Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Dá se unudit k smrti?

Dá se unudit k smrti?

Nuda. Slyšíme to slovo každý den ze všech stran. Byl to nudný den. Nudný rozhovor, film. Dá se k smrti unudit? A dá se s tím něco dělat?

Dá se unudit k smrti?

Psychologie označuje nudícího se člověka jako jedince, který se nedokáže nadchnout pro žádnou aktivitu. Nikoliv jako někoho, kdo nemá vůbec co na práci.

Někteří rodiče nevedou své děti k zájmům a raději je strčí k televizi. Nuda se pak stává koníčkem často i v dospělosti. Někdo zahání nudu jídlem a pak se diví, že je v začarovaném kruhu přejídaní se a zlosti na sebe. Tipů na nudu je spousta - rozhovor, sport, procházka, nákupy, telefonování, ruční výrobky, plánování dovolené, revoluce v šatníku, filmy nebo si jen prostě dojít na dort.

 

Všichni jsme se nudili a máme svůj recept, který zabírá. Nuda totiž může být nebezpečná. Podle vědců je totiž unudit se k smrti reálné. Dlouhodobý vliv nudy má destruktivní účinky. Odborníci z University College London testovali sedm tisíc úředníků po dobu pětadvaceti let. Výsledky ukázaly to, že kdo se nudí, umírá až o 40% více v nízkém věku než ti, které život baví. Nuda přináší nezdravý život, lidé se přejídají, holdují cigaretám, alkoholu a dalším drogám a vůbec nesportují.
Z nudy tak hrozí onemocnění srdce a cév a milovníci gaučingu snadněji podléhají infarktu nebo mrtvici.
Psychologové radí, že když už nevíte co se sebou, pokuste se myslet na ostatní a udělat něco pro ně.

 

Nemám pro co žít, nic mě nebaví, na nic se netěším, vše je fádní a tak zevluju. Žijete formou mouchy snězte mě. Nudíte se? Super, že vám to došlo. A proč se nudíte? Problémem dnešní doby je, že žijeme podle jakýchsi mrtvých vzorců, které nám nutí druzí. Lidé dneska předstírají skutečné životy a nežijí sami za sebe. Tento pseudoautentismus musí vyvolávat nudu. Kolikrát jste udělali něco bláznivého, spontánního a to jenom proto, že jste sami chtěli a bylo vám jedno, co řeknou ostatní? Nikdy? Bude vás na světě hromada. Moc, prestiž, peníze, ale naplnění života nikde. Řízení života cizími lidmi je základní kámen nudy. Chtěli jste pracovat naprosto v jiném oboru, ale rodiče vám řekli, že to nebude výnosné? Dneska máme na světě bankéře, kteří měli být básníky, doktory, kteří měli být malíři a tak dále. Namítnete, že riskovat je nebezpečné, ale vy se nudíte proto, že jste nebyli upřímní k sobě - tedy nerespektujete vlastní bytí. Tvrdíte, že nemáte šťávu cokoli dělat. Není se čemu divit. Podívejte na Vincenta Van Gogha. Byl chudý, neprodal žádný obraz, nikdo ho neznal a trpěl hlady. Jeho bratr mu přispíval na jídlo, on raději hladověl, aby si mohl koupit plátno a barvy. Malování miloval a naplňovalo ho, jen kvůli tomu našel i v době depresí energii. Kdo zná jeho osud v tento moment namítne, že oficiálně nakonec spáchal sebevraždu. Ano, je to tak, ale až do konce života byl věrný své osudové lásce - malování. Zapálil svíčku z obou stran. Odešel se slovy: „ S tím, že nikdo nekupuje moje obrazy, nic nenadělám. Jednou však lidé pochopí, že jejich hodnota je vyšší než cena, kterou jsem zaplatil za barvy."

 

Na toto téma více v článku: http://internetweek.cz/uspech/co-je-uspech-a-jak-uspechu-dosahnout- >>>

Problém dnešní doby je, že žijeme zrychleně a většinou vytváříme věci úplně pro cizí lidi.

Spoustu lidí nemá čas na koníčky kvůli práci, ve které zůstává stále déle a v této nejisté době se bojí cokoli měnit. Dříve vám zas něco zakazovali rodiče. Dneska šéf, partner nebo vy sami. Přichází pocity nespokojnosti nebo zbytečnosti. Někdy se člověk nudí bez zjevné příčiny. Nedokáže to ani sám vysvětlit. Může se jednat o poruchy nálad, stres nebo vyčerpání. Tyto stavy jsou spojeny i s úzkostmi a depresemi.

 

Někteří lidé špatně zvládají monotónní činnosti. Pokuste se práci rozměnit na drobné. Po malých krůčcích uvidíte progres a to vás namotivuje k další práci. Pokud však nuda ovlivňuje vaši práci, vztahy nebo zdraví určitě se nebojte někomu svěřit, ať už někomu blízkému nebo odborníkovi. Psychologie označuje nudícího se člověka jako jedince, který se nedokáže nadchnout pro žádnou aktivitu, nikoliv jako někoho, kdo nemá vůbec co na práci. Nuda je jako epidemie.

 

Nečekejte na Godota. Utíkejte z vězení a neotáčejte se. Začne ve vás kolovat energie a život bude extází. Na nic není nikdy pozdě. Nikdy nevíte koho potkáte, co se stane a váš život se může z minuty na minutu otočit. Jeden den můžete cítit nesnesitelnou bolest na hrudi, která vás trhá a druhý den můžete skákat radostí do stropu. Život je pestrá paleta, své o tom věděl zmiňovaný Van Gogh. Lidé prostě často nevidí les přes strom, který vysadili.

 

Tip: nejlepší lék na světě je prý zadarmo. A pomáhá, i když jej ze sebe jenom tlačíte...
Čtěte na internetWEEK.cz
http://internetweek.cz/smich/nejlepsi-lek-na-svete-je-zadarmo-smich >>>
http://internetweek.cz/smich/smich-leci-i-kdyz-ho-ze-sebe-jen-tlacite >>>

 

Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/mr_alvin/
Vyšlo pro internetWEEK.cz také na DeenaMedia.blogspot.cz

 

Další příspěvky autora: DeenaMedia


Články ve stejných kategoriích:

Nuda   Psychologie   Vztahy   Smrt   Zdraví  


Kategorie Nuda

NudaNuda
Čím jste inteligentnější, tím dřív se začnete nudit; to platí. Ti nejinteligentnější, nejcitlivější a nejtvořivější lidé bývají zároveň i nejotrávenější, protože jedna zkušenost zcela stačí.


Také se nudíte v práci?Také se nudíte v práci?
Když se v práci nudíte.....


Kategorie Psychologie

13 snových symbolů13 snových symbolů
Moderní psychologie vychází z toho, že sny vypovídají o vaší osobě. Následující článek vysvětluje 13 častých snových motivů.


Naučme se zvládat sami sebe!Naučme se zvládat sami sebe!
Emoce nás mohou uvolnit. Některé z nich rádi projevujeme. Jiné bychom však měli držet zkrátka a příliš je nedávat najevo. Občas jsou nezadržitelné, každý to zná. Naučme se je ovládat!


Jak si stvořit osobní náboženstvíJak si stvořit osobní náboženství
Interview dvou psychologů o spiritualitě. Pythia Peayová zpovídá Thomase Moora na téma individuální duchovní rozvoj.


Mozek: Síla ANO a NEMozek: Síla ANO a NE
Nebezpečná slova mění k horšímu náš mozek, ale i to, co produkujeme. Pozitivní myšlenky musí převažovat, chceme-li být úspěšní ve vztazích i v práci.


Zažili jste deja vu? Pomozte vědcům tuto záhadu objasnit!Zažili jste deja vu? Pomozte vědcům tuto záhadu objasnit!
Deja vu, pocit, že odehrávanou situaci jste již zažili, nepoznala pouze pětina lidstva. Jde tedy o chybu v Matrixu nebo o záhadu pro psychology. Psychologové z Fakulty sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity Vás proto žádají o spolupráci…


Jaké to je zemřítJaké to je zemřít
Psycholog Kenneth Ring studoval pět let stovky lidí, kteří prožili kontakt se smrtí. Ve filmu „Prophetic voices“ (Prorocké hlasy) čtyři z nich popisují, co se jim stalo a co prožívali, když se jich dotkla smrt.


Vetřelec v hlavě: strachVetřelec v hlavě: strach
Máme v sobě vetřelce. Ovládá naše myšlení a emoce. Každý den sílí. Začalo to v dětství. Strašidly, strachem ze tmy. Z toho, že nás rodiče opustí. Z pětky ve škole. Z odmítnutí, z nemoci, z propuštění a neúspěchu a nakonec přichází strach ze smrti...


Nemoc je výkřik dušeNemoc je výkřik duše
Co je nemoc? Chřipka, zánět, deprese nebo narušení rovnováhy? Mohou za nemoc pouze viry, bakterie, prochlazení nebo přetížení? Nebo se jedná o něco energetického a nehmotného?


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí