Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

13 snových symbolů

13 snových symbolů

Moderní psychologie vychází z toho, že sny vypovídají o vaší osobě. Následující článek vysvětluje 13 častých snových motivů.

13 snových symbolů

Určitě občas máte sny, ze kterých se probouzíte zmatení. Mně to většinou nevadí, protože mám sny rád. Přesto mne některé tu a tam zaskočí a nestačím se divit. Jako například dnes. Přiletěl ke mně malý černý ptáček, sedl si mi nebojácně na ruku a proměnil se v rukavici.

 

To byl opravdu neobvyklý sen, ale většina snů je poměrně jednoduchých: někam jedeme, někde bloudíme, máme sex, plaveme přes řeky, padáme do hlubiny, létáme a podobně. Podívejme se na některé základní symboly, jejichž výklady zpracovávají psychologové už minimálně od dob zakladatele moderní psychologie Sigmunda Freunda.

 

Dítě – novinky

Sny o dítěti často představují novou myšlenku nebo vývoj nebo potenciál růstu v některé oblasti vědomého života.

 

Dům – mysl

Dům představuje vrstvy vědomí, které tvoří mysl. Může tu být mnoho pater a místností. Ve sklepě bývají odmítané věci, které se nám v bdělém stavu nechce přijmout. V ložnici jsou vaše intimní myšlenky, pocity a vzpomínky.

 

Létání - osvobození

Jestliže letíte sami bez pomocí jiných prostředků, jde o osvobození vaší mysli na duchovní úrovni. Vznáší se duchovní aspekt vás samých. Let letadlem je něco jiného – je to umělý konstrukt, a tak záleží například na tom, jaký má tvar, kde se nachází, odkud a kam letí a co se děje kolem. Letadlo může znamenat nějakou myšlenku nebo nápad.

 

Lidé – vaše já

Když vidíte nějaké lidi ve snu – jste to vy, vaše já. Sen nás upozorňuje, které naše osobní vlastnosti jsou důležité. Když se vám zdá o některých lidech, sen vás může upozorňovat, že se máte soustředit na určitá mezilidská témata, která potřebujete zpracovat. Nebo to může znamenat, že jste odděleni od některého aspektu vaší osobnosti.

 

Nahota – poctivost a otevřenost

Nahota ve snu znamená, že se nějaký aspekt nebo emoce člověka, jemuž se to zdá, ukazuje otevřeně a bez omezení. Snící se může v této oblasti svého já cítit zranitelný.

 

Padání – návrat k bdělému stavu, kontrole

Pád ve snu symbolizuje, že se vracíme do bdělého stavu. Snící většinou nedopadne, probudí se nebo sen skončí před pádem. Nekontrolovaný pád může signalizovat, že něco nemáme ve svém bdělém životě pod kontrolou a bojíme se, jak to dopadne.

 

Kdysi se mi zdálo hodně o padání do různých propastí a bylo mi řečeno, ať se tomu nebráním. Ukázalo se, že to funguje. Když jsem zase v jednom snu sestupoval po kruhovitých schodech do nějaké propasti, dostal jsem se až do bodu, kdy to nešlo dál. Ale nešlo to ani zpátky. Byl jsem v pasti. Tehdy jsem si ve snu řekl: „Kašlu na to, padám.“ Bylo to dobré řešení, protože sen pak skončil. Ještě jsem to párkrát při podobných snech zopakoval a nikdy se mi nic nestalo, nepřišel žádný tvrdý pád. Sny prostě fungují jinak než fyzická realita.

 

Tím se ale dostáváme k jinému tématu, tzv. lucidnímu snění – což jsou sny, které ovládáme a můžeme si je sami režírovat. Některým lidem to jde opravdu dobře, slyšel jsem o dítěti, které samo přišlo na to, jak si režírovat své sny, a každý den, když šlo spát, si naplánovalo svůj sen. Fungovalo to. Snový svět je opravdu zvláštní a plný zajímavých hádanek.

 

Potrava – vědomosti

Ve snovém světě potrava představuje výživu vaší mysli čili vědomosti. Když se vám zdá o nějakých lahůdkách, neznamená to, že se musíte příští den přejíst. Jde spíše o hledání nových podnětů pro vaši duši.

 

Pronásledování - pozornost

Tyhle sny si dobře pamatujeme, protože se při nich zapotíme, není to nic příjemného. Ale mohou znamenat jednoduchou věc: někdo se dožaduje vaší pozornosti. Všimněte si, odkud běžíte. Tam může být klíč k vyluštění snu.

 

Sex – sexuální vyjádření, sjednocení a kreativita

Pohlavní akt může znamenat sjednocení nevědomých tužeb a emocí s bdělým poznáním. Sen o sexu může symbolizovat vytvoření nového intimního vztahu k sobě.

 

Smrt - změna

Smrt ve snu obvykle představuje přechod z jednoho stavu do druhého. Může jít o dramatickou změnu nebo nějaký přechod odehrávající se v reálném životě.

 

Škola - učení

Školu ve snu viděti nebo dělati nějakou zkoušku symbolizuje proces učení. Můžeme to vysvětlit jako potřebu pokračovat v učení. Nesouvisí to s věkem, děje se to i ve stáří. Učení skutečně nikdy nekončí.

 

Vozidla – předávání nebo přijímání zkušenosti

Vozidla symbolizují prostředky pro prožití toho, co se děje v denním životě, vyjadřují naši představu o tom, do jaké míry máme pod kontrolou cestu prožitků a překážky, se kterými se setkáváme. Typ a velikost vozidla také něco sdělují. Například policejní auto může symbolizovat potřebu sebekontroly.

 

Zvířata – zvyky

Zvířata jednají instinktivně, a proto ve snech představují naše zvyky, něco, co děláme automaticky. Zvíře ve snu nám může pomoci nahlédnout naše konání v bdělém stavu. Důležitý je také druh zvířete, co dělá a jeho zvyky, to všechno nám na nevědomé úrovni předává nějaké poselství.

 

A co černý ptáček, který se proměnil v černou rukavici? Je to záhada, protože pták symbolizuje duši a černá barva je spojená se smrtí. Zpěvavý pták je dobrý symbol, ale tenhle nezpíval. Rukavice naopak znamená ochranu. Ten pták byl zpěvavý, žádná vrána, byl malý a přítulný. Opravdu snový oříšek…Ale když nevíte, nevadí, počkejte si na další sny, nejasný sen se vám může objasnit v kontextu dalších.

 

Přejeme úspěšné výklady.

 

Zdroj:
http://truththeory.com/2014/09/28/12-common-symbols-in-dreams-and-what-they-mean/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Sny   Psychologie   Zajímavosti  


Kategorie Sny

Snové záhady: matematik Srinivasa RamanujanSnové záhady: matematik Srinivasa Ramanujan
Indickému géniovi přicházely nápady ve snech. Pracuje mozek, aniž o tom víme, nebo jde o paranormální aktivity?


Mimozemšťané a snyMimozemšťané a sny
Terezu začali ve snech častěji kontaktovat příchozí z vesmíru. Zdá se jí o nich poměrně často od té doby, co uviděla UFO. Byla s přítelem na dovolené v Řecku a oba si všimli podivného létajícího objektu, který vyfotografovali.


Kategorie Zajímavosti

Hit internetu: Chlupaté jednodílné plavkyHit internetu: Chlupaté jednodílné plavky
Budou tyto plavky hitem také na plážích?


20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX20 nejzásadnějších a nejpovedenějších fotek SpaceX
Ve SpaceX udělali výběr top 124 fotek. My z nich vybrali nej 20. A přidali zajímavá videa.


Vyhrajte plnou nádrž. Každý měsíc v roce 2017Vyhrajte plnou nádrž. Každý měsíc v roce 2017
Buďte s námi na sociálních sítích a hrajte každý měsíc o plnou nádrž. Pravidla jsou jednoduchá. Registrace zabere pár vteřin. Žádné losování. Opravdová soutěž!


Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?Jaká je celková hmotnost všeho, co člověk vyrobil?
Vědci se pokusili odhadnout, kolik toho člověk na Zemi vytvořil a přetvořil.


Slovenská slova, kterým mladí Češi nerozumíSlovenská slova, kterým mladí Češi nerozumí
K žádnému jinému národu světa nemáme blíže. Kus společné historie, kultura a chtělo by se říci i velmi podobný jazyk. Mladí Češi ale slovenštině obvykle nerozumí.


Jak na ranní vstávání?Jak na ranní vstávání?
ABECEDA PODNIKÁNÍ Vám radí vstávat brzy. Protože tak uděláte více práce. A snáze dosáhnete úspěchu. Je však možné si ranní vstávání osvojit, či je vrozené?


Československé krásy - Vaše fotogalerieČeskoslovenské krásy - Vaše fotogalerie
Nové: Tvořte s námi fotogalerii krás Česka a Slovenska. Vaše fotografie můžete zasílat na email internetweekcz@gmail.com


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí