internetWEEK.cz menu TOPlist

Pravidelný výdělek na ruletě? Nesmysl

Pravidelný výdělek na ruletě? Nesmysl

Nový trend v internetové reklamě představují návody, jak pravidelně vyhrávat vysoké částky na elektronické ruletě v internetových kasinech. Všechny bez výjimky však představují jen jeden model zvaný Martingale. Jak daleko to s ním lze dotáhnout?

 

Pravidelný výdělek na ruletě? Nesmysl

Každá reklama na snadný výdělek na ruletě vypadá stejně. Chlapík se opírá o své luxusní BMW/Porsche/Audi – dosaďte si jakoukoliv značku drahého vozu a usmívá se od ucha k uchu. To má potencionálnímu čtenáři ukázat, že dotyčný je vážně v balíku. Pak přichází pohádka. „Téměř patnáct let jsem pracoval v bankovní a finanční sféře.Mým hlavním úkolem bylo pečlivě studovat a zároveň analyzovat finančních trhy a současně i odhadovat jejich výsledky. Na základě těchto výsledků jsem radil různým společnostem a některým bohatým jednotlivcům, kam mají peníze uložit. Zkrátka – vydělával jsem peníze pro jiné. Nevydělával jsem sice málo, ale stále jsem měl neodbytný pocit, že by to mohlo být lepší. Kromě toho mě to zoufale nebavilo. Navíc jsem si říkal: Proč mám vydělávat spoustu peněz na cizí, když mi z toho na mě zůstane jen zlomek?“ Píše například náš dobrodinec na webu vydelek24.cz (zdaleka není jediný, podobných webů a reklam jsou desítky).

 

Co se dozvídáme? Že pán je analytik, má peníze, ale chce jich víc, je jaksi znuděn životem. Našel jsem i zajímavější historky. Například jistý člověk o sobě psal, že je matematik, který nad daným systémem hloubal několik let (to je mi ho upřímně líto). Zkrátka motivací je vždy jakýsi podivný altruismus spojený se zvláštními schopnostmi odhalit díru v systému rulety.

 

Po pohádce různé kvality tedy zpravidla následuje onen tajemný návod, jak vydělávat pravidelně, tedy každý den, částku přibližně 50 Euro (výše výdělku se liší reklamu od reklamy, přesto jde vždy o velmi slušné peníze) hraním rulety. Jak tedy na to?

 

 

Vsaďte 1 euro na červenou
padla černá - prohráváte 1 €
Vsaďte dvojnásobek (2 eura) na červenou
padla černá - prohráváte 3 €
Vsaďte znovu dvojnásobek předchozí sázky (4 eura) opět na červenou
padla červená - výhra, vyhráváte 8 €
Po výhře celý systém opakujete znovu, můžete sázet i na sudé / liché.
Spočítejte si náklady, vsadili jste 1 +2 +4 = 7 euro, ale výhra byla 8 euro.
Vyhráli jste tolik, kolik byla Vaše první sázka - tedy 1 euro.

 

Jednoduché, že? Sytém postavený na neustálém zdvojnásobování sázek se jmenuje Martingale a je to vůbec nejslavnější systém rulety vůbec. Pokud se o systémy rulety začnete zajímat, pak Martingale bude stoprocentně první, na který narazíte. Systém je pojmenován po Johnu Henry Martindalovi (průběhem času se jeho jméno zkomolila na Martingale), známém majiteli kasin v Londýně. Systém však proslavil až v roce 1981 jistý Charles Wells, který tímhle způsobem třikrát po sobě rozbil bank v kasinu v Monte Carlu. 4000 vsazených franků mu ve výsledku přineslo kulatý milion. Koupil si za něj jachtu, na které připlul po roce zpět do Monte Carla. Své bohatství však nakonec promrhal v burzovních spekulacích.

 

Mohli bychom se i my plavit na jachtě do Monte Carla stejně jako Wells? Bohužel ne. Wells totiž sázel na ruletu v dobách, kdy v kasinech neexistoval strop pro maximální možnou sázku. Teoreticky bylo možné vsadit třeba milion, pokud ho někdo měl s sebou. Moderní kasina a především ta internetová mají vždy určen maximální strop pro jednu samostatnou sázku. Zpravidla to bývá 500 Euro. To staví celý systém Martingale do zcela jiného světla. Systém totiž funguje jako perpetuum mobile na peníze jen za dvou podmínek. Váš herní kapitál musí být nekonečný a kasino nesmí mít žádné omezení na jednu sázku. V takovém případě byste vyhráli během několika hodin klidně několik milionů, nebylo by totiž matematicky možné prohrát. Jenže kasina mají právě proto nastaven maximální limit, který spolehlivě posílá systém Martingale do kolen. 500 Euro sice vypadá na první pohled jako opravdu vysoká částka, ale při bližším pohledu zjistíme, že poskytuje prostor pouze pro 9 sázek. Pouze devětkrát můžete navýšit svou sázku, než vyčerpáte limit začínáte li na 1 euru. Desátá sázka by vyžadovala 512 euro, což už je za limitem drtivé většiny kasin.

 

Většině lidí se zdá nepravděpodobné, že by vůbec mohla padnout stejná barva devětkrát za sebou. To je zároveň hlavní lákadlo systému Martingale. Většina lidí skutečně začne vyhrávat. Pravděpodobnost, že padne devětkrát po sobě červená barva je skutečně nepatrná. Řeklo by se, že se to zkrátka nemůže stát. Ale stává s to poměrně často. V roce 1943 padla stejná barva dokonce 32x po sobě! Jde o unikátní případ a jinak nejsou zdokumentovány případy, kdy by jedna barva padla více jak dvacetkrát. Jenže devětkrát? Každý, kdo to někdy s ruletou zkoušel vám potvrdí, že už takovou sérii viděl a ne jednou. Jde o to, že abyste si v systému Martingale vydělali slibované peníze, musíte stále točit. Ne desetkrát nebo dvacetkrát, ale třeba i stokrát. A pokud má být výdělek pravidelný, musíte točit denně. Počet točení pak exponenciálně roste. A najednou se pravděpodobnost, že během těch stovek točení narazíte na onu smrtelnou sérii devíti stejných barev stává mnohem reálnější, než se na počátku zdálo. Většině amatérských hráčů navíc zlomí vaz už sedm stejných barev po sobě, protože tam už jde o částku 127 Euro (po sečtení všech sázek z celé série), a to už opravdu vrazí do rulety jen málokdo. Reklamy navíc zcela nesmyslně uvádí, že na úspěšné hraní systému stačí jen nějakých 50 Eur. S tím si opravdu moc nezahrajete. Zkrátka, na Martingalu se dá vyhrát, a to poměrně bezpečně, ale nedá se na něm trvale vyhrávat. Trvale se na něm dá jen prohrát. A to vlastně platí o všech dalších systémech rulety.

 

Internetová ruleta je totiž na rozdíl od té skutečné řízena počítačovým programem, jakýmsi imitátorem náhody. Jenže program funguje především podle přání majitele, podobně jako program v obyčejném hracím automatu. Je nastaven tak, aby vás občas nechal vyhrát, ale nakonec se všechny vaše kredity musí odstěhovat pěkně do banku kasina, i kdyby vám měl program pustit červenou barvu třeba dvacetkrát po sobě. V případě internetové rulety se totiž nebavíme o matematice a náhodě, ale bavíme se o lidském výtvoru. Proto jsou všechny matematické výpočty a pravděpodobnosti zbytečné. Všechna internetová kasina samozřejmě popírají, že by svými generátory náhodných čísel jakkoliv manipulovaly, jenže zkrátka to tak může být (nebo je).

 

Vraťme se však zpět k oněm reklamám, u kterých jsme byli na počátku. O tom, že právě systém Martingale je nejméně vhodný pro trvalé hraní totiž svědčí právě jeho masivní propagace na internetu. V reklamách se tvrdí, že systém ruinuje kasina a je to postrach všech majitelů kasin. Opak je pravdou. Tyto reklamy si totiž zadávají a platí sama kasina, která tím chtějí přilákat nové hráče. Lákají je na systém, který je velmi snadno pochopitelný i laikovi, většinou se na něm hned na začátku vyhraje pár desítek Euro a nakonec nebohého hráče zcela spolehlivě oškube. Proto se systému Martingale vyhněte, pokud chcete vyhrát větší obnos, než jsou drobné na tramvaj. A vlastně vyhýbejte se ruletě vůbec.

 

Jak vydělat peníze na internetu

Nabízíme výdělek 50 euro za hodinu. Rychlá domácí práce. Podadíme jak vydělat na internetu

Takto náš dobrodinec láká k návštěvě svého webu. O nabídku práce se však vůbec nejedná a ve skutečnosti na internetu pracuje a vydělává jen on. Jak je tedy možné, že někdo může ukázat své Ferrari? Onen dobrodinec má od kasina provizi za vklady všech ovcí, které se na jeho pohádku o snadné práci nachytají (affilate program) a které jako prověřené doporučuje. Bohužel to jsou v drtivé většině případů lidé v tíživé situaci, kteří hledají rychlé a snadné zbohatnutí. Uvěří-li, tak na tom budou ještě hůř. Lidská blbost je stále nejlepší byznys...

 

Další příspěvky autora: Tomáš Chalupa


Články ve stejných kategoriích:

Abeceda Podnikání   Hraní na internetu   Internet   Podvod   Byznys   Hazard  


Kategorie Abeceda Podnikání


Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značkyRady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky
Získat si okruh zákazníků loajálních až fanatických k Vaší značce, to je cesta ke stabilnímu podnikání. Ať se nakonec rozhodnete pro jakoukoliv podnikatelskou příležitost.



Rady a tipy v čem začít podnikat I.Rady a tipy v čem začít podnikat I.
Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…



ÚspěchÚspěch
Lidé často zjistí, že to, za čím se roky hnali, vlastně není tím, co chtěli. Když svého cíle dosáhli, nebyl to vlastně úspěch, ale prohra. Přestože okolí si myslí, že je vše jinak…



Jak na ranní vstávání?Jak na ranní vstávání?
ABECEDA PODNIKÁNÍ Vám radí vstávat brzy. Protože tak uděláte více práce. A snáze dosáhnete úspěchu. Je však možné si ranní vstávání osvojit, či je vrozené?



Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...Jak na to, když se nedaří. Nejen v podnikání...
Ať uděláte cokoliv, dopadne to pokaždé nějak blbě. A čím víc se snažíte, tím víc se v tom plácáte. Je to jako v bažině. Čím víc se budete plácat, tím horší to bude. Ven Vás dostane jen trpělivost, chladná hlava a naše patero...



Podnikání: Jak na průšvihyPodnikání: Jak na průšvihy
V první řadě je potřeba přestat další průšvihy vytvářet. To je prvním krokem ze začarovaného kruhu. Je zásadní přestat dělat dokola stejné chyby, které k průšvihům vedly a které v budoucnu přinesou jen další a další.



Podnikejte jednodušePodnikejte jednoduše
Složitost komplikuje podnikání. Co se dá zjednodušit? Všechno, co otravuje Vaše zákazníky i spolupracovníky. A nakonec i Vás. A jak praví klasik: co neumíš jednoduše vysvětlit, tomu nerozumíš...



Jak začít podnikat bez investic a na co si dát pozorJak začít podnikat bez investic a na co si dát pozor
Víte, že podnikání je cestou k finanční nezávislosti. Umožňuje vydělávat peníze i čas. Ale Vy nemáte představu v čem podnikat a jak si alespoň přivydělat... A pokud již máte nápady, nevíte, jak je rozjet. Je to tak? Pomůžeme Vám začít a uspět!



Rady jak začít podnikatRady jak začít podnikat
Následující rady jsou opravdu moudré a napsal je mladý muž, brněnský novinář Michal Kašpárek. Stojí za to, se nad nimi zamyslet – a začít něco dělat.



5 věcí, které dělají úspěšní lidé časně ráno5 věcí, které dělají úspěšní lidé časně ráno
U úspěšných lidí je možné vidět podobné návyky. Vezměte si od nich příklad. Jak lépe začít den...




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí