internetWEEK.cz menu TOPlist

10 rad čínského mistra, jak zůstaneme mladí a zdraví

10 rad čínského mistra, jak zůstaneme mladí a zdraví

Zdraví je důležité, ale ne vždy se nám chce pro zdraví něco dělat. Šaolinský mistr Šifu Yan Lei, z 34. generace bojového umění kung fu, nám radí, jak si zachovat zdraví a mládí co nejdéle. Je potřeba začít hned.

10 rad čínského mistra, jak zůstaneme mladí a zdraví

 • 1. Moc nepřemýšlejte. Myšlení ubírá energii. Kdo moc přemýšlí, vypadá starší.
 •  

 • 2. Moc nemluvte. Většina lidí buď mluví, nebo jedná. Lepší je jednat.
 •  

 • 3. Když pracujete, pracujte jenom 40 minut a potom si dejte 10 minut přestávku. Když se na něco celou dobu díváte, může vám to poškodit oči, také vaše vnitřní orgány a narušit vnitřní klid.
 •  

 • 4. Když jste šťastní, potřebujete své štěstí kontrolovat, když nad tím ztratíte kontrolu, narušíte si energii
 •  

 • 5. Nedělejte si příliš velké starosti a moc se nerozčilujte, protože to škodí vašim játrům a střevům.
 •  

 • 6. Nejezte příliš, vždy se přesvědčte, jestli už jste úplně nasycení, protože vám to může poškodit slezinu. Když necítíte velký hlad, jezte jen trochu.
 •  

 • 7. Když něco děláte, udělejte si na to čas, moc nespěchejte. Pamatujte si na přísloví: „Spěchej pomalu, dostaneš se do cíle dříve.“
 •  

 • 8. Jestliže jenom cvičíte a nikdy jste nedělali či-kung, způsobí to, že ztrácíte vyváženost a stáváte se netrpělivými. Ztratíte složku „jin“ ve svém těle. Cvičte tak, abyste měli vyvážené obě složky – jin i jang.
 •  

 • 9. Jestliže nikdy necvičíte, jste jen v klidu, meditujete a málo fyzicky trénujete, potom vyčerpáváte svoji jangovou energii vyčerpáte.
 •  

 • 10. Šaolinské kung fu vám dá všechno. Smysl tréninku je udržovat jin a jang v rovnováze. Není důležité, kolik hodin cvičíte. Tělo vám řekne, kolik cvičení potřebuje.

Shifu Yan Lei

 

Kung-fu

Legenda o původu kung-fu říká, že se v 6. století jihoindický princ Bódhidharma, který ovládal karapaito, stal buddhistickým mnichem a odcestoval do Číny, aby tu šířil učení později známé jako čchanový buddhismus, ze kterého se po importu do Japonska vyvinul zenový buddhismus. V Číně se usadil v klášteře Šao-lin. Bódhidharma jako buddhistický mnich bojové umění nepoužíval, když však viděl zubožený fyzický stav tamějších mnichů, naučil je bojovým technikám, aby jim pomohl zlepšit tělesnou kondici. Mniši v šaolinském klášteře Bódhidharmovy cviky dále rozvíjeli a přijímali vlivy od příchozích z celé Číny. Postupně se tak vyvinuly mnohé šaolinské styly a klášter Šao-lin se stal jejich centrem.

 

Správně se slovo "kung-fu" (gongfu) překládá jako dovednost získaná dlouhou a namáhavou prací. Je možné jej použít v souvislosti s libovolným řemeslem nebo uměním, například s uměním aranžování květin. V samotné čínštině se pro bojová (válečná) umění používá výraz wu-šu (wushu), nebo i čchüan-fa.

 

Jin a Jang

Síla jin (temnota) a síla jang (světlo) jsou dvě spojené části jednoho celku. Koncept jin - jang má původ v dávné čínské filosofii a popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru.

 

Zdroje: http://www.shifuyanlei.co.uk/, wikipedia.org

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Sport   Zajímavé myšlenky   Zdraví  


Kategorie Zdraví

Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?


Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!


Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.


Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...


I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!


Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!


7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…


Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?


Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…


Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí