internetWEEK.cz menu TOPlist

8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců

8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců

Vybíráme z osmi nejzajímavějších článků, které jsme v posledních týdnech na internetu objevili. Většinu z nich jsme mohli zařadit také do rubriky věda a technika.

8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců

Následující záhady nás zaujaly, a pokud pravidelně nesledujete náš výběr článků z internetu mysteryWEEK, je možné, že Vás informace o nich minuly. Podle nás stojí minimálně za pozornost:

 

Krvavé vodopády v Antarktidě - tajemství odhaleno

Krvavé vodopády v Antarktidě byly po léta zahaleny rouškou tajemství. Vědci ani za mák nemohli přijít na to, jak je možné, že ledovcem proudí voda, jejíž průměrná teplota je -17 stupňů, proč nezamrzne a proč mají tyto vodopády prapodivnou červenohnědou barvu. Nyní, po mnoha letech, udělali vědci zase jeden krok kupředu.

 

iFenomen.cz >>>

 

Bůh stvořil Evu z Adamova přirození, ne z žebra, tvrdí židovský vědec

Annapolis – Profesor Ziony Zevit z Americké židovské univerzity v Marylandu tvrdí, že Bůh nestvořil Evu z Adamova žebra, ale z úplně jiné, intimnější, části těla. Pomocí lingvistické analýzy došel k závěru, že při překladu Bible došlo k chybě a že první žena byla vytvořena z Adamova penisu.

 

Globe24.cz >>>

 

Existují paralelní vesmíry? Podle čerstvého objevu je to velmi pravděpodobné a s jedním jsme se mohli i srazit

Celkově je těžké představit si celý náš vesmír, protože je fakt velký a rozpínající se. Jistě jsi viděl plno filmů s tématikou alternativních vesmírů, ale existuje zde celkem solidní šance, že takové paralelní světy existují. Všechny tyto ideje zastřešuje Multiverse theory, tedy Teorie multivesmíru. Podle ní se v prostoru nachází nekonečno vesmírů, které se budou dále donekonečna zvětšovat a zvětšovat.

 

Refresher.cz >>>

 

Tajemství prehistorických rukou v evropských jeskyních

Jedna jeskyně na západě Španělska stejně jako další v Itálii nebo ve Francii skrývá naše nejintimnější pouto s prehistorií: siluety lidských rukou, které vznikly před několika desetitisíci lety.

 

Tyden.cz >>>

 

Proč jsou velryby tak obrovské? Vědci odhalují záhadu mořského světa

Jeho tělo je stejně dlouhé jako dopravní letadlo, srdce má velikost auta a jazyk váží tolik co dospělý slon. Plejtvák obrovský je největší živočich, který v současnosti žije na naší planetě. Výzkumníci si nad jeho velikostí dlouho lámali hlavu, nejnovější vědecké poznatky však slibují tuto záhadu konečně odhalit.

 

Info.cz >>>

 

Džungle v Kambodži vrátila světu bájné město, vědci objevili v pralese i další ruiny

Chrámový komplex Angkor byl ve středověku zřejmě největším městem světa. Pak ale čtyři století chátral opuštěný v pralese. Dnes jsou desítky opravených chrámů největší turistickou senzací Kambodže. A archeologové oznámili, že našli v džungli další města.

 

E15.cz >>>

 

Záhada chybějícího plastu: Objevili se v oceánu plastožraví mikrobi?

Oceán je plný odpadků. Celý svět před pár dny šokovaly zprávy z izolovaného a neobydleného Hendersonova ostrova, jehož pláže vypadají jako skládka. V mořích se objevují veliké plochy pokryté plastem, které tam utvářejí mořské proudy. Je to šílené a rozhodně to stojí za zamyšlení nad naším vztahem k okolnímu prostředí. Podle všeho nám ale v tom všem plastovém zmaru uniká jedna podstatná a potenciálně naprosto klíčová věc. V oceánu plavou statisíce tun plastového odpadu. Ale prý je to stále o dost méně, než by ho tam, vzhledem k naší produkci tohoto odpadu, mělo být. Pokud jsou tyto úvahy správné, tak tu máme záhadu chybějícího plastu.

 

Osel.cz >>>

 

Ztracený limský poklad: Čeká dosud na svého objevitele?

William Thomson zoufale vyhlíží břehy Kokosového ostrova. Právě se totiž stal majitelem pohádkového bohatství, jenže je nezískal čestným způsobem, a tak ho musí skrýt dřív, než padne do rukou zákona. Kořist chamtivého kapitána je prý na tichomořském ostrově dodnes. Bude její úkryt někdy odhalen?

 

EpochalniSvet.cz >>>

 

Rozcestí na dalších více než 333 zajímavých článků na téma záhady najdete v našem moderovaném rozcestí: mysteryWEEK >>>

 

Přehled dalších rozcestí na internet je zde: http://internetweek.cz/#iw - nejlepší články z internetu vybíráme ručně, každý den.

 

Ilustrace: http://123hdwallpapers.com

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Moderovaná rozcestí   Záhady   Výzkum  


Kategorie Moderovaná rozcestí

8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.


Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!


Kulový blesk: záhada trváKulový blesk: záhada trvá
Za posledních dvacet let se věda s kulovým bleskem posunula o pár kroků kupředu. Ale stále zůstává více otázek, než je odpovědí. Co tedy s jistotou víme?


Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?
Jestli je Vám dnes padesát, o práci se zřejmě bát nemusíte. Alespoň co se robotů týče. Ale přemýšlíte-li, co studovat, zbystřete. Řadu povolání již automatizace vymýtila. A ještě více jich čeká jistý ortel. Svět se mění…


Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!
Každý den procházíme internet a z toho nejlepšího, co jsme objevili, tvoříme moderované rozcestí. Jen samé zajímavosti...


Sledujeme: Dieselgate, největší podvod s emisemiSledujeme: Dieselgate, největší podvod s emisemi
Jak jde čas v kauze, kterou nastartoval Volkswagen. Upravil software aut tak, aby byla ekologická jen v testu. Průběžně aktualizované moderované rozcestí... Jourová: Odškodnění i pro Evropu?


Moderované rozcestí: globeWEEKModerované rozcestí: globeWEEK
Pravidelně aktualizované rozcestí z celého internetu zaměřené na zajímavosti z celého světa...


Moderované rozcestí: newWEEKModerované rozcestí: newWEEK
Pravidelně aktualizované rozcestí z celého internetu zaměřené na novinky z domova i ze světa...


Moderované rozcestí: tradeWEEKModerované rozcestí: tradeWEEK
Pravidelně aktualizované rozcestí z celého internetu zaměřené na ekonomiku a podnikání...


Moderované rozcestí: techWEEKModerované rozcestí: techWEEK
Pravidelně aktualizované rozcestí z celého internetu zaměřené na vědu a techniku...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí