Mnoho lidí, a to nejen mladých, či dospívajících se potýká s akné. Akné není jen svědivé, či bolestivé, ale pokud ho dobře neošetřujeme, může způsobit i infekci. Navíc nám hyzdí pleť. Co je o akné tedy pravda a co nikoliv?
Toto je velká hloupost. Akné rozhodně není zapříčiněno tím, co jíme. Vědci zatím nebyli schopni prokázat, že by existovala nějaká souvislost mezi jídlem a akné. Avšak přesto je dobré se vyvarovat velkému množství cukru, protože právě cukr by prý mohl přispívat k znečišťování pleti a ucpávání pórů.
I malé množství slunce může zpočátku naše akné rozšířit. Nepřetržité vystavování se slunci však póry ucpe ještě více černými tečkami, tvoří bílé hlavičky a malé pupínky. Lepší tedy je vždy používat opalovací krém, který neucpává póry, tedy pokud jste k akné náchylnější.
Akné může významně ovlivnit to, jak se lidé cítí, což může zapříčinit nízké sebevědomí a dokonce deprese. Akné je docela závažné, proto je nutné ho řešit. Nejdříve, pokud se vám hned nechce k doktorovi, doporučuji vyzkoušet bylinky. Ty většinou v boji proti akné bývají nejúčinnější. Pokud nezabere bylinná léčba, neváhala bych a vydala se k dermatologovi. Dermatolog udělá potřebné rozbory a zjistí příčinu, poté se teprve akné může začít léčit.
Je doporučeno, že obličej se má umývat dvakrát za den, abyste se zbavili mastnoty a starých kožních šupinek. Mnoho umývání obličeje může podráždit pleť a může vše zhoršit. Takže umývejte jen dvakrát denně a používejte čistič obličeje bez alkoholu a založený na vodní bázi.
Nepřejte si mít extrémně vysušenou pokožku, protože pleť se může začít loupat a odumřelá pokožka opět zapříčiňuje póry. Nadmíra oleje může zapříčinit akné, ale je důležité, že pleť má dostatek vlhkosti.
Rozhodně není dobré pupínky mačkat. Do ranky se nám totiž může dostat infekce. Navíc, když budeme pupínky mačkat, hrozí, že budeme mít zcela červený obličej. Pokud se chcete pupínků zbavit, doporučuje se jít do kosmetického salonu, kde vás bílých čepiček zbaví profesionální kosmetičky. Kromě toho tedy, že jdete do sterilního prostředí, ještě vám poradí, co by vám na obličej mohlo pomoci a co byste tedy mohli užívat.
Průzkum ukázal, že mnoho dospělých stále může dostat akné, to znamená ve 30, 40, 50. Akné prý vypadá rozdílně, když je nám 16 a když je nám 36. V šestnácti letech se spíše jedná o červené zduřelé uzliny okolo pusy a sanice.
Stejně jako černé tečky, i vady pleti jsou způsobené bakteriemi a odumřelými kožními buňkami. Voda nevyčistí pleť dostatečně a navíc velké čistění pleti by mohlo vést k zapříčinění více problémů. Pokud bychom to přeháněli, pleť by byla příliš vysušená a zapříčiňovala by také akné.
Je tedy nutné užívat všeho s mírou.
Kam dál? Mýty a fakta spojená s hubnutím! >>>
Zdroje:
http://www.teenhealthfx.com/answers/hot+topics/myths+and+facts+about+acne
http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/acne/features/10-myths-and-facts-about-adult-acne
http://skincareadvice.hubpages.com/hub/What-Causes-Acne-Myths-and-Facts
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/igorpiaga/
Další příspěvky autora: Caroline Kornelová
Články ve stejných kategoriích:
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.
PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!
Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!