internetWEEK.cz menu TOPlist

I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie

I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie

Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!

I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie

Léky na bolesti všeho druhu užíváme až příliš. Za Dány a Slováky nejvíce v Evropě. To, že jsou tyto léky volně prodávané, ale neznamená, že nejsou nebezpečné. Užívají-li se nepřetržitě po delší dobu, nebo ve špatné kombinaci s dalšími léky, potravinami a doplňky.

 

Základní informaci, kterou si lidé musí pamatovat, je nepředávkovat se v případě akutních obtíží. Je nutné sledovat maximální doporučené množství účinné látky. A vědět, že různé léky mohou obsahovat stejnou látku. Například paracetamol.

 

Lékaři varují také před užíváním analgetik v případě akutních bolestí v oblasti břišní. Pokud léky bolest utlumí, v případě akutního onemocnění může být při pozdějším příjezdu do nemocnice pozdě.

 

Kombinace paracetamolu a alkoholu může způsobit akutní selhání jater. A dobré je při jeho užívání omezit také kofein!

 

Tyto základní informace by měly tvořit určité povědomí. Více podrobností doporučujeme v článku AIFP: http://www.aifp.cz/cs/o-nas/napsali-o-nas/vetsina-lidi-uziva-leky-proti-bolesti-spatne/ >>>

 

Pozor na pravidelné a preventivní užívání těchto léků

Vysokou spotřebu léků na bolest nemáme proto, že by nás více tělo bolelo. Růžové pilulky jsou běžnou součástí každé kabelky. A léky často užíváme spíše preventivně. A to z nás může dělat zombie, jak zjistili vědci.

 

Je vědecky dokázáno, že užíváním paracetamolu přicházíte o emoce. Negativní i pozitivní. A nejsou emoce tím, co z lidí dělá lidi? Kanadští vědci, kteří tento výzkum zveřejnili již v roce 2013, zatím neznají mechanismus tohoto vlivu. Ale prokázali jej.

 

Vědci také přišli na to, že dlouhodobé užívání léků na bolest způsobuje hluchotu. Hovoří o užívání ibuprofenu nebo paracetamolu již dvakrát týdně po dobu šesti let. A to na zdejší poměry není příliš. Zatím nevědí, čím přesně je to způsobeno. Tuto informaci proto berte jako neprokázané varování. Ale důvodné. Studie byla zveřejněna v časopise American Journal of Epidemiology.

 

A nakonec lékaři varují před zvyšováním prahu bolestivosti, když každou bolístku ihned zaženete léky. Když se svodu pilulek ihned poddáte, dostanete se do začarovaného kruhu potřeby stále vyšších dávek. Takže všeho s mírou!

 

Víte, proč se říká, že s úsměvem jde všechno líp?

 

Smích je cestou k pohodě. Je okouzlující. Je zdravý. Je nakažlivý. Nezná přetvářku a odbourává bariéry. Je lékem na tělo i na duši. A je zadarmo... | Nejlepší lék na světě je zadarmo: SMÍCH >>>

 

Ilustrace: WallpaperSafari.com

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Zdraví   Léky   Věda  


Kategorie Zdraví

Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?


Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!


Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.


Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...


Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!


7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…


Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?


Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…


Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.


Holistický přístup ke zdraví Dr. RankinovéHolistický přístup ke zdraví Dr. Rankinové
Lékařka Lissa Rankinová tvrdí, že mysl je důležitější než medicína. Tělo se může uzdravit samo. Prosazuje nový přístup k nemocím a léčbě. Její metoda je podložená vědeckými poznatky.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí