internetWEEK.cz menu TOPlist

12 jednoduchých věcí, jak se připravit na americkou finanční apokalypsu

12 jednoduchých věcí, jak se připravit na americkou finanční apokalypsu

V případě kolapsu nebo stavu nouze se regály obchodů vyprázdní velice rychle. Budete odkázáni jen na to, co už budete mít doma. Máte vy a vaše rodina dostatek teplého oblečení, hygienických potřeb a lékařských zásob, které vám vydrží na delší dobu?

 

12 jednoduchých věcí, jak se připravit na americkou finanční apokalypsu

V případě kolapsu nebo stavu nouze se regály obchodů vyprázdní velice rychle. Pokud dojde k trvalému přerušení dodávek, může se stát, že budete odkázáni jen na to, co už budete mít doma. Máte vy a vaše rodina dostatek teplého oblečení, hygienických potřeb a lékařských zásob, které vám vydrží na delší dobu? Doufejme, že místní obchody budou vždy schopné poskytnout vám to, co budete potřebovat, ale potřebujeme se připravit tak, jako by to nebylo jisté.

12 jednoduchých věcí, které můžete udělat, abyste se připravili na nadcházející finanční Apokalypsu

Takže jste připraveni?

Právě teď je ten správný čas na přípravu. Pokud s tím budete čekat na to, až se systém zhroutí, bude už příliš pozdě.

Následuje 12 jednoduchých věcí, které můžete začít dělat teď hned, abyste se připravili na nadcházející finanční apokalypsu…

#1 Staňte se méně závislými na svém zaměstnání

Mnoho lidí chodí do práce jen, aby tak tak vyšli. Je fakt, že je neuvěřitelně těžké stát se finančně nezávislým, když pracujete pro někoho druhého. Pravda je, že většina Američanů by nemohla bez práce přežít, ale co byste dělali, kdybyste práci jednoho dne ztratili během finanční apokalypsy. Teď je ten správný čas začít zkoumat alternativní zdroje příjmů a různé způsoby jak budovat bohatství.  Průměrnému nezaměstnanému Američanovi dnes trvá přes 33 týdnů, než si najde práci. Možná nebudete moci vždycky spoléhat na to, že jste schopní si najít dobrou práci a v dlouhodobé perspektivě se bude ekonomika jedině zhoršovat. Každý z nás by měl postupovat s předpokladem, že jednoho dne přijde o zaměstnání, která dnes má.

#2 Zbavte se dluhů

Někteří lidé s tímto nesouhlasí, ale pokud se společnost nezvrhne v totální chaos nebo nezažijeme něco takového, jako byla hyperinflace ve Výmarské republice, pak zůstává pravdou, že naše dluhy nám nadále budou viset nad hlavou, ať už budeme kdekoliv. Když se zbavíte dluhů, zcela a naprosto vás to osvobodí. Dá vám to mnohem více svobody a budete mnohem méně závislí na své práci. Vypadá to, že hodně Američanů už se tímto směrem vydalo. Nedávno bylo oznámeno, že 8 milionů Američanů přestalo v minulém roce používat své kreditní karty. Tak proč se k nim nepřidat? Až se systém začne opravdu rozpadat, bude neuvěřitelně těžké pro kohokoliv sehnat práci. Poslední co si můžete přát je, aby vám nad hlavou visel obrovský dluh.

#3 Omezte výdaje

Po celá desetiletí si žije většina Američanů nad své možnosti. V budoucnu přijde opravdu těžká doba a my všichni se budeme muset naučit utáhnout opasky. Plýtváte vy a vaše rodina penězi? Pokud s tím přestanete, můžete žít s menším příjmem a budete mít víc peněz na investování do věcí, které budou potřebné.

#4 Kupte si půdu

Ceny nemovitostí jsou ve většině oblastí Spojených Států zatím ještě stále příliš vysoké, ale pravdou je, že nelze čekat věčně, než získáte kus půdy. Pokud dojde k „finanční apokalypse“, nebude dobré uvíznout ve velkém městě, aniž byste měli kam jít. Vždycky bude dobré mít místo, kam se můžete uklidit. Realitní trh ve Spojených státech se nadále potýká s obtížemi, takže doufejme, že ceny poklesnou ještě více a v průběhu příštích několika let budou k dispozici opravdu skvělé nabídky.

#5 Naučte se pěstovat plodiny


Dalším důvodem proč si koupit půdu je, že tak budete mít místo k pěstování plodin, pokud to bude potřeba. Před 100 lety téměř všichni Američané věděli, jak si pěstovat své vlastní jídlo a většina z nich taky věděla, jak chovat hospodářská zvířata. Dnes to dokáže poměrně málo Američanů. Skvělý způsob, jak můžete začít, je, že si založíte svou vlastní „zahradu pro přežití“. Pokud to už neděláte, co takhle začít s tím hned v příštím roce?

#6 Najděte si spolehlivý zdroj vody

Voda bude v nadcházejících letech velice cenným zdrojem. Spolehlivý zdroj čisté pitné vody bude to pro vás a vaši rodinu naprosto klíčový. Pokud nebudete mít vodu, dlouho nepřežijete. Pokud dojde k ekonomickému kolapsu, základní služby jako je elektřina a voda nemusí být k dispozici. Takže se zajistěte, abyste vy a vaše rodina měli náhradní zdroj vody.

#7 Prozkoumejte alternativní zdroje energie


Tento bod je podobný tomu předchozímu. Myslíte si, že pokud udeří finanční apokalypsa, budete se moci vždycky spolehnout na svého dodavatele energie? Je faktem, že existují pádné důvody, proč se tolik Američanů snaží osamostatnit od rozvodné sítě. Bez energie se bude velice rychle žít těžko. Ale pokud si vyrobíte vlastní elektřinu, nebudete se tím muset trápit.

#8 Vytvořte si zásoby

V případě kolapsu nebo stavu nouze se regály obchodů vyprázdní velice rychle. Pokud dojde k trvalému přerušení dodávek, může se stát, že budete odkázáni jen na to, co už budete mít doma. Máte vy a vaše rodina dostatek teplého oblečení, hygienických potřeb a lékařských zásob, které vám vydrží na delší dobu? Doufejme, že místní obchody budou vždy schopné poskytnout vám to, co budete potřebovat, ale potřebujeme se připravit tak, jako by to nebylo jisté.

#9 Chraňte svůj majetek zlatem a stříbrem


Přitom jak Federální rezervní systém zneužívá americký dolar je jen otázkou času, kdy se spustí nekontrolovaná inflace. Už dnes se hodnota amerického dolaru povážlivě snižuje a hodnota cenných kovů, jako je zlato a stříbro, vyletěla do nebe. V budoucnosti vám toho možná vaše papírové peníze moc nekoupí, ale pokud budete mít nějaké zlaté nebo stříbrné mince, můžete je vždycky vyměnit za věci, které budete potřebovat.

#10 Naučte se bránit


Viděli jste, co se stalo v obchodech po celých Spojených státech na minulý Černý pátek? Američané by se doslova ušlapali, jen aby se dostali k nějakému mizernému levnému zahraničnímu zboží. Tak co myslíte, že se bude dít, když budou tito lidé dva, tři dny bez jídla? Teď je ten pravý čas přemýšlet o tom, jak ochráníte svůj domov a svou rodinu před vyšinutými rabujícími lidmi. Není příjemné na to myslet, ale bohužel se blíží doba, které nebude vždy příjemná.

#11 Udržujte se fit

My Američané žijeme velice pohodlným životem. Ale až přijdou těžké časy, už to nebude tak pohodové. Je pravděpodobné, že nadcházející roky budou vyžadovat docela dost fyzické aktivity. Takže se udržujte v dobré fyzické kondici už teď. V budoucnosti tomu budete velice rádi.

#12 Najděte si přátele

Je opravdu velice těžké „přežít“ samostatně. V budoucnosti se bude nejvíce dařit těm, kteří budou mít společenství, na které se budou moci spolehnout. Američané jsou vždycky nejlepší, když pracují společně. Nebojte se oslovit svou rodinu a přátele. V době, která nás čeká, bude svět velmi nevlídným místem a trocha lásky a soucítění přijde vhod.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Finanční apokalypsa   Konec kapitalismu   Pád kapitalismu   Zajímavé články   Zajímavý článek   Finance   článek k zamyšlení   Ze zahraničí  


Kategorie Finanční apokalypsa


Islandská revoluce: také jste o ní neslyšeli?Islandská revoluce: také jste o ní neslyšeli?
Z médií víme, že nám Island nadělil krizi v roce 2008. Že britské banky na Islandu přišly o peníze. Islanďané však našli a potrestali viníky. A ukázali lidem nejen v Evropě a Americe, co mají dělat. Islanďané si zemi vyčistili, zbytek světa má šanci…


Kategorie Zajímavé články


Mozek v plamenech - mladá Američanka se najednou zblázníMozek v plamenech - mladá Američanka se najednou zblázní
Úspěšná mladá novinářka Susannah Cahalanová napsala autobiografickou knihu o své záhadné nemoci, která ji bleskově srazila na dno, ale stejně rychle odezněla.Jak se žije nezaměstnaným v USA. Příběh Pauly Brayové. Jak se žije nezaměstnaným v USA. Příběh Pauly Brayové.
Chudoba se stává aktuálním novinářským tématem nejen u nás. Jak se v USA může ocitnout na existenčním dně vysokoškolsky vzdělaná žena, popisuje v otevřeném dopise prezidentu Spojených států Paula Brayová.Mamuty vyhubila klimatická změnaMamuty vyhubila klimatická změna
Vymření gigantických savců způsobil nedostatek výživných rostlin v době ledové. Za mamutí apokalypsu nemůže pračlověk, ale klimatická změna.Autismus, šamani a koněAutismus, šamani a koně
Rupert Isaacson se vypravil se svou manželkou do Mongolska za šamany, aby vyléčil autistického syna Rowana.Stará posvátná místa Stará posvátná místa
Víru našich prehistorických předků dávno vymazalo křesťanství. Ztráta paměti je pozoruhodná. Nevíme, kdo jsme byli, ani odkud jsme přišli. Když ještě žili Evropané v těsném spojení s přírodou, uctívali některá místa. Podívejme se, jak to bylo v LitvěRozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou,  která si prošla peklem!Rozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou, která si prošla peklem!
Když jsme zdraví, málokdo z nás si dokáže představit, že by se náš život mohl změnit během chvilky v holý boj. Dianě se to stalo. Byla jí diagnostikována rakovina kosti.Nikolaj Levašov: Záhadný konec kontroverzního léčitele Nikolaj Levašov: Záhadný konec kontroverzního léčitele
I na český internet pronikla informace, že zemřel slavný ruský léčitel, a nejen to, byl zavražděn – záhadnou vesmírnou energií. Jmenoval se Nikolaj Levašov. Kdo to byl a co hlásal?Záhada nad záhady: Oregonský vír Záhada nad záhady: Oregonský vír
Na jednom místě ve státě Oregon v USA jako by fyzikální zákony nefungovaly. Indiáni se místa obávali a dali mu název Zakázaná oblast. Vědci fyzikální anomálii marně zkoumají už desítky let.Jaká bude další evoluce lidstva?Jaká bude další evoluce lidstva?
Člověk zručný, neandrtálský, vzpřímený,… o vývojových fázích člověka jsme se učili ve škole, ale evoluce lidského pokolení probíhá i nyní. Jak budou vypadat lidé za pár desítek tisíc let?Opravdu bylo za komunistů lépe?Opravdu bylo za komunistů lépe?
Na internetu je zajímavá stránka, která srovnává ceny v roce 1989 s těmi současnými.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí