internetWEEK.cz menu TOPlist

Pošlete své jméno na Mars!

Pošlete své jméno na Mars!

NASA připravila už tradiční propagační kampaň, díky které může každý snadno a hlavně zdarma poslat své jméno nebo jméno svého blízkého na rudou planetu.

 

Pošlete své jméno na Mars!

Americký Úřad pro letectví a vesmír (NASA) je znám kvalitními a nápaditými propagačními aktivitami. Jednou z těch již tradičních je možnost poslat své jméno do vesmíru. Lidé z celého světa se mohou zdarma zaregistrovat, dostanou pěkný certifikát a jejich jméno bude nahráno na čip nebo DVD disk, který bude na palubě některé z chystaných sond či družic.

 

Aktuální registrace běží do 1. července pro sondu MAVEN, která se v polovině listopadu vydá vstříc Marsu.

 

MAVEN se po příletu k Marsu zaměří na výzkum atmosféry. Kolem planety bude obíhat po dosti protáhlé dráze, která ji několikrát zavede přímo do atmosféry ve výšce jen 150 km nad povrchem.

 

Jak poslat jméno na Mars?

Klikněte na tento odkaz: http://lasp.colorado.edu/maven/goingtomars/wp-login.php

 

Poté je nutné se zaregistrovat, můžete však využít účet na některé ze sociálních sítí. V případě první možnosti klikněte na register a na další stránce vyplňte shora dolů: přihlašovací jméno, e-mail, jméno, heslo, znovu heslo. Poté zakřížkujte potvrzení, že jste starší 18 let a odešlete.

 

Pro přihlášení skrze účet na sociální síti je vše jednodušší, stačí jen kliknout a potvrdit, že jste starší 18 let.

 

Na další stránce klikněte na obrázek s nápisem Send your name & message to Mars.

 

Poté už jen stačí do prvního rámečku dole zadat své jméno nebo jméno blízké osoby (Enter your name as you want it to be sent to Mars:). Doporučujeme bez diakritiky, s háčky si občas tyto aplikace neporadí. Do rámečku pod jménem můžete poslat na Mars krátkou báseň (anglicky).

 

Po potvrzení se vám dole na stránce nabídne možnost stažení certifikátu: View or print my certificate of participation

 

Certifikát

 

Počet jmen, které lze na Mars poslat z jednoho zaregistrovaného účtu, by neměl být omezen, můžete tak letět celá rodina.

 

K certifikátu se dostane i později. Najdete na něj odkaz po přihlášení vpravo nahoře v sekci My account nebo přímo skrze odkaz v emailu, který vám bude zapsání jména zaslán.

 

Certifikát lze snadno vytisknout, ale pokud ho chcete uložit do PC, tak se minimálně nám ztratilo po uložení jméno. Lze to samozřejmě obejít například tím, že certifikát vyříznete díky programu Výstřižky (Win 7 a vyšší) apod.

 

Foto: NASA

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Věda   Mars  


Kategorie Mars


Terraformace Marsu je možná o něco reálnějšíTerraformace Marsu je možná o něco reálnější
Hlavním rozdílem mezi Zemí a Marsem je magnetické pole, které chrání naši planetu před kosmickým zářením. Vědci nyní zjistili, jak jednoduše udělat ochranný štít. Třeba pro Mars!6 vědců se vrátilo z Marsu na Zemi. Simulovaně a s velkou pompou. Nesmysl!6 vědců se vrátilo z Marsu na Zemi. Simulovaně a s velkou pompou. Nesmysl!
Komentář: Rok strávili v uzavřené kupoli na Havaji. Ven mohli jen ve skafandru na průzkum okolí velmi podobnému Marsu. A prohlásili, že život v izolaci si dovedou představit i na Marsu. Tak, jako mnozí před nimi. Rok života mohli strávit lépe…Extrémní místa ve vesmíru, na kterých může být životExtrémní místa ve vesmíru, na kterých může být život
Občas to vypadá, že astronomové hledají mimozemský život až příliš podobný tomu pozemskému. Velmi vášnivé diskuse se však vedou také okolo možnosti života na místech, kde byste dovolenou trávit nechtěli.Interaktivní panoráma z MarsuInteraktivní panoráma z Marsu
Dejte si na chvíli pauzu a podívejte se na nádherné panoráma, které bylo sestaveno z nových snímků z povrchu Marsu. Za vším je pojízdní laboratoř Curiosity.Pilotovaný let na Mars je proti islámuPilotovaný let na Mars je proti islámu
Šejk Ali al Hemki vydal prohlášení, podle kterého je pilotovaný let na Mars v rozporu s islámem. K rudé planetě mezitím startuje první indická sonda.Reality show chce poslat lidi na Mars bez možnosti návratuReality show chce poslat lidi na Mars bez možnosti návratu
Nebaví vás život na Zemi? Můžete se odstěhovat na jinou planetu, kde rozhodně nebude vaše tchýně, otravný soused ani podomní prodejci. S podobnou nabídkou přichází soukromá firma, která chce vybrat první kolonizátory pro osídlení Marsu.Mars Curiosity: Konečně senzace!Mars Curiosity: Konečně senzace!
Na fotografii, kterou odeslala sonda Curiosity z Marsu, je patrný lesklý kovový předmět, který působí dojmem, že nevznikl přírodním procesem. NASA si ho nevšimla.Problém pro vesmírné cestovatele: zastihne je AlzheimerProblém pro vesmírné cestovatele: zastihne je Alzheimer
„Houstone, máme problém, myslím, že někteří členové posádky začínají mít příznaky Alzheimerovy choroby“. S trochou nadsázky by nějak podobně mohla v budoucnu znít zpráva z dalekého vesmíru.Nejlepší fotky z Marsu a konec velké kachnyNejlepší fotky z Marsu a konec velké kachny
Laboratoř Curiosity brouzdá Marsem v kráteru Gale a přináší nejen úchvatné snímky povrchu ale také informace o složení povrchu, atmosféry apod. Podívejte se na nejlepší fotografie, které dosud Curiosity pořídila.Přestěhujeme se někdy na Mars?Přestěhujeme se někdy na Mars?
Země je naší kolébkou, ale každý musí jednou svou kolébku opustit. Dokážeme někdy přeměnit Mars v obyvatelnou planetu? Jak toho docílit?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí