internetWEEK.cz menu TOPlist

Majestic 12 - přísně tajné

Majestic 12 - přísně tajné

Přísně tajné. Jen pro zasvěcené. To je Majestic 12.

Majestic 12 - přísně tajné

Majestic 12 : Dokument ze dne 18. 11. 1952

 

Ofocená kopie originálního dokumentu v angličtině – soubor PDF :Eisenhower Briefing Document

 

Česká verze dokumentu:

Strana 1
Přísně tajné. Jen pro zasvěcené. Informace týkající se národní bezpečnosti.

 

Hlášení : Operace Majestic 12
Připraveno pro nově zvoleného prezidenta Dwight D. Eisenhowera(určeno jen jemu)
18. listopadu 1952

 

Varování : Toto je přísně tajný dokument jen pro zasvěcené obsahující informace klasifikované jako primární pro bezpečnost Spojených států amerických. Přístup jen pro zasvěcené k tomuto dokumentu je omezen na osoby mající stupeň utajení Majestic 12. Reprodukce v jakékoliv formě nebo tvorba ručního či strojového opisu je přísně zakázána.

 

Strana 2
Předmět: Úvodní hlášení o operaci Majestic 12 pro nově zvoleného prezidenta Eisenhowera.
Dokument byl vytvořen 18. listopadu 1952.
Odpovědný člověk: Adm. Roscoe Hillenkoetter (MJ-1)

 

Poznámka : Tento dokument byl připraven pouze jako předběžná zpráva. Měl by být brán jako úvod k celkové zprávě o operaci, která bude následovat.

 

Operace Majestic 12 je přísně tajná výzkumná, výrobní a zpravodajská operace odpovědná přímo a jedině prezidentu Spojených států amerických. Operace projektu jsou prováděny pod dohledem Majesticu 12 (Majic 12) , skupinou, která byla vytvořena speciálním příkazem prezidenta Trumana 24. září 1947, na základě doporučení Dr. Vannevera Bushe a ministra (obrany) Jamese Forrestala .Členy Majesticu 12 byli zvoleni následující lidé:


Admirál Roscoe H. Hillenkoetter
Dr. Vannever Bush
ministr James V. Forrestal )*
generál Nathan F. Twining
generál Hoyt S. Vandenberg
Dr. Detlev Bronk
Dr. Jerome Hunsaker
Sidney W. Souers
Gordon Gray
Dr. Donald Menzel
generál Robert M. Montague
Dr. Lloyd V. Berkner

)* Smrt ministra Forrestala 22. května 1949 způsobila uvolnění jednoho místa, které zůstalo neobsazené až do 1. srpna 1950, kdy byl generál Walter B. Smith zvolen stálým členem.

 

Strana 3
24. června 1947 civilní pilot letící nad Kaskádovým pohořím ve státě Washington pozoroval devět letících diskovitých létajících předmětů ve formaci pohybujících se velkou rychlostí. Ačkoliv toto nebylo první pozorování podobných objektů, byl to první případ, který vyvolal zájem médií. Stovky zpráv o pozorování podobných objektů následovaly. Mnohé přišly z důvěryhodných armádních či civilních zdrojů. Tyto zprávy způsobily snahu armády objasnit podstatu a účel těchto objektů v zájmu národní obrany. Bylo vyslechnuto mnoho svědků a mnoho neúspěšných pokusů zajmout disky v letu. Mnohdy hraničila reakce lidí s hysterií.

 

I přes mnohá úsilí jsme toho o těchto discích neveděli až do té doby než místní rančer oznámil, že jeden havaroval v oblasti Nového Mexika v oblasti přibližně 75 mil severozápadně od Roswellské vojenské letecké základny (nyní Walker Field).

 

7. června 1947 byla zahájena tajná operace na zajištění vraku tohoto objektu pro vědecké studium. Během operací objevila letecká jednotka čtyři malé, lidem podobné bytosti, které zřejmě vypadly z plavidla před explozí. Tyto bytosti byly nalezeny asi dvě míle východně od vraku. Všechny čtyři byly mrtvé a ve velmi zuboženém stavu díky parazitům a vystaveny vnějším vlivům během přibližně jednoho týdne, který uplynul od jejich objevení. Speciální vědecký tým se postaral o o převoz těchto těl k dalšímu studiu. . Vrak plavidla byl dopravenna různá místa . Civilní a vojenští svědci oblasti byli vyslechnuti a novinářům byl podán účelný krycí příběh, že objekt byl povětrnostní balón.

 

Strana 4
Tajný analytický výzkum, který na přímý rozkaz prezidenta organizovali generál Twining a Dr. Bush, vedl k předběžnému závěru (19. září 1947),že disk byl pravděpodobně průzkumné plavidlo krátkého doletu. Tento závěr vyplynul z velikosti trupu lodi a také z toho, že zde nebyla nalezena žádná potrava . Analýzu čtyř mrtvých těl provedl Dr. Bronk. Byl to předběžný závěr této skupiny(30. listopadu 1947), kde bylo napsáno, že ačkoliv jsou tyto bytosti podobné lidem, tak biologické a evoluční procesy odpovědné za jejich vývoj byly znatelně rozdílné od těch, které byly pozorovány u druhu homo-sapiens. Tým Dr. Bonka navrhl pojmenování “Extra-terrestrial Biological Entities (Mimozemské biologické bytosti)” neboli “EBE” jako standartní označení těchto bytostí do té doby, než bude vytvořeno trvalé pojmenování.

 

Protože je téměř jisté, že toto plavidlo nepochází od žádné země naší planety, vedou se značné diskuze o místě jeho původu a jak se dostali sem. Mars byl a zůstává možností, ačkoliv někteří vědci, například Dr. Menzel, zastávají názor, že máme co do činění s životem z jiné slunční soustavy.

 

Ve vraku bylo nalezeno také mnoho znaků, které můžeme považovat za písmo. Veškerá snaha o rozluštění těchto znaků však byla neúspěšná . Podobně neúspěšná byla snaha o zjištění pohonného systému, metody přenosu energie a zdroje energie. Výzkum v této oblasti je ztížen absolutní absencí identifikovatelných křídel, vrtulí, trysek nebo jiných konvenčních pohonných a řídících metod stejně jako žádné dráty, elektronky nebo podobné elektronické komponenty . Předpokládá se, že pohonná jednotka byla kompletně zničena explozí, která zapříčinila nehodu.

 

Strana 5
Potřeba získat takové množství informací, jak je to jen možné o tomto plavidle, o jeho charakteristikách a jeho účelu, vedla v prosinci 1947 k vytvoření krycí operace vojenského letectva Spojených států s názvem SIGN(Záře). K zamezení spojování projektu SIGN a Majestic-12 byly vybrány 2 osoby ze zpravodajského oddělení Leteckého velitelství, které přenášely informace mezi oběma projekty. Z projektu SIGN se v prosinci 1948 stal projekt GRUDGE (Zášť). Operace je v současnosti vedena pod kódovým označením BLUE BOOK (Modrá kniha), která je propojená pouze osobou důstojníka vojenského letectva, který je zároveň vedoucím projektu.

 

6. prosince 1950 druhý objekt, pravděpodobně podobného původu, dopadl na Zemi obrovskou rychlostí v oblasti El Indio-Guerrero na hranici Texasu s Mexikem po opsání dlouhé trajektorie v atmosféře. Do doby, než dorazil pátrací tým, téměř vše shořelo. Veškerý zbylý materiál byl dopraven na na základnu komise pro atomovou energii v Sandii, Nové Mexiko pro další výzkum.

 

Velkým otazníkem pro národní bezpečnost je to, že neznáme motiv ani záměr těchto návštěvníků. A navíc výrazný vzestup pozorovacích aktivit těchto plavidel od května až do podzimu tohoto roku způsobil názory, že je třeba očekávat postup. Z těchto důvodů, stejně jako z mezinárodních a technologických názorů a konečně kvůli zabránění panice za každou cenu zastává Majestic-12 jednotný názor, že ustanovení nejpřísnějších bezpečnostních opatření by mělo pokračovat bez přerušení i s novým vedením. Stejně jako by měl být v pohotovosti plán pro mimořádné události MJ-1949-O4P/78 (Přísně tajné – Jen pro zasvěcené) a měly by být připraveny bezprostřední veřejná prohlášení .

 

Strana 6
Výčet příloh:

 

Příloha A…..Speciální tajná exekutiva, Příkaz #092447(TS/EO)

Příloha B…..Operace Majestic-12 – celková zpráva #1, část A, 30.listopadu 1947(TS-MAJIC/EO)

Příloha C…..Operace Majestic-12 – celková zpráva #1, část B, 30.listopadu 1947 (TS-MAJIC/EO)

Příloha D…..Operace Majestic-12 – předběžná analytická zpráva,19.září 1947(TS-MAJIC/EO)

Příloha E…..Operace Majestic-12 – zpráva modrého týmu#5, 30.června 1952 (TS-MAJIC/EO)

Příloha F…..Operace Majestic-12 – celková zpráva #2, 31.ledna 1948 (TS-MAJIC/EO)

Příloha G…..Operace Majestic-12 – rezervní plán MJ-1949-O4P/78, 31. ledna 1949 (TS-MAJIC/EO)

Příloha H…..Operace Majestic-12 – mapy, fotografie(výběr) (TS-MAJIC/EO)

 

 

Strana 7
Bílý dům, Washington
24. září 1947
Záznam pro ministra obrany

Vážený ministře Forrestale,
Na základě našeho nedávného jednání jste byl pověřen odpovědností za rychlé a pečlivé provedení této záležitosti. Od této chvíle bude tato záležitost označována pouze jako Majestic-12.


Domnívám se, že jakékoliv budoucí úvahy ve vztahu ke konečnému rozhodnutí o této věci by měly být po příslušném projednání s vámi, Dr. Bushem a ředitelem CIA přenechány úřadu prezidenta.


Harry S. Truman

zdroj : http://www.majesticdocuments.com/

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Majestic 12   UFO   Dwight D. Eisenhower   USA   Oblast 51   Ze zahraničí  


Kategorie USA

Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?
Představte si, že dluh USA je větší, než hodnota všech firem v indexu S&P 500. A pár dalších příkladů, jak si představit nepředstavitelné. Aby 20 bilionů dolarů nebylo jen absurdním číslem, které navíc dramaticky poroste!


Extrémy a opět extrémy. Zvykejme si i na kroupy jako grepyExtrémy a opět extrémy. Zvykejme si i na kroupy jako grepy
Vědci již roky předpovídají stále extrémnější počasí. Zřejmě je na čase si zvykat.


Jak se žije nezaměstnaným v USA. Příběh Pauly Brayové. Jak se žije nezaměstnaným v USA. Příběh Pauly Brayové.
Chudoba se stává aktuálním novinářským tématem nejen u nás. Jak se v USA může ocitnout na existenčním dně vysokoškolsky vzdělaná žena, popisuje v otevřeném dopise prezidentu Spojených států Paula Brayová.


USA chtěly vyvolat nepokoje na KuběUSA chtěly vyvolat nepokoje na Kubě
Někteří lidé se domnívají, že za mnohými politickými změnami a nepokoji stojí Spojené státy americké. Nový skandál okolo sociální sítě na Kubě jim dává do rukou velmi silný argument.


Co řekl Snowden německé televiziCo řekl Snowden německé televizi
Prvnímu televiznímu vystoupení Edwarda Snowdena naše média příliš pozornosti nevěnovala. Přečtěte si, o čem americký uprchlík a bývalý zaměstnanec amerických tajných služeb mluvil.


NSA: ještě horší, než jsme čekali NSA: ještě horší, než jsme čekali
Novinky okolo špionážních aktivit NSA: sledování stovek tisíc SMS zpráv denně, zanedbatelný přínos v boji proti terorismu a odposlechy počítačů, které nejsou připojeny k internetu.


Videa: časosběr Los Angeles a Německo z ptačí perspektivyVidea: časosběr Los Angeles a Německo z ptačí perspektivy
Podívejte do slunné Kalifornie díky dvěma skutečně povedeným časosběrným kouskům z města andělů a také na krásy našich východních sousedů z ptačí perspektivy.


USA tvoří jedenáct národůUSA tvoří jedenáct národů
Jeden novinář rozdělil USA na jedenáct rozdílných národů, které se liší téměř ve všech aspektech od politických preferencí až po společenské názory a hodnoty.


Papež František: ten chlápek marxista Papež František: ten chlápek marxista
Papež František řekl to, co si myslí velká část západního světa. A možná je jediný, jehož hlas je slyšet…


Američané a mapa EvropyAmeričané a mapa Evropy
Americký web BuzzFeed rozdal Američanům slepé mapy Evropy a nechal je doplnit názvy států. Jak to dopadlo?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí