internetWEEK.cz menu TOPlist

Reinkarnace Jeffrey Keena

Reinkarnace Jeffrey Keena

Penzionovaný hasič žil v jednom svém minulém životě jako generál americké občanské války. Jeffrey Keene této představě uvěřil a má k tomu více pádných důvodů.

Reinkarnace Jeffrey Keena

Případ Jeffrey Keena je považován americkými badateli za nejlépe prokázaný případ reinkarnace. Bývalý zástupce šéfa hasičů z Westportu v Connecticutu Jeffrey Keene (1947) je obyčejný americký chlap, který se převtělováním duší nikdy nezabýval. K tomuto ne-křesťanskému konceptu ho přivedla teprve americká občanská válka. Nebyl také žádný fanoušek tohoto období americké historie. Ale v roce 1991 se vydal na výlet po národních památnících a ocitl se v Marylandu u Sharpsburgu. Dne 17. září 1862 se tu střetly dvě armády. V zuřivé bitvě o Antietam dosáhly ztráty na obou stranách kolem 23 000 lidí. Byl to nejkrvavější den občanské války.

 

Když se Jeffrey Keene procházel po Sunken Road, prožil nečekaně silné emoce smutku i hněvu, začal se dusit. Po přívalu emocí byl prý tak vyčerpaný, jako by uběhl maratón: „Divil jsem se tomu, co jsem cítil. Bylo pro mne těžké dostat se zpátky k autu, cítil jsem se velmi slabý. V hlavě jsem měl tisíce otázek, ale žádnou odpověď."

 

Zatím nic netušil. Koupil si sice na místě časopis o této bitvě, ale odložil ho. Trvalo přes rok, než na něj náhodně narazil a začal ho číst. Znovu ho zaplavila silná vlna emocí. Potom narazil na starou fotografii generála Johna B. Gordona (1832-1904) a překvapila ho, jak je mu podobný.

 

 

Potom se Keene dozvěděl, že jižanský generál byl v bitvě několikrát zasažen kulkami. Vzpomněl si na silné emoce, které prožil na bitevním poli, a začal se blíže zajímat o generálův život, přičemž objevil zvláštní věci. Zjistil, že je velmi podobný generálovi nejen fyzicky včetně mateřských znamének, ale také takovými detaily, jako je styl psaní a každodenní zvyklosti, oba například rádi stáli s rukama zkříženýma za zády.

 

Reinkarnace je jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších fenoménů lidské existence... | Stanislav Grof – reinkarnace >>>

 

Byla tu ještě jedna podivná souvislost, která jeho návštěvě bitevního pole u Sharpsburgu předcházela. Patnáct let předtím začal cítit prudké bolesti v čelisti, které byly tak silné, že nemohl ani jíst. Lékařům se nepodařilo zjistit příčinu a bolest postupně zmizela. Bolesti začaly přesně v den Keeneových třicátých narozenin - 9. září 1977. Je neuvěřitelné, že generál Gordon byl zraněn v obličeji u Sunken Road, a to 17. září 1862, kdy měl shodou okolností také narozeniny – bylo mu 30 let. Další pozoruhodnou věcí je, že Keene má na tváři tři znaménka v podobě jizev, a to přesně v místech, kde byl generál zraněn. Oba muži mají znaménko ve tvaru hvězdy na čele nad levým okem. Mezi badateli, kteří se zabývají reinkarnacemi, je rozšířený názor, že tzv. mateřské znaménka se vyskytují na místech, kde došlo v minulém životě k vážnému zranění.

 

Generál Gordon později napsal memoáry s názvem "Vzpomínky z občanské války" a právě tato publikace se stala zdrojem zevrubné analýzy jazykového stylu obou mužů. Badatelé zjistili ohromující podobnosti. Kromě toho Keene prokázal povědomost o věcech z občanské války, které nemohl získat běžnou cestou. Například se zúčastnil oslav výročí bitvy o Antietam a poznal, že jeden z praporů není originál, přestože mu organizátoři tvrdili opak. Organizátoři později zjistili, že Keene měl pravdu – na výstavu se dostala omylem replika. Případ westportského hasiče vzbudil velkou pozornost, sám Keene napsal knihu a jeho příběh je zachycen i na filmovém dokumentu.

 

 

Zdroje: wikipedia org, http://www.near-death.com/experiences/reincarnation07.html

 

Další příspěvky autora: Jiří Sirotek


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavá videa   Záhady   Reinkarnace  


Kategorie Reinkarnace

Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů
Když tělo zemře, duše se znovuzrodí v novém. Řada lidí si na své minulé životy pamatuje. Přinášíme deset velmi pozoruhodných příběhů reinkarnace...


Chlapec si vzpomíná na svůj minulý životChlapec si vzpomíná na svůj minulý život
Malý Skot Cameron Macaulay začal mluvit ve dvou letech o své minulé rodině. Pamatoval si takové detaily z minulého života, že jeho případ byl nafilmován a odvysílán britskou televizí.


Tajemné minulé životyTajemné minulé životy
Jsou lidé, kteří si vzpomínají na to, že již žili. Jiní si myslí, že tělo, ve kterém jsou, jim nepatří. Jasno v tom každému může udělat regresní terapie...


Indigové dítě o změnách na ZemiIndigové dítě o změnách na Zemi
Rozhovor se Sašou stojí za pozornost. V roce 2008 se šířily internetem názory jiného ruského indigového dítěte - Borise. Saša odpověděl na jakékoliv otázky a jeho odpovědi jsou téměř vždy překvapivé.


Skutečně se vrátila Anna Franková?Skutečně se vrátila Anna Franková?
V době holocaustu byla zavřena do koncentračního tábora, odkud se již nedostala. Anna Franková zemřela v březnu roku 1945, ale dnes tu možná chodí mezi námi. Skutečně její duše prošla reinkarnací?


Stanislav Grof – reinkarnaceStanislav Grof – reinkarnace
Reinkarnace je jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších fenoménů lidské existence.


Spící prorok – Edgar CayceSpící prorok – Edgar Cayce
Edgar Cayce předpověděl posun magnetických pólů, velké katastrofy v Americe, zabýval se Atlantidou a Lemurií. Léčil tisíce lidí.


Médium Chico XavierMédium Chico Xavier
Brazilský spiritista Chico Xavier pronikl posmrtně i do Čech. Slavné médium a autor stovek knih oslovuje lidi na celém světě.


Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?
Člověk má totiž jednu zajímavou vlastnost - pochybování. Typický příklad je ten, že si někdo zajde ke kartářce, ale před kamarády prezentuje, že tomu stejně nevěří. Ale - co když je to pravda?


Kto to sú Indigo děti?Kto to sú Indigo děti?
Deti Indigo sa rodia/inkarnujú na svet od roku 1980. Názov je odvodený od farebnej škály ich ludskej aury.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí