Danfil prsteny doporučuje internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!

Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!

V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!

Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!

Na základě rozsáhlé mezinárodní studie vědců z londýnské Imperial Colege, kterou vedl profesor Majid Ezzati, se svět musí připravit na další stárnutí populace. Tento fakt musí přijmout zejména ekonomové a politici. Lidí v důchodovém (neproduktivním) věku bude stále více. A na světě není země, která by na takovou situaci byla skutečně připravena.

 

Studie byla publikována v lékařském časopise Lancet.

 

Podle studie se budou nejvyššího věku dožívat obyvatelé Jižní Koreje. V roce 2030 se očekává průměrný věk žen 90,8 let. U mužů 84,1. V Evropě budou dlouhověcí žít zejména ve Francii a Španělsku. Ještě vyššího věku než dnes se dožijí lidé v Japonsku. Obyvatel USA se prozatím dlouhověkost netýká. Stejně jako Řeků, Rusů, Švédů, Makedonců a Srbů.

 

Ženy se stále dožívají vyššího věku, než muži. Ale tento rozdíl se dlouhodobě stírá. Což potvrzují také studie WHO (Světová zdravotnická organizace).

 

Rozdíly mezi jednotlivými zeměmi jsou dány nejen genetickými předpoklady. Ale také životním stylem, stravou, přístupem ke zdravotní péči a životním prostředím.

 

Co udělá stále se zvyšující průměrný věk s lidskou populací na celém světě? Původní odhady, že by hranice 8 miliard měla padnout v roce 2027 a v roce 2050 by na naší planetě mohlo žít už 9,2 miliard lidí, možná budou překonány. Tím spíše, že lze se zvyšující se životní úrovní očekávat populační explozi v Africe.

 

Víte, jak padaly miliardové hranice počtu obyvatel?

 

  • 1 miliarda: 1804
  • 2 miliardy: 1927
  • 3 miliardy: 1960
  • 4 miliardy: 1975
  • 5 miliard: 1987
  • 6 miliard: 1999
  • 7 miliard: 2011

Nepřehlédněte: Kolik lidí žije na Zemi? Jaké je věkové rozložení? Víte, že nás byla první miliarda až roku 1804 a v roce 1927 teprve miliardy dvě? | Země člověkem přemnožená >>>

 

Soutěž - vyhrajte plnou nádrž

SOUTĚŽ O PLNOU!

Plná nádrž každý měsíc pro fanoušky internetWEEKu...

U každého článku vydaného nebo editovaného v roce 2017 v magazínu internetWEEK.cz se objeví formulář pro zadání registrovaného emailu. A bude tam do doby, než jej první soutěžící vyplní. Formulář se objeví také v našich moderovaných rozcestích při každé změně. Každý měsíc natankujeme plnou tomu, kdo sebere nejvíc článků. Nic to nestojí, můžete jen získat. Žádné losování, opravdová soutěž!

Podrobnosti a registrace ZDE >>>

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Lidstvo   Zdraví   Populace   Věda   Země  


Kategorie Lidstvo

Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?
Vědci se pokusili odhadnout, kolik toho člověk na Zemi vytvořil a přetvořil.


Jaká bude další evoluce lidstva?Jaká bude další evoluce lidstva?
Člověk zručný, neandrtálský, vzpřímený,… o vývojových fázích člověka jsme se učili ve škole, ale evoluce lidského pokolení probíhá i nyní. Jak budou vypadat lidé za pár desítek tisíc let?


DNA skrývá netušené možnostiDNA skrývá netušené možnosti
Povaha DNA je esoterická. Poslední vědecké výzkumy naznačují, že před lidstvem stojí nepředstavitelné možnosti, když se mu podaří vygenerovat kolektivní vědomí.


Klimatické zmeny: teplota pravdepodobne stúpne až o 2°CKlimatické zmeny: teplota pravdepodobne stúpne až o 2°C
Klimatické zmeny sú možno najväčším problémom, pred ktorým ľudstvo celosvetovo stojí.


Kam spěje lidstvo?Kam spěje lidstvo?
Člověk začal jaksi silněji vnímat nutnost posunout se někam dál, mnoho se nás tak každý den probouzí do reality, ve které začne vidět celou zvrácenost tohoto světa, potažmo lidí. Jak popsal Orwell v románu 1984, pravda je dnes vytvářena uměle.


Uživí planeta lidstvo v novém věku? Uživí planeta lidstvo v novém věku?
Jediným řešením potravinové krize je začít dbát o úrodnou půdu a tím navrátit úrodné půdě její původní účel namísto toho, abychom ji znehodnocovali svou činností.


Kategorie Věda

Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?


Čeští vědci našli originální recept na přípravu nových antibiotikČeští vědci našli originální recept na přípravu nových antibiotik
Současná antibiotika zabírají čím dál méně. V centru Biocev však vědci našli způsob, jak urychlit evoluci přírodních procesů a získat nová silná antibiotika.


Sonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci SaturnuSonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci Saturnu
Ještě žádná sonda se nedostala takhle blízko k Saturnu. Zatím jsme se mohli spoléhat jen na naše odhady založené na dosavadních zkušenostech s jinými oblastmi prstenců. Z toho jsme pak odvozovali, jak by mohla mezera mezi planetou a prstenci vypadat.


Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!
Většina savců kost v penisu má. Ačkoliv její velikost se velmi liší. A vědci přišli se zajímavým evolučním vysvětlením záhady pyjové kosti.


Danfil prsteny doporučuje internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí