internetWEEK.cz menu TOPlist

Hitler si vybral Davida Irvinga jako svého životopisce

Hitler si vybral Davida Irvinga jako svého životopisce

David Irving je velice kontroverzní osobností. Dříve uznávaný spisovatel a autor desítek knih, dnes soudem uznaný popírač holocaustu, rasista a antisemita.

Hitler si vybral Davida Irvinga jako svého životopisce

Irning je známý také jako "historický samouk". Ještě donedávna například tvrdil, že plynové komory postavili v Polsku až po válce. Ještě zvláštnější je jeho tvrzení, podle kterého Hitler nejen že neubližoval židům, ale dokonce je chránil. Také tvrdí, že počet těch, kteří přežili Osvětim se neustále zvětšuje, a založí proto jistou společnost těch, "kteří přežili holocaust a dalších lhářů". Irving byl v Rakousku odsouzen a následně uvězněn, do několika zemí má zakázaný vstup. Sama jeho matka se ho zřekla, a jeho bratr si raději změnil jméno.

 

Nedávno se Irving znovu ozval. Vyrazil na tůru po Polsku, obzvláště po významných místech druhé světové války. A důvod této cesty? Hitler si Irvinga údajně vybral jako svého životopisce. Přitom bylo v den smrti Hitlera Irvingovi pouhých sedm let. Údajně měl Hitler jisté vnuknutí, podle kterého to má být právě on.

 

Irving již v minulosti narazil na Hitlerova bývalého lékaře. Hned během jejich prvního setkání údajně lékař na Irvingův pozdrav odpověděl, že na něj již dlouho čekal. Lékař dal Irvingovi veškeré dokumenty o léčbě Hitlera, které odmítl v minulosti dát jakýmkoli jiným historikům. Poté co se David Irving zeptal, proč dokumenty dal právě jemu, lékař mu ukázal jistou stránku v oněch dokumentech. Podle nich měl Hitler stejnou nemoc, jako německý císař Vilém. O jeho nemoci se dozvěděl z Vilémova životopisu, sepsaného jistým angličanem. Chvíli na to Hitler prorocky pronesl, že chce za svého životopisce angličana z další generace, který se dobře vyzná v německých archivech, a že jednoho dne na něj doktor narazí. Když se britský novinář Irvinga zeptal, jestli si opravdu myslí, že Hitler si ho vybral, Irving bezmyšlenkovitě a naprosto vážně odpověděl že ano.

 

Již od mládí měl Irving k Hitlerovi blízko, přestože zbytek jeho rodiny byl výrazně proti němu. Ve školním časopise například napsal, že Hitler byl největší sjednotitel Evropy od dob Karla Velikého. Když si mohl vybrat libovolnou knížku poté, co vyhrál soutěž, vybral si Mein Kampf. Později se naučil německy, a v šedesátých letech napsal knížku o zničení Drážďan.

 

Právě jeho postoj Irvingovi "zpřístupnil" informace od spousty lidí, kteří byli ve válce na straně Hitlera. Díky těmto novým faktům napsal poměrně známou knihu "Pohled na válku z Hitlerovi perspektivy", která se dá sehnat i v češtině. V knize popisuje, že Hitler byl vlastně dobrák a veškeré zlo za něj dělali Himmler a Heydrich. On sám o tom však neměl ani ponětí. Tyto informace však nejsou historiky uznávány, avšak forma knihy může na nezasvěceného člověka působit velice důvěryhodně.

 

Dodnes Irving vymyslel spostu dalších výplodů. Podle některých například Deník Anny Frankové napsal až dodatečně její otec. Kdoví, čemu Irving opravdu věří, rozhodně na Hitlerovi již vydělal spoustu peněz, a udělal si ještě více nepřátel.

 

zdroj: xman.idnes.cz

Další příspěvky autora: Fanarim


Články ve stejných kategoriích:

David Irving   Adolf Hitler   Hitler   Deník   Holocaust   Ze zahraničí  


Kategorie Ze zahraničí

Série podivných sebevražd bankéřů (2)Série podivných sebevražd bankéřů (2)
Zprávy o sebevraždách bankéřů, ke kterým došlo rychle po sobě, v Londýně a v USA, se objevily na internetu koncem ledna. Dalo se předpokládat, že to třemi sebevraždami neskončí.


Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.


Slavoj Žižek píše Naděždě z Pussy RiotSlavoj Žižek píše Naděždě z Pussy Riot
Členka protestní ruské hudební skupiny byla uvězněna na Sibiři, ale věznitelé dovolili, aby si dopisovala se slovinským filosofem Slavojem Žižekem.


Kde není pitná voda, tam pomůže reklamaKde není pitná voda, tam pomůže reklama
Billboardy podél silnic a dálnic u nás nemají příliš dobrou pověst a je snahou se jich postupně zbavit. V Peru ovšem přišli s netradičním vyžitím reklamních poutačů.


Kolumbie: prezident prý tajně jedná s FARCKolumbie: prezident prý tajně jedná s FARC
Prezident Juan Manuel Santos prý tajně jednal s představiteli FARC na Kubě. Rozjedou se po více než 10 letech mírové rozhovory?


Sýrie – Výbuch ve štábuSýrie – Výbuch ve štábu
Situace se rychle mění. V krizovém štábu vybuchla bomba, zahynulo několik vysoce postavených činitelů. Ze země utíkají denně tisíce lidí. Izrael pohrozil intervencí.


Ohnivý kruh se probouzí k životu, Amerika je ohroženaOhnivý kruh se probouzí k životu, Amerika je ohrožena
Počet seismických aktivit po celé planetě roste. Ohnivý kruh se probouzí a je to špatná zpráva zejména pro západ USA.


Proč se zabývat Sýrií?Proč se zabývat Sýrií?
Evropa věnuje pozornost syrské občanské válce, protože je to blízko. Američané sledují pozorně vše, co je poblíž ropných polí.


Proč odcházím z Goldman Sachs?Proč odcházím z Goldman Sachs?
Následující text způsobil skandál. Napsal ho manažer investiční banky Goldman Sachs Greg Smith a předal New York Times.


Svět se bojí armagedonu, zřejmě podpoří euroSvět se bojí armagedonu, zřejmě podpoří euro
Představy, co může udělat pád eura jsou natolik děsivé, že světové osobnosti a vlády jej zřejmě nenechají padnout. A investují proti finančnímu armagedonu. Příklad dal George Soros...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí