Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

10 důvodů, proč chtějí Američané zrušit FED

10 důvodů, proč chtějí Američané zrušit FED

Americká centrální banka (Federal Reserve), která se příští rok dožije krásného výročí 100 let, bývá často uváděna jako součást NWO. Proč vadí některým Američanům jejich FED, ukazují následující důvody.

10 důvodů, proč chtějí Američané zrušit FED

1. FED má příliš velké možnosti kontrolovat americkou ekonomiku

Centrální banka USA naprosto kontroluje a determinuje finanční rezervu. FED může tisknout tolik peněz, kolik chce, aby zmizely v prázdnotě, bez jakéhokoliv omezení. Je to v naprostém protikladu k principům, na kterých byla založena Amerika. Otcové Zakladatelé by zírali, že jedna centralizovaná instituce má nekotrolovanou bezprecedentní moc ovládat ekonomiku.

 

2. FED významně znehodnocuje americký dolar

Čím více dolarů je v oběhu, tím je měna méně hodnotná. Finanční rezervy rapidně vzrostly ve 20. století nebývalým tisknutím obrovského množství peněz. Od začátku své existence v roce 1913, ztratil dolar 95% své hodnoty. Současný dolar má nižší hodnotu než niklák před rokem 1913.

 

3. FED poškozuje především chudé a střední vrstvy

Tvrdě vydělané peníze jsou lidem v podstatě ukradeny skrytou inflační daní. Jde o nárůst finanční rezervy a úvěrů. Inflace poškozuje nejvíce chudé vrstvy, protože jejich jednorázový příjem klesá a dopadají na ně více vyšší ceny za potraviny a oblečení.

 

4. FED je řízen nevolenými úředníky bez odpovědnosti

Rada guvernérů FEDu není Američany přímo volený orgán. Americkou centrální banku řídí někdo, kdo není odpovědný americkému národu. Krom toho sedm členů rady rozhoduje o kupní síle dolaru. Jedná se o centrální plánování nemající nic společného s volným trhem.

 

5. FED destabilizuje americkou ekonomiku

FED přináší nekonečný cyklus konjunktur a krachů. Před vznikem FED byla americká ekonomika stabilnější. FED má velkou zodpovědnost za všechny finanční krize ve 20. století včetně Velké hospodářské krize, stagflaci v 70.letech a poslední ekonomický kolaps.

 

Rakouská obchodní cyklická teorie vysvětluje, proč pozorujeme v ekonomice USA takové široké výkyvy. Podle této teorie falešná konjunktura vznikne, když FED snižuje úrokovou míru pod tržní míru, která zvyšuje finanční rezervu. Uměle nízká úvěrová sazba vysílá mylné ekonomické signály k výrobcům, kteří začnou produkovat výrobky, které nebudou prodány, a vede ke ztrátám.

 

6. FED je příliš neprůhledný

Centrální banka není transparentní, což trvá po celou dobu její existence. Nikdy neprošla celkovým auditem. FED se brání, že by to ohrozilo jeho nezávislost. Ve skutečnosti by takový audit jen ukázal, jak centrální banka USA manipuluje dolarem za zavřenými dveřmi.

 

7. FED profituje ze zvláštních zájmů

Politika FED poškozuje obyčejné občany. Zisk přináší privilegované skupince na náklady zbytku národa. FED poškozuje životní úroveň většiny, zatímco dobře situovaná elita dále bohatne, slouží mohutně utrácejícím politikům, velkým bankéřům a jejich kamarádům. Proto skupina zainteresovaných mocných lobbistů obhajuje existenci této centrální banky.

 

8. FED je neústavní

V Ústavě USA není o existenci centrální banky ani zmínka. Vláda má asi 30 vyjmenovaných pravomocí delegovaných ústavou. A mezi nimi není právo založit centrální banku

 

9. FED běžně pomáhá z potíží velkým bankám

FED funguje jako poskytovatel úvěrů pro zbytek rezortu. Ukázalo se, že FED během kolapsu v roce 2008 poskytl peníze hlavně zahraničním bankám, zejména v Bruselu a v Paříži založené bance Dexia SA, v Dublinu založené Depfa Bank Plc, Čínské bance a Arab Banking Corp.

 

Když v červenci 2011 prováděl vládní úřad GAO jednorázový, oslabený audit, auditorům bylo zakázáno, aby nahlédli do většiny monetárních strategických rozhodnutí. Tento první audit vůbec objevil, že FED poskytl tajně (bez vědomí Kongresu) finanční pomoc ve výši 13 bilionů dolarů korporacím a bankám na celém světě během necelých tří let.

 

10. FED podporuje zvyšování deficitu

FED je velmi zodpovědný za nekontrolované utrácení Kongresu. Federální vláda může získávat peníze jedině daněmi, tiskem a půjčkami. Vláda preferuje tisk peněz, přičemž jde o nejdestruktivnější metodu, protože tak vzniká nekonečný cyklus utrácení a tisknutí dolarů.

 

Přeloženo z http://www.freedomworks.org/blog/jborowski/top-10-reasons-to-end-the-federal-reserve

 

„Za agenty NWO bývají považováni mezinárodní bankéři, zejména vlastníci soukromých bank zapojených do americké centrální banky FED, Bank of England a jiných centrálních bank, a členové Rady pro zahraniční vztahy (Council on Foreign Relations), Trilaterální komise (Trilateral Commission) a Bilderberg group.“

 

Více: http://internetweek.cz/konspirace/velke-konspiracni-teorie-novy-svetovy-rad-nwo

 

„Kdo jsou ty „jisté kruhy“, které vsadily obrovské částky na nadcházející velkou krizi? Jeden dobře informovaný bankéř ujišťuje, že to byli lidé z Federal Reserve Bank (Fed): „Fed přímo či nepřímo nakupovala akcie.“ Federal Reserve Bank, na níž jsou zúčastněni nejmocnější rodiny světa jako Rothschildové, Rockefellerové či Warburgové, nikdy nebyla pod kontrolou americké vlády či parlamentu, a přestože se snaží budit zdání oficiální instituce, jde ve skutečnosti o soukromý podnik. Rockefellerové byli ostatně od samého počátku majiteli World Trade Center. Je to náhoda, že bylo WTC náhle prodáno 23. července 2001, tedy pouhých sedm týdnů před teroristickým útokem?“

 

Více: http://internetweek.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-11-zari-2001

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

FED   USA   NWO   New World Order   Američané   Deset NEJ  


Kategorie FED

FED má kulatiny, zrodil se díky konspiraciFED má kulatiny, zrodil se díky konspiraci
Podle některých může za všechno. Od tornáda v Oklahomě až po fakt, že George z malé vísky v Texasu už přes rok nemůže sehnat práci. Federální rezervní systém (FED) letos oslaví sté narozeniny.


300 let spiknutí300 let spiknutí
Samozřejmě potřebuji pro svou spikleneckou pohádku důvěryhodné aktéry. Vezmu ty, které si berou i ostatní: Zednáře. Jak to, že tolik nadělají se svými tajuplnými lóžemi, rozpoznávacími a jinými symboly?


Kategorie NWO

Project Camelot: Pravda za MatrixemProject Camelot: Pravda za Matrixem
Tajná vláda, Tajný vesmírný program a jiné Černé projekty jsou tématy článku od Kerry Cassidy (Project Camelot). Tajná vláda podle ní vytváří jakousi paralelní civilizaci, která disponuje obrovskými zdroji a nikomu není odpovědná.


West Nile Virus - BIO konspirace nebo BIO terorismus? West Nile Virus - BIO konspirace nebo BIO terorismus?
Objevil se další smrtící virus. Je snad zápodonilská horečka nástrojem řízeného snižování počtu lidstva? Vyhlásila nám příroda válku? Soudruzi někde udělali chybu? Nebo jde o teroristický útok na USA?


Visí opravdu něco hrozivého nad londýnskou olympiádou?Visí opravdu něco hrozivého nad londýnskou olympiádou?
Rockefeller řekl: „Vše, co potřebujeme je správná krizová situace velkého rozsahu a národy přijmou Nový světový řád.“ Dost možná se taková situace připravuje na blížící olympiádu v Londýně...


Pozitivním přístupem proti tezi Nového světového řáduPozitivním přístupem proti tezi Nového světového řádu
Ilumináti neboli tajemné spiklenecké organizace mají za cíl podmanění si celého světa, pomocí ovládnutí lidské mysli. Nejčastější užité prostředky jsou především média, finance, politika, vzdělání, aj.


Velké konspirační teorie: Nový světový řád (NWO)Velké konspirační teorie: Nový světový řád (NWO)
NWO jako označení pro konspirační teorii vychází z toho, že malá, ale silná a vlivná skupina lidí ovládá vlády, průmysl a média po celém světě.


NEW WORLD ORDERNEW WORLD ORDER
Ludstvo je spútané v neviditeľnom väzení tvorené médiami, životný štýlom a hodnotami dnešnej doby. Aby sme zničili New World Order je potrebné zbúrať hranice myšlienok a sprístupniť svet neobmedzených možností.


Kategorie Deset NEJ

Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů
Když tělo zemře, duše se znovuzrodí v novém. Řada lidí si na své minulé životy pamatuje. Přinášíme deset velmi pozoruhodných příběhů reinkarnace...


10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly
Předvídání budoucnosti je jako věštění z koule. Zejména, pokud chcete tvrdit, že je něco nemožné...


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí