internetWEEK.cz menu TOPlist

Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!

Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!

Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!

Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!

Někdo na své vitamíny nedá dopustit. Kdo je pravidelně užívá, měl by zbystřit.

Neexistuje jediný věrohodný důkaz, že vitamínové doplňky pomáhají!

Toto téma nás velice zajímá. Proto jsme pro něj vytvořili průběžně aktualizované moderované rozcestí. Jedná se o jeden z nejhlouběji zakořeněných mýtů v dnešní společnosti. Upozorněte na rizika užívání potravinových doplňků také své blízké!

 

Existuje řada vědeckých studií, které prokazují zvýšený výskyt rakoviny u skupin lidí, užívající pravidelně vitamínové doplňky!

V následujících článcích najdete vyčerpávající informace i odkazy na jednotlivé studie:

Vitamínové doplňky mohou nadělat víc škody než užitku

Řada lidí je přesvědčena, že pro udržení zdraví je nezbytné konzumovat vitamínové a minerální doplňky. Desetiletí vědeckého výzkumu ale ukazují, že zdraví příliš neprospívají a mohou být dokonce škodlivé.

vtm.cz >>>

Antioxidanty zřejmě přispívají k rakovině. Máme přestat brát vitaminy?

Malá studie účinku antioxidačních přípravků na výskyt rakoviny přichystala nečekané překvapení. Zdá se, že tyto látky poškozují funkci důležitého genu, který chrání naše tělo před zhoubným bujením.

technet.idnes.cz >>>

Antioxidanty mohou zabíjet

Dánská studie podezírá potravinové doplňky s beta karotenem a vitamíny A a E z toho, že místo toho, aby nám pomáhaly, škodí.

osel.cz >>>

Šest doplňků stravy, které nefungují tak, jak slibují

V dnešní době se péče o zdraví zdá být velice jednoduchá, stačí jen uzobávat nejrůznější pilulky, které se o nás postarají. Ale opravdu mají potravinové doplňky takovou moc?

onadnes.cz >>>

Chlorella, železo, jód, vitamíny: Jak mohou škodit?

Jste v lékárně pravidelným hostem a nakupujete různé potravinové doplňky v domnění, že tak nejlépe prospějete svému zdraví? Pozor, za určitých okolností můžete dosáhnout pravého opaku! Podívejte se, které látky mohou škodit!

zena.cz >>>

V článcích zmiňované vědecké studie varují před užíváním vitamínových doplňků. A povšimněte si, že neodkazujeme na žádná alternativní media...

Ale v pilulce je toho mnohem víc. Barviva, pojiva, éčka a další mňamky. Viz video:

Mýtů o zdravých návycích je asi tolik, jako o hubnutí…

Sedm "zdravých" zvyků, které ve skutečnosti škodí zdraví

Brzy vstávat, hodně pít či jíst lehká jídla... Všechny tyto dobré rady nejsou pro naše zdraví tak prospěšné, jak se tvrdí. Objevte sedm "zdravých" zvyků, které ve skutečnosti zdravé nejsou, píše francouzský server Gentside.

tyden.cz >>>

Naše doporučení? Neutrácejte za doplňky peníze, dokud Vám nějaký konkrétní nedoporučí Váš lékař. Protože Vám nějaký vitamín skutečně chybí. Ušetřený peníz investujte do ovoce a zeleniny. Je chutnější a prokazatelně zdravější! A nezapomeňte tento článek sdílet!

Dále doporučujeme související články

Kategorie mýty a fakta >>>

Když jsme u pilulek: Není gynekolog, kterého by nenavštívil usměvavý obchodní zástupce s lukrativní nabídkou. Prášky se předepisují jako na běžícím pásu. I ženám a dívkám, které mohou zabít! | Hormonální antikoncepce: Zabíjí, ale je to byznys >>>

 

Zelenina je důležitou součástí našeho života. Dává našemu tělu potřebné vitamíny. Slouží však i k dalším neméně důležitým účelům. Pojďme se podívat, kde všude ji můžeme ještě využít! | Zázračná zelenina >>>

 

Nejen zelenina, ale i ovoce je našemu tělu prospěšné. Je chutné, barevné a důležité. Dělají se z něj saláty, dorty, ovocné koktejly. Pojďme se společně vypravit tam, kde ovoce hraje důležitou roli! | Ovoce jako lék >>>

 

Ilustrace: http://foryourkidney.com/2016/03/01/too-much-vitamin-c/

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Zdraví   Mýty a fakta   Moderovaná rozcestí   Zajímavé video  


Kategorie Zdraví

Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?


Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!


Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.


Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...


I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!


7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…


Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?


Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…


Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.


Holistický přístup ke zdraví Dr. RankinovéHolistický přístup ke zdraví Dr. Rankinové
Lékařka Lissa Rankinová tvrdí, že mysl je důležitější než medicína. Tělo se může uzdravit samo. Prosazuje nový přístup k nemocím a léčbě. Její metoda je podložená vědeckými poznatky.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí