internetWEEK.cz menu TOPlist

Extáze by mohla v budoucnu léčit rakovinu, doufají vědci

Extáze by mohla v budoucnu léčit rakovinu, doufají vědci

Mohla by to být nová cesta v boji s rakovinou. Australským a britským vědcům se totiž podařilo vytvořit silnou látku, která ničí rakovinné buňky jejich vlastní metodou.

 

Extáze by mohla v budoucnu léčit rakovinu, doufají vědci

Mohla by to být nová cesta v boji s rakovinou. Australským a britským vědcům se totiž podařilo vytvořit silnou látku, která ničí rakovinné buňky jejich vlastní metodou. Účinná složka útočí na tuk v membránách, čímž buňky prakticky zabíjí, tvrdí vědci z University of Birmingham a University of Western Australia.
 
A odkud se ten zázračný přípravek vzal? Z extáze. Zní to neuvěřitelně, ale droga známá pod jménem extáze by prý mohla pomoci tisícům lidí nemocných rakovinou krve. Podle vědců z birminghamské a západoaustralské univerzity totiž dokáže účinně požírat nemocné buňky. Problém se však skrývá v tom, že k účinné léčbě by bylo potřeba smrtelné množství drogy.

Proto nyní vědci vynalezli variantu látky, která je stokrát silnější. V praxi to znamená, že kdyby na léčbu bylo potřeba 100 gramů "klasické" extáze, stejného efektu by se docílilo s pouhým jedním gramem nové látky. Výzkum byl zveřejněn v odborném časopise Investigational New Drugs.

"Proti rakovině a zejména leukemii by to mohlo být účinné. Myslíme si, že v některých případech by to mohlo vymýtit 100 procent rakoviny," tvrdí vedoucí projektu John Gordon z birminghamské univerzity na serveru BBC. Současné testy ale probíhají pouze v laboratorních podmínkách a je otázka, jak bude metoda fungovat v lidském těle.

"Mnoho typů rakoviny se dá jen těžko léčit. I účinná léčba může mít vedlejší účinky," dodává vědec David Grant, jenž se zabývá leukemií. Podle něho budou muset vědci teprve vyhodnotit veškerý přínos léčebné metody. Budoucnost nového léku je proto zatím ve hvězdách. Bude nutné provést testy na zvířatech a lidech, které mohou nakonec ukázat, že se vědci vydali slepou uličkou.

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/extaze-by-mohla-v-budoucnu-lecit-rakovinu-doufaji-vedci_210078.html
 

Poznámka P Kulík :

Inu, ono je to s každou drogou pofidérní, že ano ? :-)))) Co je káva ? Nápoj bez kterého si nedokážeme představit ranní vstávání. Ale původně to byl účinný lék a prostředek v rukou šamanů. Co to je becherovka ? Kdysi bylinný likér, stejně jako mnoho dalších. Stejně jako tabák a mnoho podobných drog. Na svých přednáškách často hovořím o lidském organismu a v posledních tématech o epifýze - 3 oku a například DMT, které je vědeckou senzací a nazývají ji "Drogou štěstí", což zdaleka nevystihuje její schopnosti. Ironie je, že ačkoli se v Jižní Americe běžně používá v daných oblastech domorodým obyvatelstvem u kterého je minimální výskyt rakoviny, duševních a dalších onemocnění, tak vláda USA tuto drogu samozřejmě zařadila na seznam zakázaných drog. Ačkoli sama Americká věda prokazuje fantastické účinky DMT a dalších drog.

Ono vždy záleží na tom, jak člověk využívá to, co má v lebce a jak se na věc dívá. Vše má své Jin a Jang a záleží na tom, zda to použijeme k dobrému nebo to zneužijeme. Jasně to napsal geniální Karel Čapek v Krakatit, kde hlavní hrdina dokázal z obyčejného pudru udělat trhavinu.

 

Zdroj: zahady-mysteria.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Rakovina   Boj s rakovinou   Vědci   Vědecké objevy   Vědecký výzkum   Léčba rakoviny   Extáze   Ze zahraničí  


Kategorie Rakovina


Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.Naděje v léčbě rakoviny! Onkolytický virus v prvních testech úspěšný!Naděje v léčbě rakoviny! Onkolytický virus v prvních testech úspěšný!
Geneticky upravený virus je schopný sám likvidovat nádorové buňky a vyburcovat imunitní systém. Vedlejším účinkem je pouze pocit jako při chřipce! Virus vakcinie JX-594 je snad dobrá šance do budoucna.Konopí jako lékKonopí jako lék
Vědci vědí, že konopí má velmi dobré účinky na řadu nebezpečných nemocí. Nesmyslný boj proti pěstování konopí však nadále pokračuje. Případ Mykayly Comstockové naznačuje, že konopí může léčit leukémii.S rakovinou lze bojovat změnou jídelníčku!S rakovinou lze bojovat změnou jídelníčku!
Příběh Angličanky, která se poprala úspěšně s rakovinou změnou svého jídelníčku, měl neblahé pokračování. Zhoubné bujení buněk ji znovu ohrozilo. Jane Plantová napsala novou knihu.Účinní, leč utajení, zabijáci rakovinyÚčinní, leč utajení, zabijáci rakoviny
Vyřčená diagnóza, že máme my, nebo někdo z našich milovaných, rakovinu, nás většinou dostane do kolen. S rakovinou se ale dá bojovat a nejen chemoterapií. Farmaceutické společnosti nám však mnoho účinných léků zatajují.Jane Plant porazila rakovinu dietouJane Plant porazila rakovinu dietou
Britská geoložka Jane Plant prodělala několikrát po sobě rakovinu prsu. Nakonec ji neporazila díky chemoterapii nebo moderní léčbě ale inspirací v jídelníčku obyvatel Číny.Mýty a fakta o rakovině II. Mýty a fakta o rakovině II.
Máme tu pokračování mýtů a faktů o rakovině. Mnohdy si totiž myslíme, že o této nemoci víme vše, ale to co víme, nemusí být ani z poloviny pravda. Naopak to, co nám dlouhá léta připadalo jako nesmysl, nás může překvapit.Mýty a fakta o rakovině I.Mýty a fakta o rakovině I.
Rakovina je zákeřná nemoc, na níž mnoha lidem zemřeli jejich známí, či milovaní. Přesto kolem této závažné a smrtelné nemoci panuje mnoho otazníků. Co je tedy pravdou a co naopak nesmyslem?Meruňky a rakovina? Pozor na otravu!Meruňky a rakovina? Pozor na otravu!
Kde se berou informace o zázračných lécích na rakovinu? Tají je farmaceutické koncerny, aby vydělávaly biliony dolarů? Mezi zázračné léky mají patřit jádra z meruněk, jenomže jejich nadměrná konzumace může být nebezpečná!Rozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou,  která si prošla peklem!Rozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou, která si prošla peklem!
Když jsme zdraví, málokdo z nás si dokáže představit, že by se náš život mohl změnit během chvilky v holý boj. Dianě se to stalo. Byla jí diagnostikována rakovina kosti.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí