internetWEEK.cz menu TOPlist

Konopí jako lék

Konopí jako lék

Vědci vědí, že konopí má velmi dobré účinky na řadu nebezpečných nemocí. Nesmyslný boj proti pěstování konopí však nadále pokračuje. Případ Mykayly Comstockové naznačuje, že konopí může léčit leukémii.

 

Konopí jako lék

Malá Američanka Mykayla Comstocková onemocněla nebezpečnou leukémií v roce 2012. Její rodiče tvrdí, že jí život zachránil konopný olej, když neúčinkovala chemoterapie. Akutní lymfoblastická leukémie je nádorové onemocnění vycházející z těch buněk kostní dřeně nebo periferní lymfatické tkáně, ze kterých vznikají lymfocyty. Podle informací z Facebooku na stránce s názvem „Brave Mykayla“ byla dítěti stanovena diagnóza leukémie v července 2012, kdy mu bylo 7 let.

 

Lymfoblasty jsou nevyvinuté buňky, které se obvykle odlišují od tvarově zralých lymfocytů. Normálně se lymfoblasty nacházejí jenom v kostní dřeni, ale u akutní lymfoblastické leukémie se lymfoblasty množí nekontrolovaně a vyskytují se ve velkém množství na periferních krevních testech

 

Brave Mykayla

Komentáře rodičů

Rodiče na svou facebookovou stránku napsali, že chemoterapie nefungovala, a tak se rozhodli použít konopný olej. Inspiroval je příběh chlapce jménem Cash Hyde, kterému terapii konopným olejem naordinoval jeho vlastní otec. Nicméně Cash Hyde zemřel na podzim roku 2012. Chlapec narozený v roce 2008 měl velký nádor v mozku, který byl zjištěn, když mu byly dva roky, polovinu svého života strávil v nemocnicích. Případ upoutal pozornost médií i policie, protože rodiče v roce 2011 přerušili asi na 70 dní léčbu a snažili se dítěti pomoci „nelegálním“ konopím, které si otec sám pěstoval a lisoval z něj olej. Tím riskoval vězení, protože porušil zákony státu Montana. Nutno poznamenat, že chlapec předtím prošel operací mozku i klasickou léčbou chemoterapií a ozařováním. Podle rodičů, kteří popisovali terapii malého Cashe na Facebooku, použití oleje z konopí nevyléčitelně nemocnému dítěti před smrtí ulevilo, i když zázrak neznamenalo.

 

Vzhledem k tomu, že rodiče Mykayly bydlí v Kalifornii, tak získali konopný olej na lékařský předpis. Rodiče Mykayly ale nevysadili chemoterapii!

 

  • 14. 7.2012 – den diagnózy a začátek léčby steroidy, procento lymfoblastů: 33%.
  • 16. 7. 2012 – 11% lymfoblastů (začátek chemoterapie).
  • 19.7.2012 – 3% lymfoblastů.
  • 23.7.2012 – 31% lymfoblastů
  • 24.7. – začátek terapie konopným olejem (RICK SIMPSON OIL, PHOENIX TEARS, WHOLE EXTRACT OIL)
  • 26.7. 2012 – 5%, 30.7. – 3%; (“Poslední den, kdy byly v krvi nalezeny lymfoblasty. Lékaři přesto uvažují o transplantaci kostní dřeně, protože podle nich blasty z krve zcela nemizejí.”)
  • 2.8.2012-20.8.2012 – 0%

“Mykayla měla špatnou reakci na antibiotika. NEMÁ rakovinu, ale lékaři vyžadují, aby brala chemoterapii 2,5 až tři roky,” píší rodiče na Facebook.

 

Boj s konopím

Jedenatřicetiletému Bulharovi Kalčevovi byla roztroušená skleróza diagnostikována před dvanácti lety, přičemž jeho stav se s postupem času jen zhoršoval. Před několika lety se dočetl o zkušenostech jiných pacientů s konopím a po konzultaci s několika lékaři se rozhodl, že tuto „terapii“ vyzkouší. První konopí si sehnal od pouličních dealerů, vyrobil z něj koncentrovaný extrakt, který začal pravidelně užívat a rychle pocítil úlevu od bolestivých symptomů nemoci. Protože měl strach o kvalitu a zdravotní nezávadnost produktu z ulice, rozhodl se začít sám pěstovat. Na jaře roku 2013 byl ale zatčen a policie u něj při domovní prohlídce našla dvě rostliny. Po vleklém vyšetřovaní a procesu byl na konci března letošního roku zproštěn viny.

 

Tři lékaři u soudu potvrdili, že konopí ulevuje od symptomů RS, mírní svalovou ztuhlost a zlepšuje celkový stav obžalovaného.

 

Semena většinou obsahují spoustu zdraví prospěšných látek, ale je nutné je jíst syrová. Teplo jim nesvědčí, natož pražení. Můžeme je ale namočit, rozemlít nebo udělat z nich kaši. Nepoužívejte k jídlu semena solená nebo potažená cukrem... | 10 nejzdravějších semen na zemi >>>

 

Konopí: Pozoruhodný lék

Lékaři a vědci, kteří se konopí věnují profesionálně, hovoří o konopí stále častěji jako o „zázračném léku“, jenž efektivně pomáhá při léčbě onkologických onemocnění, Crohnovy choroby, zeleného zákalu, HIV/AIDS, roztroušené sklerózy, neuropatické a chronické bolesti, epilepsie, žloutenky typu C, Alzheimerovy choroby, autismu a mnoha dalších diagnóz.

 

Závěry na sobě nezávislých výzkumů ve Španělsku, Izraeli, Spojených státech a v dalších zemích během posledních zhruba deseti let opakovaně potvrzují, že především THC a CBD mají schopnost redukovat rakovinné bujení a zvrátit průběh různých nádorových onemocnění. Háček pro medicínský systém spočívá v tom, že všechny tyto výzkumy byly doposud prováděny na izolovaných buňkách a na zvířatech, zatímco na lidech dodnes žádné klinické studie stále ještě neproběhly.

 

Konopí umírajícím

Ředitelka phoenixského Všeobecného hospice a centra paliativní péče Charlotte Igo požádala příslušný odbor arizonského ministerstva zdravotnictví o povolení podávat umírajícím pacientům konopí. „Konopí je skvělým prostředkem, jakým můžeme pomoci velkému množství našich pacientů, tedy i umírajícím, aby se cítili lépe.“

 

Negativní účinky konopí

Nicméně užívání konopí může mít různé účinky, co se týče úzkostných stavů. U někoho vyvolává paranoiu a u jiných mírní úzkost. Vědcům z Vanderbiltovy univerzity se podařilo popsat složitý vztah mezi užitím konopím a zcela odlišnými změnami úzkostných stavů u různých uživatelů. Kanabinoidní receptory se totiž v hojné míře nacházejí v části mozku, která je zodpovědná za panické a úzkostné reakce – v amygdale. Dr. Sachin Patel: „Nyní s jistotou víme, že tuto část mozku ovlivňuje jak hladina stresu, tak užití konopí – a to může od základů změnit naše chápání buněčné komunikace v amygdale.“ Týmu se podařilo identifikovat dva odlišné mechanismy působení endokanabinoidů, které primárně blokují úzkostné reakce a mírní pocit strachu a mohly by podle Dr. Patela „pomoci vysvětlit i to, jak na úzkostné stavy účinkují kanabinoidy obsažené v konopí.“ Krom toho kanabinoidní receptory pravidelných uživatelů konopí mohou být časem utlumeny, čímž by se vysvětlilo, že paranoidní stavy zažívají spíše začátečníci než dlouhodobí uživatelé.

 

Konopí v České republice

Pozornost médií na sebe čas od času upoutají případy lidí, kteří pěstují konopí pro svou vlastní léčbu, a kvůli tomu proti nim zasáhne policejní komando. Jednou z nejnápadnějších obětí nevyjasněné legislativní situace je aktivista Dušan Dvořák. Takzvaný „konopný guru“ z Moravy je zakladatelem mezinárodního výzkumu „Konopí je lék“. V říjnu 2010 mu soud vyměřil podmíněný trest za nelegální pěstování konopí. Tím ale jeho kauza neskončila. Soudní tahanice pokračovaly, protože muž trpící maniodepresivní psychózou odmítl brát léky s tím, že mu působí neblahé vedlejší účinky a chce se léčit POUZE KONOPÍM. Soud proto uvažoval o povinné ústavní léčbě. Soudní líčení v květnu 2014 zatím skončilo s tím, že konopný aktivista slíbil, že využije ambulantní léčbu.

 

Jeho kauzy můžete sledovat na blogu (pokud jej opět nesmazali) zde: http://dvorakdusan.blog.idnes.cz/

 

Konopná konspirace

Někteří Američané tvrdí, že americké vlády vědí už 40 let o léčivých účincích konopí na rakovinu, ale záměrně je utajovaly. V roce 1972 podle nich chtěl prezident Richard Nixon větší rozpočet na boj proti drogám. Napadlo ho, že kdyby se prokázalo, že konopí způsobuje plicní rakovinu stejně jako tabák, dostal by více financí na protidrogový program. Vyzval proto vědce, aby do dvou let udělali výzkum o účincích THC na lidské tělo. Výzkum byl hotový v roce 1974. Jenomže se ukázal přesný opak, THC přijímané ve velmi koncentrované formě (jako je konzumace konopného oleje) útočí na mutované buňky, přičemž posiluje a omlazuje ty zdravé. Nixonovi se to prý nehodilo do krámu, a tak zprávu zahodil a výsledky nechal utajit.

 

Podle těchto zdrojů prezident Gerald Ford ukončil všechny veřejné výzkumy konopí v roce 1976 a garantoval exkluzivní práva z výzkumů velkým farmaceutickým firmám, kterým se ale syntetické formy THC nepodařilo vyvinout. Někteří lidé tvrdí, že americké vlády lhaly z vícero důvodů. Hlavním důvodem jsou farmaceutické společnosti, které lobují a platí miliardy dolarů ročně, aby bylo požívání konopí vyhlášeno za ilegální, protože vydělávají biliony dolarů na protirakovinném výzkumu a lécích proti rakovině.

 

Vyřčená diagnóza, že máme my, nebo někdo z našich milovaných, rakovinu, nás většinou dostane do kolen. S rakovinou se ale dá bojovat a nejen chemoterapií. Farmaceutické společnosti nám však mnoho účinných léků zatajují... | Účinní, leč utajení, zabijáci rakoviny >>>

 

Zdroje:
http://earthweareone.com/eating-cannabis-oil-saved-
this-little-girls-life/
http://blogs.sfweekly.com/
thesnitch/2012/11/cash_hyde_dies_marijuana.php
http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/1225-tezke-chvile-pacientu-
lecicich-se-konopim-v-bulharsku?rubricId=4
http://www.ezopress.sk/2013/11/konopi-leci-nejen-rakovinu/
http://konoptikum.cz/articles/2012/07/dusan_dvorak_soud_pro_
lidska_prava_K30_s6.php
http://www.novinky.cz/krimi/215205-pestitel-konopi-dvorak-
dostal-podmineny-trest.html
Ilustrace: pot-leaf-tattoo-art

 

Další příspěvky autora: Jiří Sirotek


Články ve stejných kategoriích:

Revue   Konopí   Rakovina   Zdraví   Konspirace  


Kategorie Konopí


Zázračné konopíZázračné konopí
Konopí. Slovo spojené s drogami a politickými spory. Ale průmyslové konopí má hodně daleko k marihuaně, neobsahuje téměř žádné THC. Tato rostlina slouží lidem už 4000 let – poskytuje vlákna na oblečení, provazy i k výrobě papíru.


Kategorie Zdraví


Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?



Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!



Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.



Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...



I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!



Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!



7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween7 důvodů, proč jíst dýně celý rok, nejen o Halloween
Dýně jsou plné vitamínu A, který jak známo zpomaluje stárnutí. Semena dýně jsou plná antioxidantů a vláknina dýně pomáhá udržovat hladinu cholesterolu. A nejen to…



Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?



Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…



Spad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a FukušimouSpad po 11. září lze srovnávat s Černobylem a Fukušimou
Dr. Roberto Lucchini srovnává vliv katastrof na zdraví obyvatel. V okolí WTC je prokazatelně více případů rakoviny než ve zbytku New Yorku a USA.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí