internetWEEK.cz menu TOPlist

11 důvodů, proč zrušit Facebook

11 důvodů, proč zrušit Facebook

Také jste podlehli magickému kouzlu „Knihy tváří“, která se tváří, že jste středem pozornosti a že můžete poznat spoustu zajímavých lidí? Následující článek vám vysvětluje, proč vás to může mrzet.

 

11 důvodů, proč zrušit Facebook

1. Nikdo už vlastně nechce číst, co děláte.

Mladí lidé nemají na Facebook čas, říkají američtí teenageři. Když si chtějí přečíst něčí názor, jdou na Twitter, a když chtějí vidět jenom obrázky, mají na to Instagram.

 

Náš názor: Nejste adolescent, ani Američan? Tak vneste na Facebook českou (moravskou, slezskou) vtipnost a zůstaňte tam, chcete-li.

 

2. Facebook vás připravuje o soukromí

Když jste na FB pod svým skutečným jménem, mohou vás sledovat z práce, ale také různí psychopatičtí stalkeři, kterým se znelíbíte, nebo naopak líbíte až moc. Krom toho FB změnil nastavení soukromí – odstranil možnost skrýt vaše jméno, když vás někdo hledá. Jestliže nechcete, aby vám někteří lidé nevstupovali na profil, musíte je zablokovat. Nebo si změnit jméno a nepoužívat skutečné.

 

Facebook toho ví o svých uživatelích opravdu mnoho. Je jen otázkou, co z toho získává pro sebe nebo své inzerenty. Dlouho Mark Zuckerberg tvrdil, že mu nejde o sledování lidí. Při tom již měl podaný patent na to, jak toho může docílit... | Big Brother Facebook >>>

 

3. Rodiče mohou sledovat každý pohyb svých potomků

Pozor, vaši rodiče, ba i babičky a dědečkové jsou na facebooku!

 

4. Rodiče mohou přeposílat fotky, které syn nebo dcera určitě nechtějí sdílet

Někoho může docela znervóznit, když zjistí, že fotka, kde sedí na nočníku coby malé batole, dostala 50 lajků.

 

5. FB si podrží stopy i toho, co nesdílíte.

Napíšete něco na FB, pak si to rozmyslíte, nezveřejníte, ale text tam stejně může být nějakou dobu uložen. Podle informačního vědce Sauvika Dase tato smazaná data jsou dostupná, pokud jste napsali více než 5 písmen, minimálně dalších 10 minut.

 

6. Facebook vám kazí pohled na svět

Jeden vědecký výzkum zjistil, že častí uživatelé FB nepatří k nejšťastnějším lidem. Vědci zjistili, že se váš pohled na svět zhoršuje, když jste uživatel FB. Ovšem, je to jenom výzkum, který se ptal na subjektivní názor.

 

7. Vůbec neznáte lidi, kteří se s vámi chtějí „přátelit“.

Status „přítel“ může obsahovat lidi, kterým byste se radši vyhnuli, kdybyste je opravdu znali. Taková je ale strategie FB.

 

8. Můžete mít 1000 „přátel“, ale z toho znáte osobně nebo vás zajímá tak 20 lidí.

Objevují se tam narozeniny lidí, o kterých nic nevíte. Potkali jste je v hospodě a pak to zaspali nebo co? Zkuste to zredukovat. Já jsem jednou mezi svými přáteli při redukci ze 300 na 100 objevil jednoho nebožtíka. Ať odpočívá v pokoji.

 

9. Přátelé vám oznamují, že mají nového partnera

To vás může opravdu rozhodit, protože si uvědomíte, že váš vztah stojí za houby nebo že už jste nějak dlouho na ocet. Jak to že ještě nejsem vdaná? Co je na mě špatného? Do mysli se vám vtírají tyto destruktivní myšlenky, které by vás jinak vůbec nenapadly. Žijete přece docela spokojeně. Jenomže minimálně tři lidi denně vám oznamují, že jsou s někým šťastní, zasnoubily se nebo oženily/vdaly. Nechutné!

 

10. Příliš mnoho inzerce je pěkná otrava

Když vám přichází příliš mnoho placené inzerce, která vás vůbec nezajímá, je to nepříjemné, proto přece na Fb nejste! FB začal nedávno testovat reklamu na videu, které se začne samo automaticky přehrávat. ´Je možné to zablokovat užitím „flash blocker“.

 

11. Rozejít se s někým je s FB těžší

Dokud neexistovaly sociální sítě, lidé se rozcházeli snáze, protože se neviděli. Bylo snazší se otřepat a začít nový život. Nemuseli vidět tvář druhého člověka – jenomže to na FB nejde. Člověk, který vám „zlomil srdce“, tam pořád je a někteří s oblibou informují – o všem, co dělají. Nejhorší je, když se od něj nedokážete odpoutat a lezete pořád na jeho profil, tak to máte problém.

 

Facebook je však malým bratrem vedle Google... | Google je mocnější než vlády světa >>>

 

Zdroj:
http://www.huffingtonpost.com/2013/12/30/reasons-quit-facebook_n_4493791.html?ir=Technology
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/christophaigner/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Facebook   Sociální sítě  


Kategorie Facebook


Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!
Každý den procházíme internet a z toho nejlepšího, co jsme objevili, tvoříme moderované rozcestí. Jen samé zajímavosti...Facebook nafoukl obří internetovou bublinuFacebook nafoukl obří internetovou bublinu
Největší sociální síť se pořádně praštila přes kapsu, za 19 miliard dolarů koupila mobilní aplikaci WhatsApp. Proč to Facebook udělal a je cena přemrštěná?Foťte se nazí, vyděláme miliardy Foťte se nazí, vyděláme miliardy
Bublinky nejsou jen v nápoji ale také v ekonomice. Reailtní bublinu střídá zlatá a tak dále. Hitem poslední doby jsou internetové bubliny, některé jsou ale přímo ohromné.Šmírovací schizofrenie a světová databáze obličejů Šmírovací schizofrenie a světová databáze obličejů
Žijeme v době, kdy si musíme pečlivě hlídat své soukromí. Občas však podléháme schizofrenii. Na straně jedné se bojíme odposlechů a na straně druhé své osobní údaje rádi dobrovolně poskytujeme.Zajímavé myšlenky: Svět bez penězZajímavé myšlenky: Svět bez peněz
Na Facebooku můžete narazit na název Hearth – Krb. Nejde o seznamovací agenturu nebo firmu prodávající krby, ale o projekt českého podnikatele a miliardáře Libora Malého.Politické strany a sociální sítěPolitické strany a sociální sítě
Volby klepou na dveře a politické strany startují volební kampaň. Sociální sítě se stávají zajímavým doplňkem, který může oslovit především mladé voliče. Fungují? A jak si jednotlivé strany vedou?Slovenského vojáka propustili kvůli větě na FacebookuSlovenského vojáka propustili kvůli větě na Facebooku
Slovenská média řeší případ vojáka, kterého po dvanácti letech vzorné služby propustili kvůli jedné větě na sociální síti.Češi začínají ovládat marketing na sociálních sítíchČeši začínají ovládat marketing na sociálních sítích
Reklama na sociálních sítích se začíná podobat magii jako je tomu u SEO optimalizace. Je proto vhodné mít k dispozici kvalitní analýzy a na tomto poli se stále více prosazují české firmy.Soutěže na Facebooku jsou podvod, vždy!Soutěže na Facebooku jsou podvod, vždy!
Zúčastnili jste se na Facebooku nějaké soutěže? Pokud ano, pak jste naletěli úmyslnému či neúmyslnému podvodu.Reklama na Facebooku: 80% kliknutí obstarávají roboti?Reklama na Facebooku: 80% kliknutí obstarávají roboti?
Jedna americká firma opouští Facebook poté, co zjistila, že až 80% kliknutí na její reklamu obstarávají roboti. Problém ovšem nemusí být na straně největší světové sociální sítě.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí