Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Tajemné zvuky Země (3)

Tajemné zvuky Země (3)

Podivné zvuky z podzemí děsí nyní Američany na severu USA. Nevysvětlitelné údery a otřesy země postihly dvě města.

Tajemné zvuky Země (3)

V poklidném několikatisícovém městečku Clintonville ve státě Wisconsin na severu Spojených států se podivné zvuky ozvaly v noci z neděle na pondělí 19. března. Místní policii začaly volat desítky vyděšených obyvatel. Jednalo se o 50-60 telefonických volání během krátké doby, sdělili policisté. Otřesy byly tak silné, že otřásaly domy a někteří lidé si mysleli, že jim nějaké vozidlo narazilo do domu. Hluk pokračoval i další den. Jeden svědek popsal zvuky jako nepřetržité bum, bum, bum, při kterých bylo cítit otřesy pod nohama. Jiný slyšel cosi, co připomínalo burácení hromu. Chvěly se při nich i okenní tabulky.

 

Zajímavé je, že zvuky nezůstaly izolované jen na Clintonville, ale ve středu byly zaznamenány více než sto kilometrů odtud ve městě Montello. Montellané navíc oznámili, že se jim v odpadních vodách objevilo podivné slizké bahno, které ještě neviděli. Obě města se nacházejí severozápadně od Chicaga, nedaleko velkých jezer.

 

V Clintonville pátrali po příčině zvuků marně policie, hasiči i pracovníci veřejných služeb. V okolí neprobíhají žádné experimenty s trhavinami ani důlní aktivity. Také armáda odmítla, že by v oblasti podnikala nějaké vojenské akce, které by vyvolávaly takové zvuky. „Může za tím být nějaký přírodní jev. Je možné, že se jakýmsi způsobem hýbe země pod povrchem, a proto lidé cítí otřesy a slyší zvuky podobné explozím,“ řekla Lisa Kussová z městského úřadu. Obyvatelé jsou přesvědčeni, že rány se šíří z podzemí. To by samozřejmě museli zaznamenat seismologické stanice v okolí.

 

Seismografy nic nezaznamenaly

Záhadné dunění zatím nejsou schopni vysvětlit ani vědci. Profesor geofyziky Harold Tobin z univerzity ve Wisconsinu řekl televizi: „Můžeme vyloučit běžnou seismickou aktivitu. Navíc to opravdu vypadá, že nejde o vrtání nebo jiný druh naprosto evidentního lidského jednání,“ řekl televizi.

 

Obyvatelé prchají

Otřesy a rány dosáhly dokonce takového stupně, že někteří obyvatelé město opustili. Otázkou ale zůstává, jak daleko musí odjet, protože jsou slyšet také v Montello, které se nachází asi 130 kilometrů od Clintonvillu. Městská rada Clintonville se pokusila další noc neúspěšně zvuky nahrát, přitom se údajně brzy ráno minimálně jedna hlasitá rána ozvala. Město si zapůjčilo speciální zařízení, které by mělo odhalit epicentrum podivných zvuků. Úřady netuší, jako mimořádnou událost řešit, a tak se Američané připravují na další bezesnou noc. „Frustrace lidí je velká, protože si nikdo neumí vysvětlit, co se vlastně děje,“ říká pracovnice městského úřadu.

 

V reakci na informace ze severu se ozvali další Američané z jihovýchodu USA, z Georgie a Albamy, kde podobné výbuchy a otřesy zaznamenali již 15. března.

 

Není nic zvláštního, že odborníci neumějí vysvětlit fenomén podivných zvuků. V Americe byly první záhadné zvuky zaznamenány již v 60. letech 20. století, jednalo se o zvláštní, rušivé hučení ve městě Taos v Novém Mexiku, a od té doby se tomuto hukotu říká Taos Hum. Tehdy ještě systém HAARP, kterým se dnes tyto zvuky občas vysvětlují, neexistoval.

 

 

 

 

Zdroje:
YouTube.com
http://www.earthfiles.com/news.php?ID=1960&category=Environment

 

Soutěž - vyhrajte plnou nádrž

SOUTĚŽ O PLNOU!

Plná nádrž každý měsíc pro fanoušky internetWEEKu...

U každého článku vydaného nebo editovaného v roce 2017 v magazínu internetWEEK.cz se objeví formulář pro zadání registrovaného emailu. A bude tam do doby, než jej první soutěžící vyplní. Formulář se objeví také v našich moderovaných rozcestích při každé změně. Každý měsíc natankujeme plnou tomu, kdo sebere nejvíc článků. Nic to nestojí, můžete jen získat. Žádné losování, opravdová soutěž!

Podrobnosti a registrace ZDE >>>

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Tajemné zvuky země   Záhada   Tajemno   Tajemství   Videa  


Kategorie Tajemné zvuky země

Vědecky objasněno: Záhadné zvuky polární zářeVědecky objasněno: Záhadné zvuky polární záře
Při pozorování polární záře řada lidí slyšela záhadné zvuky. A byli považováni za fantasty. Až jednou ty samé zvuky slyšel fyzik Unto K. Laine. 25 let nevynechal jedinou možnost tyto tajemné zvuky nahrát. A vysvětlit jejich původ…


Tajemné zvuky země - vědecké teorieTajemné zvuky země - vědecké teorie
Dobrý začátek pro death metal, konec světa, apokalypsa – tak to popisují lidé, kteří to slyší. HAARP, posun zemských desek nebo konec světa? Existuje nějaké prozaické vysvětlení?


Tajemné zvuky Země: nové teorie a velká video galerie Tajemné zvuky Země: nové teorie a velká video galerie
Země podle vědců vydává zvuky neustále. Jsou však běžně nepostřehnutelné pro lidské ucho. Říkají jim hukot Země. Čím dál častěji však vycházejí na povrch slyšitelně a v melodiích...


Tajemné zvuky Země (2)Tajemné zvuky Země (2)
Pátráme po příčinách tohoto zvláštního fenoménu, který má svou historii a mnoho vysvětlení.


Tajemné zvuky Země: množí se pozorování po celém světěTajemné zvuky Země: množí se pozorování po celém světě
Z celého světa se na YouTube shromažďují videa zachycující tajemné zvuky vycházející z útrob naší planety. Množí se i teorie...


Kategorie Tajemství

Záhadní pravěcí tvorové ožívají!Záhadní pravěcí tvorové ožívají!
Na naší planetu kdysi dávno dopadl asteroid obřích rozměrů a všechny dinosaury a jiná pravěká zvířata zahubil. Takto by to mělo být. Co když se ale přizpůsobili změnám a kdesi v hlubokých pralesích a vodách žijí dodnes?


Záhadní staří KréťanéZáhadní staří Kréťané
Odkud se vzali a jak mohli na skalnatém ostrově uprostřed Středozemního moře vytvořit původní obyvatelé Kréty skvělou civilizaci před několika tisíci lety? To člověka napadne, když navštíví tento středomořský ostrov.


Skryté poselství dolarové bankovkySkryté poselství dolarové bankovky
Všechny měny na světě mají svůj určitý význam. Jsou na nich zobrazeny osobnosti, či znaky země. Jednodolarová bankovka má však skrývat něco víc!


Americké špionážní tajemství odhaleno! Americké špionážní tajemství odhaleno!
Video na LiveLeak názorně předvádí, jak moderní tajné služby dokážou sledovat každého člověka na zemi. Američané se obávají, že přijdou o své soukromí, až budou mít nad hlavami tisíce dronů.


Fenomén jménem GuadalupeFenomén jménem Guadalupe
Turínské plátno zná asi každý. V Latinské Americe (Mexiko) existuje jeho obdoba, která ovlivnila dějiny kontinentu a dala za vznik některým národům. Obraz Panny Marie Guadalupské je stále opředen tajemstvími. Co na to věda a co mýty?


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí