internetWEEK.cz menu TOPlist

Velké konspirační teorie: Nový světový řád (NWO)

Velké konspirační teorie: Nový světový řád (NWO)

NWO jako označení pro konspirační teorii vychází z toho, že malá, ale silná a vlivná skupina lidí ovládá vlády, průmysl a média po celém světě.

Velké konspirační teorie: Nový světový řád (NWO)

Teorie NWO

Nový světový řád (NWO podle anglického New World Order) jako označení pro konspirační teorii vychází z toho, že poměrně malá, ale extrémně silná a vlivná skupina (někdy geneticky spřízněných) jedinců kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a média po celém světě. Tato mocná skupina chce ovládnout svět a zavést totalitní režim. Jedna (fašistická) světová vláda má nahradit suverénní národní vlády.

 

Cílem tvůrců NWO je ovládat a kontrolovat každou lidskou bytost a také razantně snížit počet obyvatel Země.

 

Konspirační teorie NWO bývá propojena s jinými teoriemi, například zneužívání očkování (mikročipování), útoky v USA 11. září 2001, chemtrails, HAARP, konec světa (apokalypsa), svobodní zednáři, ilumináti, Protokoly sionských mudrců, Kulatý stůl (Round table), Otevřená konspirace (Open Conspiracy), Čtvrtá říše, spolupráce s mimozemšťany, kontrola populace, kontrola mysli aj.

 

nwo

 

Primárním nástrojem, který elita NWO (bývá označována jako ilumináti) používá k ovládnutí národů, je systém centrálního bankovnictví. Předpokládá se, že spiklenci financovali a v některých případech i způsobili většinu velkých válek za posledních 200 let, mezi nimi obě světové války. Spiklenci mají také rozhodující vliv na světovou ekonomiku. Úmyslně vyvolávají inflaci, ekonomické krize či recesi.

 

Počátky teorie NWO

Teorie NWO byla zpopularizována po roce 1990 v USA. Na počátku 90. let ji vymezovaly dvě americké subkultury: militantní protivládní pravice a fundamentalističtí křesťané, kteří čekali na apokalyptický návrat Antikrista.

 

Různé teorie NWO postupně prosákly v USA (a nejen v USA) do širokého povědomí veřejnosti, čímž připravovaly aktivně různé apokalyptické scénáře v USA s příchodem milénia nebo nyní s blížícím se rokem 2012 (konec mayského kalendáře).

 

Teorie NWO našly svou reflexy v amerických televizních seriálech (Roswell, Akta X) i filmech (Kozoroh-1, Matrix, Síť).

 

Kdo je kdo

Do skupiny tvůrců NWO údajně patří nejbohatší lidé světa, špičkoví političtí vůdci, korporátní elity, stejně jako tzv. evropská Černá nobilita, představovaná britskou královsku rodinou.

 

Za agenty NWO bývají považováni mezinárodní bankéři, zejména vlastníci soukromých bank zapojených do americké centrální banky FED, Bank of England a jiných centrálních bank, a členové Rady pro zahraniční vztahy (Council on Foreign Relations), Trilaterální komise (Trilateral Commission) a Bilderberg group.

 

Korporátní části dominují mezinárodní bankéři, naftoví magnáti a farmaceutické korporace stejně jako další velké multinacionální korporace.

 

NWO má pod kontrolou i nadnárodní a globální organizace, jako jsou EU, OSN, Světová banka nebo MMF. Podobně NATO je vojenským nástrojem spiknutí NWO.

 

Rozhodovací nervová centra se nacházejí v Londýně, Basileji a v Bruselu (velitelství NATO).

 

Představitelé velkých industriálních zemí, jako USA, Británie, Německo, Itálie, Austrálie, Nový Zéland a jiné, jsou aktivními a plnými účastníky této konspirace.

 

Ilumináti

nwoOznačení ilumináti se používá pro mnoho skupin, současných i historických. Nejčastěji se jimi míní bavorští ilumináti, osvícená tajná společnost. V konspirativním kontextu jsou často spojováni s NWO. Ilumináti údajně stojí za událostmi, které vedou k NWO.

 

Roku 1797 vydal abbé Augustin Barruél Paměti ilustrující dějiny Jakobinismu. V tomto spisu vysvětluje velice jasnou konspirační teorii zahrnující templáře, rosikruciány, jakobíny a ilumináty. Všem dával za vinu katastrofy své doby, jakou byla například Velká francouzská revoluce. Skotský svobodný zednář a profesor přírodních věd John Robison začal roku 1798 vydávat Důkazy spiknutí proti všem náboženstvím a vládám v Evropě. Robison tvrdil, že prezentuje důkazy o konspiraci iluminátů, kteří usilují o nahrazení všech světových náboženství humanismem a nastolení jedné světové vlády.

 

Antony C. Sutton vyslovil domněnku, že tajná společnost Skull and Bones byla založena jako americká odnož iluminátů ( Yaleova univerzita, založena 1832).

 

Také tajná organizace Scroll and Key, založená rovněž na Yaleově univerzitě, v roce 1842, bývá spojována s ilumináty (studovalo tam několik amerických prezidentů včetně obou Bushů). Spisovatel Robert Gillete tvrdí, že tito ilumináti mají v úmyslu nastolit světovou vládu prostřednictvím vražd, úplatků, vydírání, kontrolou bank a ostatních finančních sil, infiltrací vlád, manipulací mysli a rozpoutáváním válek a revolucí tak, aby dostali své členy do vyšších pater politické hierarchie.

 

Svobodní zednáři

Svobodné zednářství je jednou z nejstarší sekulárních bratrských organizací. Vznikla už koncem 16. století a začátkem 17. století v Británii. Během staletí byli zednáři obviňováni z různých nekalých praktik (satanismus, snaha rozvrátit náboženství a svrhnout tehdejší mocenský řád aj.). V konspiraci NWO se často upozorňuje na to, že tzv. otcové zakladatelé USA, G. Washington, B. Franklin a T. Jefferson, vnesli zednářské symboly do americké společnosti.

 

nwo

 

Konspirační teoretici zdůrazňují spojitost mezi ilumináty a svobodnými zednáři. Proto se předpokládá, že někteří otcové-zakladatelé byli ilumináty zkorumpováni. Symbol vševidoucího oka a nedokončené pyramidy na Velké pečeti Spojených států (vyobrazena na rubu jednodolarové bankovky) jsou často citovanými příklady vždy přítomného pozorného dohledu iluminátů nad Američany.

 

Metody ovládání

V roce 1992 publikoval dr. John Coleman knihu Conspirators Hierarchy: The Story of the Committee of 300. (Hierarchie konspirace: Příběh Výboru 300). Coleman v knize identifikoval aktéry a detaily agendy NWO celosvětové vlády a kontroly.

 

Aktéři NWO provádějí své záměry prostřednictvím obratné manipulace emocemi, zejména vyvolávání strachu. Známým badatelem v oblasti konspirace NWO je David Icke, jehož poslední kniha se jmenuje The Biggest Secret, (Největší tajemství). Podle něj aktéři NWO v minulých stoletích používali metodu Problém, Reakce a Řešení. Stratégové NWO sami vytvoří v určité zemi, kterou chtějí ovládnout „Problém“ např. založením a podporou „opoziční“ skupiny, jejíž činnost vyvolá Reakci: zmatek v etablované moci. Vládnoucí moc je zdiskreditována a média (ovládaná NWO) požadují Řešení. Tím se poté stane vojenská intervence například pod záštitou OSN.

 

NWO a UFO

Konspirační teorie předpokládá, že americká administrativa, ale i další vlády, spolupracuje pravděpodobně od roku 1945 tajně s mimozemšťany (Šediváci, Reptiliáni aj.), přebírá jejich technologie, aby posílila svou moc.

 

Dokazuje to např. dokument o operaci Majestic 12. Podle něj byla v září 1947 v USA vytvořena skupina, která měla kontrolovat výzkumnou, výrobní a zpravodajskou operaci zaměřenou na výzkum UFO. V červnu roku 1947 se podařilo Američanům zajistit havarované UFO v Novém Mexiku.

 

nwo

 

Další zprávy, které dokládají tuto teorii, jsou svědectví o údajné mimozemské podzemní základně v Dulce v americkém Novém Mexiku. Základna sahá téměř tři kilometry pod Archuleta Mesa v Jicarillské rezervaci. Základna je první a hlavní společnou biogenetickou laboratoří vlády USA a mimozemšťanů. Mají existovat i další takové základny v Coloradu, v Nevadě a Arizoně. V Dulce se nachází podzemní sedmipodlažní stavba. Mimochodem v oblasti kolem Dulce byl registrován velký výskyt UFO i znetvořeného dobytka a únosů lidí za účelem podivných vědeckých experimentů. Informace údajně pocházejí od různých kategorií svědků od personálu zpravodajských služeb přes laboranty a ufology až po oběti únosů. S Dulce je spojován vědec Paul Benewitz, který o základně vydal svědectví.

 

Více zde:
http://www.exopolitika.cz/news/podzemni-zakladna-v-dulce/
http://internetweek.cz/majestic-12/majestic-12-prisne-tajne

 

NWO a redukce lidstva

Mezi jeden z plánů konspirátorů patří násilné snížení stavu lidstva asi na půl miliardy (počty se liší). Informaci o záměru spiklenců vyvolat 3. světovou válku zveřejnil v roce 2010 Project Camelot ve videu s názvem Anglo-saxon Mission (Anglosaská mise). Bill Ryan z Projectu Camelot se v dokumentu odvolal na anonymní zdroj, který se dostal v Londýně do skupiny vysokých zednářů, která tento plán projednávala už v roce 2005. Podle tohoto anonymního zdroje spiklenecká skupina vysokých zednářů dlouhodobě plánuje vyvolání 3. světové války za použití jaderných a biologických zbraní. Na druhé straně Ryan upozorňuje, že chronologie postupných cílů, které byly podle záhadného zdroje spiklenci vytyčeny, se nenaplňuje.

 

http://internetweek.cz/konspirace/project-camelot-plan-iluminatu-na-treti-svetovou-valku-anglo-saxon-mission

 

 

Kritika

Kritici vytýkají jedné z odnoží konspirační teorie NWO, že se zjevně jedná o modifikovanou teorii židovské světovlády, podpořenou Protokoly sionských mudrců. Podle historiků jde o podvrh, který vytvořila ruská tajná policie. Skeptici obecně vytýkají zastáncům teorie NWO, že podléhají svým klamným představám a víře, že významná fakta historie musí být nutně hrozivá a že historie spíše než sociální a ekonomické síly určují různá spiknutí mocných.

 

 

 

Základní zdroje: Cs.wikipedia.org, en.wikipedia.org, www.threeworldwars.com

 

Texty:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ilumin%C3%A1ti
http://jedenacteho-zari.7x.cz/iluminati-a-symbolika
http://en.wikipedia.org/wiki/New_World_Order_%28conspiracy_theory%29
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bilderberg
http://jedenacteho-zari.7x.cz/haarp
http://orgo-net.blogspot.com/
http://www.exopolitika.cz/news/podzemni-zakladna-v-dulce/
http://www.cez-okno.net/clanok/podzemni-zakladny-tunely-systemy
http://cs.wikipedia.org/wiki/Protokoly_sionsk%C3%BDch_mudrc%C5%AF
http://projectcamelot.org/about_us.html

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Konspirace   NWO   Svobodní zednáři   Ilumináti   Nový světový řád   UFO   Mimozemšťané   Konspirační teorie   Největší konspirační teorie   Project Camelot  


Kategorie Konspirace

Konopí jako lékKonopí jako lék
Vědci vědí, že konopí má velmi dobré účinky na řadu nebezpečných nemocí. Nesmyslný boj proti pěstování konopí však nadále pokračuje. Případ Mykayly Comstockové naznačuje, že konopí může léčit leukémii.


Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)
Média si nevšímají masivního zastoupení zaměstnanců Rothschildovy firmy Freescale ve zmizelém Boeingu. Jenomže právě to je inspirací pro hodně třaskavou konspirační teorii, v které hrají významnou roli utajované vojenské technologie.


Jihokorejská Kubiceho zprávaJihokorejská Kubiceho zpráva
Také Jižní Korea má svou Kubiceho zprávu, která ovlivnila politické dění v zemi. V případě Korejců jde ale o daleko závažnější obvinění, která se dostala až k soudu. Snaha svrhnout režim nebo jen záměrná konspirace?


50 let po atentátu – Amerika stále neví50 let po atentátu – Amerika stále neví
John F. Kennedy: Proč většina Američanů nevěří v teorii jednoho střelce? Co píší americká média 50 let po nejslavnějším atentátu 20. století. Zdá se, že dohady budou trvat věčně...


Místo zločinu: Ground ZeroMísto zločinu: Ground Zero
Američané se stále dožadují pravdy o 11. září. Film 9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out předkládá základní důkazy, proč nemůžeme věřit tomu, že tři mrakodrapy v New Yorku zbourala dvě letadla.


Britský voják: Dianu zabila SASBritský voják: Dianu zabila SAS
Příslušník SAS prohlásil, že tato speciální jednotka záměrně způsobila nehodu v Paříži v roce 2007.


Aktivista se soudí kvůli 11. záříAktivista se soudí kvůli 11. září
Zájemci o pravdu o 11. září se dočkali. Britský správní soud rozhodl ve věci Tony Rooka, který odmítá z morálních důvodů platit poplatky BBC.


Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)
Bývalý pilot CIA Phil Marshall byl zavražděn. Investigativní novinář dokazuje, že šlo o špinavou akci některé tajné služby.


Autor knih o konspiraci 11. září zastřelenAutor knih o konspiraci 11. září zastřelen
Phillip Marshall, bývalý pilot CIA a DEA, který ve svých knihách psal, že útoky z 11. září 2001 zorganizovala vláda USA společně se Saúdskou Arábií, byl nalezen zastřelen. O život přišly násilně také jeho dvě děti.


Konspirace: Smrt princezny Diany po 15 letech Konspirace: Smrt princezny Diany po 15 letech
Co je nového v oblasti vyšetřování záhadné nehody? Paparazzi Andanson byl agent MI6, spáchal sebevraždu, ale měl v hlavě dvě díry. Někteří spisovatelé tvrdí, že v Paříži šlo o atentát na přání královské rodiny.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí