Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Záhadné čáry na planině Nazca

Záhadné čáry na planině Nazca

Málo míst na Zemi je tak záhadných. Teorií je nepřeberně. Řada lidí věří, že čáry vytvořili mimozemšťané, jako přistávací dráhy pro UFO. Může být vysvětlení z tohoto světa, třeba i velmi prosté?

Záhadné čáry na planině Nazca

O náhorní plošině Nazca v Peru již slyšel téměř každý. A i lidé, nevěřící v existenci mimozemských civilizací, si právě teorii přistávacích drah pamatují nejčastěji. Tu má na svědomí spisovatel Erich von Däniken. Marie Reichová byla přesvědčená, že planina je jedním velkým kalendářem a odrazem uspořádání hvězd. Jiná teorie tvrdí, že čáry značí uspořádání podzemních řek a jezer a obrazce místa pro čerpání vody.

 

Další záhadou je, že čáry a obrazce by měly pocházet z období 50 let před n.l. Z období rozvoje kultury Nasca. Podobné obrazce však byly nalezeny i daleko starší, a to z období až 500 let před n.l. a vytvořené kulturou Paracas.

 

Tyto geoglyfy motají hlavy již celým generacím badatelů a vědců. A to tím spíš, že vidět jsou prakticky jen z letadla. Na zemi si jich téměř nevšimnete. Jak to mohli dokázat? Uměli snad létat? Obrazce byly vytvořené odebráním svrchní kamenné vrstvy a obnažením spodní světlejší. Mimo řadu velmi přesných geometrických čar, patří mezi nejznámější obrazce kondor se 120 metrovým rozpětím křídel, opice s geometricky přesně zatočeným ocasem do spirály nebo obří pavouk.

 

Mýty a fakta historie - Čáry v Nazce

Přijměte pozvání na velmi zajímavou expedici z dílny Discovery, jejímž cílem je ověřit všechny známé teorie a tuto záhadu konečně rozluštit:

 

 

Z oblasti je dnes jedno velké turistické centrum. Je snadné si pronajmout malé sportovní letadlo a kochat se z výšky 150 metrů uměním dávných civilizací. Ubytovat se lze ve městě Nazca.

 

Zdroj: YouTube.com

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Záhady   Zajímavá videa   Nazca  


Kategorie Nazca

10 pozoruhodných nálezů, které věda neumí vysvětlit 10 pozoruhodných nálezů, které věda neumí vysvětlit
„Artefakt mimo místo“ (OOPArt) je termín, který razí přírodovědec Ivan T. Sanderson pro předměty, které se vymykají svému okolí i známé historické chronologii. V tomto článku přinášíme výběr 10 největších objevů, jak je sestavily blog.world-mysteries


Obrazce na planině NazcaObrazce na planině Nazca
Na náhorní plošině Nazca v jihoamerickém Peru se nachází více než 300 obrazců, vzniklých odstraněním několika centrimetrů tmavšího vulkanického povrchu. Obrazce jsou však zřetelné pouze z výšky - z letadla nebo balónu.


Kategorie Záhady

8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců
Vybíráme z osmi nejzajímavějších článků, které jsme v posledních týdnech na internetu objevili. Většinu z nich jsme mohli zařadit také do rubriky věda a technika.


Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?
Rychlé rádiové záblesky (FRB, Fast Radio Bursts) jsou jednou z velkých záhad současné astronomie. Odkud k nám přicházejí a jaký je jejich původ?


Vědecky objasněno: Záhadné zvuky polární zářeVědecky objasněno: Záhadné zvuky polární záře
Při pozorování polární záře řada lidí slyšela záhadné zvuky. A byli považováni za fantasty. Až jednou ty samé zvuky slyšel fyzik Unto K. Laine. 25 let nevynechal jedinou možnost tyto tajemné zvuky nahrát. A vysvětlit jejich původ…


Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…


Americký Ötzi: Starý indián z PolynésieAmerický Ötzi: Starý indián z Polynésie
Evropa má svého Ötziho a Amerika Muže z Kennewicku. Pradávný americký lovec je obestřen záhadami. Jeho původ se pomocí analýzy DNA dosud nepodařilo vystopovat, ale pravděpodobně není praprapradědečkem současných původních Američanů...


Snové záhady: matematik Srinivasa RamanujanSnové záhady: matematik Srinivasa Ramanujan
Indickému géniovi přicházely nápady ve snech. Pracuje mozek, aniž o tom víme, nebo jde o paranormální aktivity?


Další záhada Stonehenge vyřešenaDalší záhada Stonehenge vyřešena
Pomohlo suché léto a krátká hadice na kropení trávy. Pozorný správce dostal geniální nápad. Uspěl tam, kde neuspělo mnoho historiků.


Pravdu.cz - tajemno  záhady horoskopy najdete ZDEPravdu.cz - tajemno záhady horoskopy najdete ZDE
Pokud hledáte původní obsah a autory z magazínu Pravdu.cz - musíte nově na internetWEEK.cz


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí