internetWEEK.cz menu TOPlist

Dá se unudit k smrti?

Dá se unudit k smrti?

Nuda. Slyšíme to slovo každý den ze všech stran. Byl to nudný den. Nudný rozhovor, film. Dá se k smrti unudit? A dá se s tím něco dělat?

Dá se unudit k smrti?

Psychologie označuje nudícího se člověka jako jedince, který se nedokáže nadchnout pro žádnou aktivitu. Nikoliv jako někoho, kdo nemá vůbec co na práci.

Někteří rodiče nevedou své děti k zájmům a raději je strčí k televizi. Nuda se pak stává koníčkem často i v dospělosti. Někdo zahání nudu jídlem a pak se diví, že je v začarovaném kruhu přejídaní se a zlosti na sebe. Tipů na nudu je spousta - rozhovor, sport, procházka, nákupy, telefonování, ruční výrobky, plánování dovolené, revoluce v šatníku, filmy nebo si jen prostě dojít na dort.

 

Všichni jsme se nudili a máme svůj recept, který zabírá. Nuda totiž může být nebezpečná. Podle vědců je totiž unudit se k smrti reálné. Dlouhodobý vliv nudy má destruktivní účinky. Odborníci z University College London testovali sedm tisíc úředníků po dobu pětadvaceti let. Výsledky ukázaly to, že kdo se nudí, umírá až o 40% více v nízkém věku než ti, které život baví. Nuda přináší nezdravý život, lidé se přejídají, holdují cigaretám, alkoholu a dalším drogám a vůbec nesportují.
Z nudy tak hrozí onemocnění srdce a cév a milovníci gaučingu snadněji podléhají infarktu nebo mrtvici.
Psychologové radí, že když už nevíte co se sebou, pokuste se myslet na ostatní a udělat něco pro ně.

 

Nemám pro co žít, nic mě nebaví, na nic se netěším, vše je fádní a tak zevluju. Žijete formou mouchy snězte mě. Nudíte se? Super, že vám to došlo. A proč se nudíte? Problémem dnešní doby je, že žijeme podle jakýchsi mrtvých vzorců, které nám nutí druzí. Lidé dneska předstírají skutečné životy a nežijí sami za sebe. Tento pseudoautentismus musí vyvolávat nudu. Kolikrát jste udělali něco bláznivého, spontánního a to jenom proto, že jste sami chtěli a bylo vám jedno, co řeknou ostatní? Nikdy? Bude vás na světě hromada. Moc, prestiž, peníze, ale naplnění života nikde. Řízení života cizími lidmi je základní kámen nudy. Chtěli jste pracovat naprosto v jiném oboru, ale rodiče vám řekli, že to nebude výnosné? Dneska máme na světě bankéře, kteří měli být básníky, doktory, kteří měli být malíři a tak dále. Namítnete, že riskovat je nebezpečné, ale vy se nudíte proto, že jste nebyli upřímní k sobě - tedy nerespektujete vlastní bytí. Tvrdíte, že nemáte šťávu cokoli dělat. Není se čemu divit. Podívejte na Vincenta Van Gogha. Byl chudý, neprodal žádný obraz, nikdo ho neznal a trpěl hlady. Jeho bratr mu přispíval na jídlo, on raději hladověl, aby si mohl koupit plátno a barvy. Malování miloval a naplňovalo ho, jen kvůli tomu našel i v době depresí energii. Kdo zná jeho osud v tento moment namítne, že oficiálně nakonec spáchal sebevraždu. Ano, je to tak, ale až do konce života byl věrný své osudové lásce - malování. Zapálil svíčku z obou stran. Odešel se slovy: „ S tím, že nikdo nekupuje moje obrazy, nic nenadělám. Jednou však lidé pochopí, že jejich hodnota je vyšší než cena, kterou jsem zaplatil za barvy."

 

Na toto téma více v článku: http://internetweek.cz/uspech/co-je-uspech-a-jak-uspechu-dosahnout- >>>

Problém dnešní doby je, že žijeme zrychleně a většinou vytváříme věci úplně pro cizí lidi.

Spoustu lidí nemá čas na koníčky kvůli práci, ve které zůstává stále déle a v této nejisté době se bojí cokoli měnit. Dříve vám zas něco zakazovali rodiče. Dneska šéf, partner nebo vy sami. Přichází pocity nespokojnosti nebo zbytečnosti. Někdy se člověk nudí bez zjevné příčiny. Nedokáže to ani sám vysvětlit. Může se jednat o poruchy nálad, stres nebo vyčerpání. Tyto stavy jsou spojeny i s úzkostmi a depresemi.

 

Někteří lidé špatně zvládají monotónní činnosti. Pokuste se práci rozměnit na drobné. Po malých krůčcích uvidíte progres a to vás namotivuje k další práci. Pokud však nuda ovlivňuje vaši práci, vztahy nebo zdraví určitě se nebojte někomu svěřit, ať už někomu blízkému nebo odborníkovi. Psychologie označuje nudícího se člověka jako jedince, který se nedokáže nadchnout pro žádnou aktivitu, nikoliv jako někoho, kdo nemá vůbec co na práci. Nuda je jako epidemie.

 

Nečekejte na Godota. Utíkejte z vězení a neotáčejte se. Začne ve vás kolovat energie a život bude extází. Na nic není nikdy pozdě. Nikdy nevíte koho potkáte, co se stane a váš život se může z minuty na minutu otočit. Jeden den můžete cítit nesnesitelnou bolest na hrudi, která vás trhá a druhý den můžete skákat radostí do stropu. Život je pestrá paleta, své o tom věděl zmiňovaný Van Gogh. Lidé prostě často nevidí les přes strom, který vysadili.

 

Tip: nejlepší lék na světě je prý zadarmo. A pomáhá, i když jej ze sebe jenom tlačíte...
Čtěte na internetWEEK.cz
http://internetweek.cz/smich/nejlepsi-lek-na-svete-je-zadarmo-smich >>>
http://internetweek.cz/smich/smich-leci-i-kdyz-ho-ze-sebe-jen-tlacite >>>

 

Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/mr_alvin/
Vyšlo pro internetWEEK.cz také na DeenaMedia.blogspot.cz

 

Další příspěvky autora: DeenaMedia


Články ve stejných kategoriích:

Nuda   Psychologie   Vztahy   Smrt   Zdraví  


Kategorie Nuda

NudaNuda
Čím jste inteligentnější, tím dřív se začnete nudit; to platí. Ti nejinteligentnější, nejcitlivější a nejtvořivější lidé bývají zároveň i nejotrávenější, protože jedna zkušenost zcela stačí.


Také se nudíte v práci?Také se nudíte v práci?
Když se v práci nudíte.....


Kategorie Smrt

Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!
Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!


Vymítání ďábla skončilo smrtíVymítání ďábla skončilo smrtí
Exorcismus – vyhánění ďábla pomocí jména Ježíše Krista s biblí v ruce. Křesťanské církve stále považují exorcismus za relevantní nástroj boje se zlem.


Taťjana  Bělousová vstala z mrtvýchTaťjana Bělousová vstala z mrtvých
Ukrajinka oživla po třech dnech klinické smrti. To je jen jedna část neuvěřitelného života komunistky, která konvertovala ke křesťanství v SSSR. Ve své výpovědi vydává šokující svědectví o životě v komunistické říši.


Magická čísla kolem Ivety BartošovéMagická čísla kolem Ivety Bartošové
Tragický konec zpěvačky upoutal velkou pozornost. Velmi brzy si někdo všiml, že v jejím konci sehrálo zvláštní roli číslo 29.


Zážitky blízké smrti amerických vojákůZážitky blízké smrti amerických vojáků
Mysteriózní odchod z tohoto světa nebo vystoupení z těla zažilo v boji mnoho vojáků, ale málokdo o tom mluví. Neradi vzpomínají na hrůzy války, ale jejich příběhy jsou velmi zajímavé.


Recenze: Anitu Moorjani vyléčila smrtRecenze: Anitu Moorjani vyléčila smrt
Světový bestseller Anity Moorjani přináší nejen její pohled za dveře smrti a zázračné uzdravení z rakoviny, ale v neposlední řadě i její filosofii, ke které se díky utrpení a setkání se smrtí propracovala.


Prožitky sdílené smrti nabourávají vědecké vysvětlení NDEProžitky sdílené smrti nabourávají vědecké vysvětlení NDE
Shared-death experience je fenomén, který zkoumal Raymond Moody. Lidé, kteří jsou v přítomnosti umírající osoby, mají někdy zvláštní vjemy deformovaného prostoru, vidí světelný tunel nebo mají pocit, že se vznášejí.


Fenomén: Předtucha smrti Fenomén: Předtucha smrti
Historek o předtuše smrti existuje nespočetně. Smrt je záhadný fenomén, se kterým se pojí podivné věci mezi nebem a zemí. Jednou z těch podivných věcí je předtucha. Včetně 11. září 2001...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí