internetWEEK.cz menu TOPlist

50 let po atentátu – Amerika stále neví

50 let po atentátu – Amerika stále neví

John F. Kennedy: Proč většina Američanů nevěří v teorii jednoho střelce? Co píší americká média 50 let po nejslavnějším atentátu 20. století. Zdá se, že dohady budou trvat věčně...

50 let po atentátu – Amerika stále neví

I česká média se chopila tématu – před půlstoletím byl zavražděn americký prezident John F. Kennedy. K nejslavnějšímu atentátu 20. století došlo před očima veřejnosti. Vrah byl záhy úspěšně dopaden – mladý frustrovaný chlapík jménem Lee Harvey Oswald s hodně podivnou minulostí nechal na místě činu – svou pušku a na útěku zastřelil policajta. Jeho psychologický profil nikoho nenechává na pochybách, že mohl střílet on. Český mainstream se za konspirační teorie stydí, ale těm podle průzkumů věří 61% Američanů. Když si přečtete v českém magazínu podrobný článek o životě Oswalda, nenajdete v něm ani náznak toho, že by to mohlo být jinak. Prostě jeden ultralevičák z Texasu zklamaný z emigrace do SSSR se jednoho dne sebral a zastřelil amerického prezidenta. Ale ono to mohlo být také jinak.

 

Američané nejsou zamilovaní do konspiračních teorií, jednoduchý obraz atentátu totiž komplikuje řada podivností. Například počet ran – 6, oficiálně 3; pohyb zasaženého prezidenta směrem dozadu, když byl zezadu střelen; dráha projektilu, který se pohyboval v rozporu s fyzikálními zákony; podivné konání lékařů v pitevně; přímé řízení vyšetřování ředitelem FBI až po fakt, že Oswalda zastřelil Jack Ruby za přítomnosti asi 10 policistů, a tím výčet podivností jenom začíná.

 

Americká skepse má dobré důvody u lidí, kteří znají své prostředí a zainteresované osoby, důvěrně znají organizace jako FBI, CIA nebo věděli leccos o viceprezidentovi Lyndonovi Johnsonovi nebo šéfovi FBI Hooverovi. Stovky, možná tisíce novinářů a amatérských badatelů začaly v roce 1963 pozorně analyzovat každý detail atentátu, Oswaldova života i vyšetřování: výsledkem byl obrovský stín podezření, že všechno bylo jinak a že mocných lidí a organizací jako CIA, kteří měli zájem na odstranění JFK, bylo příliš mnoho, než aby to mohlo být tak jednoduché. Teorii „jednoho střelce“ prostě věří v USA málokdo.

 

Před celou řadou věcí, které dnes kritizujeme, varoval americký prezident John Fitzgerald Kennedy již v roce 1961. Byly jeho názory opravdu tak pokrokové, že nebyly slučitelné s jeho dalším životem? J.F. Kennedy před dneškem varoval. Proto musel zemřít? >>>

 

Co dnes píší média o atentátu na JFK

V USA je v těchto dnech mediální povinností přinést nové informace k slavnému výročí. Autoři článků přemítají také o hypotézách a dokladech, že atentát na JFK byl výsledek složitého spiknutí. I dnes vycházejí další investigativní knihy badatelů i pamětníků a vynořují se nové indicie pro a proti.

 

Beforitsnews

„Bývalý agent FBI Donald Adams odhaluje, kdo je zodpovědný za večírek! Mluví pravdu? Pokouší se jen přiživit na tragické události? Nebo je to další iluminátský poskok vyslaný, aby nás odlákal od skutečné pravdy? Penzionovaný agent FBI a policejní velitel, který byl jedním z původních vyšetřovatelů v Dallasu zkoumajících atentát na JFK, klopýtá o zfalšované záznamy a zprávy. Ví to, protože on psal první zprávy. Deset let se věnuje bádání a říká, že zjistil a může dokázat, že Oswald Kennedyho nezabil. (Jsou za tím ilumináti. Byla to oběť krále.) Místo činu – Dealey Plaza je místo prvního zednářského chrámu v Texasu. Je možné, že šlo o krvavou oběť, vykonanou v podzemí Dealey Plaza, která měla otevřít portál k měsíci. Tato akce odstartovala iluminátskou agendu – let na Měsíc. Byl Kennedy zavražděn proto, že byl proti a nechtěl spolupracovat se zlem a podlou elitou – iluminátů?“

 

(Don Adams vydal v roce 2012 knihu From an Office Building with a High-Powered Rifle. Tvrdí, že už 9 dnů před atentátem jako agent FBI získal informaci, že „prezident má být zastřelen vysokorychlostní puškou z nějaké úřední budovy“. Podle Adamse poskytli informaci úředníci z Miami, ale nikdo nic nedělal. Adams nevěří, že Oswald byl jediný střelec. „Jednoho dne bude případ znovu otevřen a změní historii,“ prohlašuje.)

 

CNN

Desetiletí vyšetřování, výslechů, dokumentů, záznamů, knih a rozhovorů neuspěly, aby uspokojily teoretiky spiknutí definitivní odpovědí na hlavní otázku: Jednal Oswald sám, když zastřelil prezidenta? Ti, kteří pochybovali o teorii jednoho střelce, „obvinili dohromady 42 skupin, 82 atentátníků a 214 lidí z toho, že byli zapleteni do atentátu, „říká americký soudce a spisovatel Vincent Bugliosi. To je docela velká paranoia. Ať už je pravda, že Oswald jednal sám, nebo není, nabízí se spíše jediná otázka související se zavražděním JFK: Vyrovná se s tím Amerika někdy?

 

Gallupův ústav

Je možné, že nové důkazy ve věci atentátu na Kennedyho už se neobjeví. Zákon o sbírce záznamů o atentátu na JFK, schválený v roce 1992, odtajnil 98% nevydaných dokumentů z vyšetřování Warrenovy komise a zveřejnění ostatních nevydaných dokumentů proběhne v roce 2017.“ Dosavadní zveřejněné dokumenty neukázaly, že se jedná o nějaký druh konspirace, ale přesto většina Američanů nesouhlasí s oficiálními nálezy. „Americká veřejnost bude zřejmě i nadále fascinována tématem Kennedyho smrti ještě mnoho let.“

 

Huffingtonpost

Nový dokument tvrdí, že druhým střelcem během atentátu na JFK byl nešťastnou náhodou agent Tajné služby. Producenti a pátrači Reelz Channel natočili nový dokumentární film „JFK: The Smoking Gun“ (JFK: Kouřící zbraň), kde se tvrdí, že agent Tajné služby George Hickey, který jel v automobilu za Kennedym, náhodně vystřelil a zasáhl prezidenta 22. listopadu 1963. Průvodcem ve filmu je policejní veterán Colin McLaren, který prováděl vlastní 4leté vyšetřování případu a nakonec ukázal jako na viníka na Hickeyho, který zemřel před 4 roky.

 

Mirror

James Tague patří k osobám, které byly v době atentátu náhodou na Dealey Plaza, byl lehce zraněn odštěpkem střely. Atentátem se zabývá celý život a napsal o něm knihu. Byl zasažen střepinou z odraženého projektilu, protože stál v dráze palby. Když slyšel výstřel, myslel si, že je to petarda. Ale po dalších dvou výstřelech poznal, že jde o pušku. Tague je dnes přesvědčen, že Oswald byl jen nastrčený trouba v mnohem hrozivějším spiknutí. Při svém „honu za pravdou“, který trvá 50 let, vyslechl stovky lidí. A věří, že ten, kdo stál za zavražděním prezidenta, byl jeho zástupce Lyndon Johnson a šéf FBI J. Edgar Hoover.

 

Speakeasy

Collin McLaren, bývalý australský detektiv, se věnoval více než 4 roky vyšetřování atentátu, začal studiem každé oficiální zprávy a protokolů z výslechů včetně 26 svazků závěrů Warrenovy komise. McLaren říká, že jádro jeho argumentace je založeno na faktu, že strašlivé zranění Kennedyho hlavy neodpovídá standardním projektilům, kterými střílel Oswald, které byly projektovány tak, aby hladce pronikly tělem.

 

„Ta rána byla zvláštní, když exploduje hlava ve srovnání s tím výstřelem, který přišel jen dvě sekundy předtím, a který čistě prošel jeho krkem a vyšel ven hrtanem.“ Podle detektiva to nedává žádný smysl, pokud byl jen jeden střelec. „Je to nemožné,“ říká LcLaren.

 

Wral.com

Autor knihy o atentátu Ira David Wood III říká, že nemůže věřit tomu, co se dělo měsíce po atentátu, kdy Warrenova komise určila, že Oswald byl jediný střelec. Začal se zajímat o atentát, když studoval materiál pro hru, kterou psal o skupině lidí, jejichž prací bylo sledovat Dealey Plaza. Napsal o atentátu více než 1000 stran a je přesvědčen, že vláda stále zakrývá skutečnost. Zastává názor, že do vraždy byla zapletena CIA a vojenští velitelé a že Oswald vůbec nevystřelil. Upozorňuje, že Oswald volal na telefonní číslo v Raleigh poté, co byl zatčen. Wood se domnívá, že se Oswald pokoušel zkontaktovat někoho ze CIA. „Kdybyste mi dokázali, že ten chlap to udělal, budu šťastný. Říkají nám konspirační teoretici, ale říkám, že vláda předkládá svou vlastní konspirační teorii, protože to není o tom, co se opravdu stalo.“

 

Věřím, že je to spiknutí. Myslím, že to byl v mnoha ohledech vlastně státní převrat,“ prohlašuje Wood.

 

Nejoblíbenější americký preziden byl zastřelen. Přestože byl údajný atentátník Lee Harvey Oswald brzy dopaden, osudný pátek je zahalen kouřovou clonou... Velké konspirační teorie: Atentát na J. F. Kennedyho >>>

 

Zdroje:
http://beforeitsnews.com/alternative/2013/11/shocking-new-evidence-from-jfk-assassination-former-fbi-agent-says-he-knows-who-did-it-and-can-prove-it-video-evidence-pictures-2825236.html
http://www.usatoday.com/story/theoval/2013/11/17/john-kennedy-assassination-conspiracy-theories-gallup/3618431/ http://www.huffingtonpost.com/2013/07/28/jfk-second-shooter-documentary_n_3667317.html
http://edition.cnn.com/2013/11/16/us/jfk-assassination-conspiracy-theories-debunked/
http://blogs.wsj.com/speakeasy/2013/11/03/a-new-documentary-aims-to-reopen-the-book-on-jfks-assassination/
http://www.mirror.co.uk/news/real-life-stories/james-tague-hit-shrapnel-john-2777815
http://www.akron.com/akron-ohio-community-news.asp?aID=21330
http://www.wral.com/anniversary-of-jfk-death-evokes-memories-conspiracy-theories/13140426/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Konspirace   Amerika   Ze světa   John Fitzgerald Kennedy  


Kategorie Konspirace

Konopí jako lékKonopí jako lék
Vědci vědí, že konopí má velmi dobré účinky na řadu nebezpečných nemocí. Nesmyslný boj proti pěstování konopí však nadále pokračuje. Případ Mykayly Comstockové naznačuje, že konopí může léčit leukémii.


Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)Zmizení letu 370 – Konspirační teorie (2)
Média si nevšímají masivního zastoupení zaměstnanců Rothschildovy firmy Freescale ve zmizelém Boeingu. Jenomže právě to je inspirací pro hodně třaskavou konspirační teorii, v které hrají významnou roli utajované vojenské technologie.


Jihokorejská Kubiceho zprávaJihokorejská Kubiceho zpráva
Také Jižní Korea má svou Kubiceho zprávu, která ovlivnila politické dění v zemi. V případě Korejců jde ale o daleko závažnější obvinění, která se dostala až k soudu. Snaha svrhnout režim nebo jen záměrná konspirace?


Místo zločinu: Ground ZeroMísto zločinu: Ground Zero
Američané se stále dožadují pravdy o 11. září. Film 9/11: Explosive Evidence - Experts Speak Out předkládá základní důkazy, proč nemůžeme věřit tomu, že tři mrakodrapy v New Yorku zbourala dvě letadla.


Britský voják: Dianu zabila SASBritský voják: Dianu zabila SAS
Příslušník SAS prohlásil, že tato speciální jednotka záměrně způsobila nehodu v Paříži v roce 2007.


Aktivista se soudí kvůli 11. záříAktivista se soudí kvůli 11. září
Zájemci o pravdu o 11. září se dočkali. Britský správní soud rozhodl ve věci Tony Rooka, který odmítá z morálních důvodů platit poplatky BBC.


Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)Autor knih o konspiraci 11. září zastřelen (2)
Bývalý pilot CIA Phil Marshall byl zavražděn. Investigativní novinář dokazuje, že šlo o špinavou akci některé tajné služby.


Autor knih o konspiraci 11. září zastřelenAutor knih o konspiraci 11. září zastřelen
Phillip Marshall, bývalý pilot CIA a DEA, který ve svých knihách psal, že útoky z 11. září 2001 zorganizovala vláda USA společně se Saúdskou Arábií, byl nalezen zastřelen. O život přišly násilně také jeho dvě děti.


Konspirace: Smrt princezny Diany po 15 letech Konspirace: Smrt princezny Diany po 15 letech
Co je nového v oblasti vyšetřování záhadné nehody? Paparazzi Andanson byl agent MI6, spáchal sebevraždu, ale měl v hlavě dvě díry. Někteří spisovatelé tvrdí, že v Paříži šlo o atentát na přání královské rodiny.


West Nile Virus - BIO konspirace nebo BIO terorismus? West Nile Virus - BIO konspirace nebo BIO terorismus?
Objevil se další smrtící virus. Je snad zápodonilská horečka nástrojem řízeného snižování počtu lidstva? Vyhlásila nám příroda válku? Soudruzi někde udělali chybu? Nebo jde o teroristický útok na USA?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí