internetWEEK.cz menu TOPlist

7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween

7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween

Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…

7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween

Odborníci na výživu tvrdí, že dýně je téměř superpotravinou. Každoročně její spotřeba u nás stoupá, zejména s rozmachem oslav anglosaského svátku Halloween. Nyní Vám dáme sedm pádných důvodů, proč ale dýně ponechat v jídelníčku i po zbytek roku.

 

Dýně je skvělá pro Vaši pokožku

Stejně, jako mrkev a sladké brambory, obsahuje dýně velké množství beta-karotenu. Ten se přeměňuje na vitamín A, který je jedním z nejdůležitějších vitamínů pro zdraví Vaší kůže. Ta zůstává pevnou, odolává lépe poškození a rychleji se obnovuje.

 

Zároveň chrání buňky před volnými radikály a tím zabraňuje stárnutí.

 

Semena dýně jsou plná přírodních antioxidantů

V semenech dýně se nachází olej, který obsahuje vysoké množství antioxidantů a polynenasycených mastných kyselin. A také vysoké množství vitamínu E, ve formě gama-tokoferolu. Ten podle vědců chrání před záněty a některými formami rakoviny. Také chrání před vznikem Alzheimerovy choroby!

 

Hořčík z dýně: nejen přírodní antidepresivum

Semena dýně jsou navíc plná hořčíku, který je výbornou potravou pro Váš mozek. A nejen to.

 

V případě nedostatku hořčíku trpíme na bolesti hlavy, deprese, špatné dýchání, brnění v končetinách nebo na noční svalové křeče.

 

Zelenina je důležitou součástí našeho života. Dává našemu tělu potřebné vitamíny. Slouží však i k dalším neméně důležitým účelům. Pojďme se podívat, kde všude ji můžeme ještě využít! | Zázračná zelenina >>>

 

Dýně pro lepší zrak

Beta-karoten nejen chrání před degenerativními procesy, ale také zlepšuje náš zrak tím, že dokážeme vnímat více světla.

 

Dýně pro zdravější srdce

Antioxidanty prospívají celému tělu. A také našim cévám a srdci. A díky vysokému množství vlákniny dokáže dýně držet na uzdě škodlivý cholesterol. Který je odpovědný za kardiovaskulární onemocnění. Strava s vysokým podílem vlákniny napomáhá snížení krevního tlaku.

 

Vláknina ve stravě zároveň pomáhá snižování nadváhy tím, že dává pocit sytosti. A nadváha je další příčinou srdečních onemocnění.

 

Dýně pro imunitu

Dýně obsahuje vysoké množství vitamínů A a C, které jsou zásadní pro imunitu organismu. Zkuste si pravidelně vařit dýňovou polévku se zázvorem a uvidíte!

 

Nejen zelenina, ale i ovoce je našemu tělu prospěšné. Je chutné, barevné a důležité. Dělají se z něj saláty, dorty, ovocné koktejly. Pojďme se společně vypravit tam, kde ovoce hraje důležitou roli! | Ovoce jako lék >>>

 

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/health/article-3856156/Revealed-7-reasons-eat-pumpkin-year-round-not-just-Halloween.html

 

Ilustrace: http://www.paperbirchwine.com/

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Zdravá výživa   Zdraví   Jídlo  


Kategorie Zdravá výživa

Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?


Ovoce jako lékOvoce jako lék
Nejen zelenina, ale i ovoce je našemu tělu prospěšné. Je chutné, barevné a důležité. Dělají se z něj saláty, dorty, ovocné koktejly. Pojďme se společně vypravit tam, kde ovoce hraje důležitou roli!


S rakovinou lze bojovat změnou jídelníčku!S rakovinou lze bojovat změnou jídelníčku!
Příběh Angličanky, která se poprala úspěšně s rakovinou změnou svého jídelníčku, měl neblahé pokračování. Zhoubné bujení buněk ji znovu ohrozilo. Jane Plantová napsala novou knihu.


Mléko – mýty a faktaMléko – mýty a fakta
Mléko je pro naše tělo důležité. Obsahuje mnoho pro naše tělo velmi potřebných složek. Koluje kolem něj ale také velká spousta mýtů a mnoho z nás tak ani neví, co pravdou je a co nikoliv.


Biopotraviny: mýty a faktaBiopotraviny: mýty a fakta
Mnoho z nás si kupuje biopotraviny. Domníváme se, že jsou lepší, než obyčejné potraviny. Nemýlíme se však? Zde najdete mýty a fakta, která vám prozradí pravdu o biopotravinách.


10 nejzdravějších semen na zemi 10 nejzdravějších semen na zemi
Semena většinou obsahují spoustu zdraví prospěšných látek, ale je nutné je jíst syrová. Teplo jim nesvědčí, natož pražení. Můžeme je ale namočit, rozemlít nebo z nich udělat kaši. Nepoužívejte k jídlu semena solená nebo potažená cukrem.


Zázračná zeleninaZázračná zelenina
Zelenina je důležitou součástí našeho života. Dává našemu tělu potřebné vitamíny. Slouží však i k dalším neméně důležitým účelům. Pojďme se podívat, kde všude ji můžeme ještě využít!


Aspartam E951: mění chemické složení mozkuAspartam E951: mění chemické složení mozku
Aspartam byl vyvinut jako chemická bojová látka. Dnes je nejrozšířenějším umělým sladidlem na světě. Ač bylo provedeno několik výzkumů, které potvrdily jeho vysoce škodlivou sílu. Je zkrátka dostupný, levný a toxický...


Neviditelná nukleární hrozba v jídleNeviditelná nukleární hrozba v jídle
Američané, kteří nenakupují pouze bio-potraviny, jsou nevědomými účastníky největšího potravinového experimentu, jaký kdy historie zaznamenala. Potraviny jsou zhodnocovány kobaltem 60, aby byly bezpečnější…


Zázračné konopíZázračné konopí
Konopí. Slovo spojené s drogami a politickými spory. Ale průmyslové konopí má hodně daleko k marihuaně, neobsahuje téměř žádné THC. Tato rostlina slouží lidem už 4000 let – poskytuje vlákna na oblečení, provazy i k výrobě papíru.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí