>>

 

Chemtrails

Některá letadla záměrně sypou na zemi různé chemikálie nebo bakterie. Jejich cílem je zabránit oteplování atmosféry, brutálně zredukovat počet lidstva a proměnit lidstvo v bioroboty. To jsou velmi známé, globálně rozšířené konspirační teorie. Tato teorie je hodně působivá ve své jednoduchosti, je skloubena s NWO a celosvětovým spiknutím mocných proti lidstvu.

 

Konspirační teorie: Chemtrails >>>

 

Protokoly sionských mudrců

Nejstarší konspirační teorie v této Top 11 vznikla na podnět ruské tajné policie, aby ovlivnilo cara Mikuláše II v jeho vnitřní politice. Dračí setba však byla zaseta a žila dál svým životem v krvavých dějinách 20. století. Ale ani to nebyl její konec…

 

Konspirační teorie: Protokoly sionských mudrců >>>

 

Největší konspirační teorie

Přečtení všech konspiračních teorií najednou je velmi depresivní. Nutí nás k zamyšlení. Váháme, komu a čemu vůbec můžeme věřit. Vlastně se již nejedná o žádná tajemství. Je samotný fakt, že se těmito věcmi zabýváme, něčí záměr?

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Největší konspirační teorie   Speciál  


Kategorie Největší konspirační teorie


Velké konspirační teorie: ChemtrailsVelké konspirační teorie: Chemtrails
Podívejte se na oblohu. Uvidíte silnou mlžnou čáru od letadla, která vydrží pěkně dlouho. Pozor, je v tom záměr! Vládci světa, ilumináti vás ohrožují. Taková je chemtrailová konspirační teorie. My jsme se pokusili dát dohromady všechna pro i proti.Velké konspirační teorie: Usáma bin LádinVelké konspirační teorie: Usáma bin Ládin
Konec nejhledanějšího teroristy světa, kterého americký výsadek usmrtil v noci z 1. na 2. května roku 2011, symbolicky korunoval dílo. Jak by tím měl být zmatek kolem slavného mudžáhida završen.Velké konspirační teorie - Útok na Pearl HarborVelké konspirační teorie - Útok na Pearl Harbor
Vláda USA věděla předem o chystaném útoku Japonců na Pearl Harbor a mohla porážku odvrátit, ale prezident Roosevelt chtěl Ameriku zatáhnout do války. Taková je konspirační teorie. Udělejte si vlastní názor!Velké konspirační teorie – UFO a mimozemšťanéVelké konspirační teorie – UFO a mimozemšťané
Jenom v USA je denně evidováno na 400 nových hlášení o UFO. Záhadné létající objekty a mimozemšťané patří neodmyslitelně do naší doby a kultury. Stejně jako konspirační teorie...Velké konspirační teorie – Přistání Američanů na MěsíciVelké konspirační teorie – Přistání Američanů na Měsíci
Konspirační teorie o tom, že Američané na Měsíci vůbec nepřistáli, vznikla v 70. letech 20. století. Ačkoliv byla tato teorie celkem přesvědčivě vyvrácena, patří po zásluze mezi 10 největších konspiračních teorií.Velké konspirační teorie – Globální oteplováníVelké konspirační teorie – Globální oteplování
Klimatické změny jsou spojeny s mnoha nejasnostmi. Jedná se o příliš složitý fenomén ze sféry teorie chaosu. Politické tlaky budí podezření a vyvolávají otázky. Co se za nimi ve skutečnosti skrývá?Velké konspirační teorie: HAARPVelké konspirační teorie: HAARP
HAARP – pole neškodných antén na výzkum ionosféry, nebo zbraň na katastrofy?Velké konspirační teorie: Atentát na J. F. KennedyhoVelké konspirační teorie: Atentát na J. F. Kennedyho
Nejoblíbenější americký preziden byl zastřelen. Přestože byl údajný atentátník Lee Harvey Oswald brzy dopaden, osudný pátek je zahalen kouřovou clonou...Velké konspirační teorie: Nový světový řád (NWO)Velké konspirační teorie: Nový světový řád (NWO)
NWO jako označení pro konspirační teorii vychází z toho, že malá, ale silná a vlivná skupina lidí ovládá vlády, průmysl a média po celém světě.Velké konspirační teorie: Smrt princezny DianyVelké konspirační teorie: Smrt princezny Diany
Mezi nejznámější konspirační teorie patří tragická smrt Lady Diany, britské princezny z Walesu, bývalé manželky prince Charlese.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí