internetWEEK.cz menu TOPlist

Mýty a fakta spojená s hubnutím!

Mýty a fakta spojená s hubnutím!

Patříte mezi jedny z těch, kteří chtějí zhubnout, cvičíte, dodržujete vše pro to, abyste shodili pár kil? Bez výsledku? Možná jste se totiž domnívali, že děláte vše správně, ale pozor, existují určité mýty!

Mýty a fakta spojená s hubnutím!

Mýty o hubnutí a jak je tomu doopravdy

Nejčastěji nám v tom, abychom začali hubnout, brání přesvědčení, že bychom se museli vzdát oblíbených jídel, museli bychom se začít více pohybovat a utratit více peněz za kvalitní a zdravé výrobky. Když už se konečně k hubnutí odhodláme, měli bychom dodržovat určitá pravidla. Nejčastěji si je vyhledáme na internetu, nebo se je dozvíme od příbuzných. Ne všechna jsou ale pravdivá.

 

Mezi nejrozšířenější mýtus, který rozhodně není pravdivý, patří, že pokud nebudeme jíst po páté hodině, zhubneme. Večeři si klidně dát můžeme. Neměli bychom však jíst žádné mastné a tučné jídlo. Na noc bychom tak zatížili žaludek, špatně by se nám spalo a ještě k tomu, by se nám více ukládaly tuky. Hladovění je dalším mýtem, který je často při hubnutí doporučován. Pokud budeme hladovět, naše tělo začne spotřebovávat energii z uložených zásob tuku. Když se opět najíme, tělo začne brát nazpět ztracený tuk a tak přibýváme daleko více. Pravdou je, že bychom se měli živit pětkrát denně v menších porcích. Mýtem je i to, že si lidé často myslí, že je důležité především jíst zdravě, ale že již nezáleží na množství jídla, které zkonzumujeme. Omyl, záleží! Veškerá nevyužívaná energie se totiž v našem těle ukládá v podobě cukrů a tuků. Zdravé potraviny mají stejnou energetickou hodnotu jako živočišné tuky, akorát jsou šetrnější k našemu organismu. Buď je tedy zapotřebí, abychom snížili příjem energie, nebo zvýšili pohyb, a tím tedy její výdej. Přestat konzumovat cukr je také často doporučováno, ale špatně! Naše tělo cukr potřebuje. Pokud nehodláme konzumovat čokoládu a sladké, je potřeba ho vyměnit za ovoce, med atp.

 

Částečně pravdivým mýtem je, že nadváha je dědičná. Ano, je, ale u naprosté menšiny lidí. Dědíme špatné stravovací návyky a je jen na nás, co s tím uděláme, abychom si zlepšili životosprávu a udrželi naše tělo v dobré kondici.

 

Jezte!

Pro hubnutí platí určitá pravidla, která bychom měli dodržovat.

 

Měli bychom jíst jídlo. Tím máme na mysli skutečné jídlo, které se neskládá z polotovarů a z chemie. Ale po domácku uvařené. Žádné mražené, ani sušené jídlo není pro náš organismus tak dobré, jako skutečně čerstvé „živé“ jídlo. To je to, které se rychle kazí, neboť není nijak nepřirozeně zpracované. Jen takové jídlo obsahuje přírodní bakterie a plísně, které našemu tělu prospívají. Při hubnutí je velmi dobré se zaměřit na luštěniny a zelenou stravu. Jsou totiž méně nasycené energií. Měli bychom jíst pomalu. Kdo pomaleji jí, bude se dříve cítit sytější a nezkonzumuje tedy tolik potravy. Důležité je, aby naše strava byla pestrá. Barvy a rozmanité chutě lahodí nejen našemu trávení, ale i oku. Bylo by dobré, kdybychom i v dnešní uspěchané době uměli jíst v klidu, s dobrou náladou, u stolu a třeba i s partou dobrých přátel. Jídlo nám bude více chutnat a bude pro nás i o to zdravější. Není dobré do našeho jídelníčku zařadit extrémy. Pokud je náš organismus zdravý a v pořádku, tak to tolik nevadí. Je-li však nemocný, je dobré nastolit přísnější režim.

 

Zdroje:
http://www.zhubnoutzdrave.cz/myty-a-fakta-o-hubnuti.php
http://www.bonella.cz/hubnuti/myty-o-hubnuti.html
http://www.wellnesstoptrend.cz/index.php?page=myty-o-hubnuti
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/vicebustingdiet/

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Optický klam   Zdraví   Hubnutí   Mýty a fakta  


Kategorie Hubnutí

Posedlost hubnutím? Nesmysl, krása je subjektivní!Posedlost hubnutím? Nesmysl, krása je subjektivní!
Málokdo drží diety a cvičí pro zdraví. Většině jde jen o krásu. Ta je však subjektivní. Modelka z úvodní fotografie není rozhodně ideálem krásy pro každého. A vůbec nemusí být šťastná...


Netloustněte z hladu, zhubněte jídlem!Netloustněte z hladu, zhubněte jídlem!
V České republice žije více lidí s nadváhou a obezitou než s normální váhou. Ve snaze zhubnout přistupují mnozí z nich k radikálnímu omezení jídla. Nedostatečný přísun energie a živin však může vést k dalšímu tloustnutí.


Kategorie Mýty a fakta

Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!Vitamínové doplňky nepomáhají. A škodí!
Byl publikován nespočet vědeckých prací, zpochybňujících účinnost vitamínových doplňků. Podle většiny z nich pravidelné užívání vitamínových doplňků ničemu nepomáhá. Naopak. Zvyšují riziko rakoviny nebo předčasné smrti!


Čokoláda: Mýty a faktaČokoláda: Mýty a fakta
Čokoládu miluje mnoho lidí na světě. Někteří tvrdí, že jsou na ni dokonce závislí. Mnoho lidí si myslí, že právě čokoláda, jde na tloušťku. Jaké jsou tedy nejznámější mýty a fakta o čokoládě?


Mléko – mýty a faktaMléko – mýty a fakta
Mléko je pro naše tělo důležité. Obsahuje mnoho pro naše tělo velmi potřebných složek. Koluje kolem něj ale také velká spousta mýtů a mnoho z nás tak ani neví, co pravdou je a co nikoliv.


Biopotraviny: mýty a faktaBiopotraviny: mýty a fakta
Mnoho z nás si kupuje biopotraviny. Domníváme se, že jsou lepší, než obyčejné potraviny. Nemýlíme se však? Zde najdete mýty a fakta, která vám prozradí pravdu o biopotravinách.


Maso: Mýty a faktaMaso: Mýty a fakta
V poslední době neustále slýcháme o tom, jak nekvalitní výrobky se do tuzemska dováží. Mnoho z nás by bez masa žít nemohlo. Známe však všechna fakta a všechny mýty, kterými je maso opředeno?


Deprese: Mýty a faktaDeprese: Mýty a fakta
Depresím propadá velké množství populace. Někteří jimi trpí především na jaře a na podzim, jiní je mají celoročně v různých intervalech. O depresích koluje velké množství mýtů a fakt.


Obezita: Mýty a faktaObezita: Mýty a fakta
Problém jménem obezita se týká na celém světě čím dál tím více lidí. Chutná nám, ale je to o zdraví. Jaká jsou tedy mýty a fakta o obezitě?


Mýty a fakta o pubertěMýty a fakta o pubertě
V pubertě se dětské tělo a smýšlení pomalu mění. Přichází nečekané zvraty nálad, které ovlivňují vše okolo nás. Pubertou si musí projít každý z nás. Existuje okolo ní ale spousta mýtů.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí