internetWEEK.cz menu TOPlist

Jak začít podnikat bez investic a na co si dát pozor

Jak začít podnikat bez investic a na co si dát pozor

Víte, že podnikání je cestou k finanční nezávislosti. Umožňuje vydělávat peníze i čas. Ale Vy nemáte představu v čem podnikat a jak si alespoň přivydělat... A pokud již máte nápady, nevíte, jak je rozjet. Je to tak? Pomůžeme Vám začít a uspět!

 

Jak začít podnikat bez investic a na co si dát pozor

1: Nevíte v čem a nevíte jak začít podnikat

     Máte však nutkání začít s podnikáním, osamostatnit se, být časově i finančně nezávislí. Je několik možností. Dlouze se zamyslet, co ve Vašem okolí chybí nebo v čem jste dobří. Každý si jednou za čas řekl: „to tu není…“ Málo kdo však šel a nápad zrealizoval. K tomu je potřeba přesvědčení o jedinečnosti myšlenky a kupa nadšení. A někdy i peníze. Ale nečekejte nápad na počkání, chvilku to trvá.

 

     Jestli v hlavě nenosíte skvělý nápad, ale chuť podnikat Vás nepřešla, rozhlédněte se po internetu. Nabízí nespočet příležitostí a nápadů. Můžete si otevřít internetový obchod, prodávat v aukcích, vydávat časopis z Vašeho oboru. Dá se vymyslet spousta nových projektů bez nutnosti znalosti programování. Otevření internetového obchodu Vám dnes nabízí téměř bez investice několik společností. Je těžké konkurovat velikánům prodávajícím vše, Vaší cestou by měla být specializace.

Nejlepší nápady se rodí ve chvíli, kdy něco potřebujete. Buď to není, nebo je to nesmyslně drahé! Blik...

 

Když budete na svět kolem sebe koukat těmito "podnikatelskými brýlemi", budete mít za chvíli nápadů celou hlavu. Potom je potřeba vše zrevidovat a položit si základní otázky:

  • Je to TO, čemu se chci věnovat?
  • Budu to TO chtít dělat i za 5 - 10 let?
  • Budu se za tím TÍM moci jednou hrdě ohlednout a vyprávět o svých začátcích vnoučatům?

     Při plánování podnikání je dobré přemýšlet do budoucnosti. Co bude, když se projekt ujme? Bude vždy nutná má účast, nebo má hodnotu nápad a já budu vydělávat i čas? Je řada firem, které bez svého duchovního vůdce nemá prakticky cenu. Být nenahraditelný je možná dobré pro ego, ale jistota příjmu v případě banální nemoci je ohrožena. Můžete vydělávat aktivně, nebo pasivně. Můžete mít 100% zisku ze svého úsilí, nebo jedno procento z úsilí druhých. Co je výhodnější?

     Spousta dobrých nápadů na Vás čeká. Jsou ověřené a vypilované. Spolupráce jménem franšízing, mezi českými kopečky zatím nepříliš zdomácněná. Podle Wikipedie je franšízing způsobem obchodní činnosti a marketingem výrobků nebo služeb, který je používán v různých odvětvích průmyslu a obchodu. Jedná se o poskytnutí práva užívat obchodní známku a znalosti vlastněné nějakou korporací pro své vlastní podnikání. Franšízing dovoluje podnikat v daném oboru bez počátečních znalostí, bez dlouhého získávání zkušeností a praxe, snižuje riziko. Dovoluje používat držitelovo jméno a jeho ochranné známky, provozní systém a postupy, chráněné receptury a strategii marketingu.

     Zapojíte-li se do franšízingového projektu, zvýší se Vaše šance na získání potřebných financí. Je to logické. Když bance řeknete, že otevíráte Mc´Donald, jistota návratu investice je zaručená. V podstatě nezačínáte od nuly. A pokud nejste z gastro oboru, je to jediná forma otevření restaurace, do které jděte. Avšak většina takových příležitostí se neobejde bez investic, časových i finančních.

Pokud nemůžete nebo nechcete investovat víc než jen svůj čas, poohlédněte se po affiliate příležitostech. Je řada firem, které nabízejí za propagaci peníze, z každého obchodu. A jedná se i o velké firmy, jako Alza, Mall nebo Invia. Nepotřebujete ani své stránky, "pracovat " můžete jen přes e-mail nebo Facebook.

 

Hlavní výhodou affiliate spolupráce je, že na počátku nepotřebujete mít "ičo". Jen se zaregistrujete a pracujete. Až když začnete mít vydělané peníze k vyplacení, budete řešit, jak si "ičo" zajistit. Některé společnosti nabízejí v počátku možnost výplaty na dohodu o provedené práce.

 

Pokud stále nevíte, co je to TO, ale chcete něco svého a originálního, pokračujte na seriál článků právě pro Vás určených:

Rady a tipy v čem začít podnikat

podnikani

Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál… | Rady a tipy v čem začít podnikat >>>

2: Nápad by byl jak začít podnikat

     V noci nezavřete oči a ve dne vypadáte, že spíte ve stoje. Pořád počítáte, představujete si svou novou firmu. A úspěch. Nyní je čas firmu založit. Zde zdůrazníme, co nedělat a dáme Vám pár myšlenek k zamyšlení.

     Nedávejte výpověď z práce dřív, než se podnikání rozjede. Tuto chybu opakuje většina začínajících podnikatelů. S představou, že za pár týdnů budou za vodou a všechno bude skvělé, za sebou pálí mosty.

     První vydělané peníze nepokládejte jako akontaci na reprezentativní auto s vírou, že od teď už budou peníze plynout samy.

     Neposlouchejte chytrolíny, co Vám vysvětlují, že legálně se vydělat nedá. Naopak. Kdo má hlavu a vytrvalost na zrealizování dokonalého zločinu, ten snadněji může podnikat legálně a v klidu se vyspat. Řadu lidí táhne představa snadného zisku například daňových podvodů, ale není to tak snadné a vše je zpětně dohledatelné. A vždy je někdo, kdo se může rozpovídat.

     Nepodnikejte jako OSVČ – osoba samostatně výdělečně činná. Nechat si vydat živnostenský list je nejlevnější a nejrychlejší. Mnohé to svádí. Jeho vydáním se však ocitáte mimo sociální systém (nejste-li invalidní nebo starobní důchodce) bez nároku na cokoliv. Tím spíš, jestli v počátcích podnikání budete počítat každou korunu a občas nezaplatíte včas sociální a zdravotní pojištění nebo daně. Za každou chybu v tu chvíli ručíte celým svým majetkem. A zdaleka ne každá chyba musí být Vaší vinou. Naši klienti se na nás obrací, když mají v podnikání problémy. Mnoho z nich se dá důstojně řešit, mají-li problém jejich právnické osoby. OSVČ doporučujeme ihned bezpodílové manželství a hodně štěstí. Jeden příklad za všechny:

     „Hledal jsem práci a dostal nabídku k spolupráci v MLM (Multi-Level_Marketing, víceúrovňový marketing /pozn. aut.) společnosti. Vypadalo to skvěle a cestou domů jsem si představoval svou úspěšnou budoucnost. Podmínkou byl živnostenský list a tak jsem se stal OSVČ stejným způsobem, jako drtivá většina dalších. Zaplatil jsem nějaké materiály, ale chytit se nebylo tak jednoduché. Byl jsem student na VŠ, platby státu mě netrápily a tak jsem si živnostenský list nechal. Může se hodit. Po škole se většina přihlásila na úřad práce a v klidu si hledala zaměstnání. Až na mě, já byl OSVČ. Zaměstnání jsem našel, firma se ale dostala v krizi do problémů. Po roce skončila v konkurzu. Všichni šli na úřad práce požádat o mzdy, které nám firma dlužila. Všichni až na mne, protože já jsem OSVČ. A to nejlepší přišlo za pár týdnů ze sociálky. Mám prý zaplatit dlužné pojištění, které měla, ale neplatila firma. Proč ten dopis přišel z celé firmy jen mně? Ano, ohraná písnička… A pokud všechno nezaplatím, živnost neukončím. A asi nikdy nedostanu důchod. Ať žije OSVČ!“

     Odbočili jsme od tématu. Další tabu levných řešení zkrátíme. Jsou to sdružení podnikatelů, kdy za všechny průšvihy ručí jeden a určitě to budete Vy. A veřejně obchodní společnost - v.o.s. – z OSVČ do louže s blátem.

     Založte si firmu s ručením omezeným a se splaceným základním kapitálem.

     A potom pracujte, protože žádný úspěch není zadarmo. Náklady budou krát dvě. Všem bude všechno trvat a všichni Vám budou říkat, že jste blázen. Pro Vaše povzbuzení tak poslední dvě myšlenky. V USA, v nej ekonomice světa a v zemi s největším počtem milionářů, kteří začínali od nuly, je průměrný milionářský věk přes padesát let a drtivá většina z nich před tím alespoň jednou zkrachovala. V naší kotlině sice budete mít po krachu s podnikáním šmytec, ale nezoufejte, založit si můžete firmu v exilu. Tam, kde jsou ostatní čeští milionáři a kde na ně není vidět.

Více o tom, jak nezbytné je pozitivní myšlení, se dočtete ve škole úspěchu ABECEDA PODNIKÁNÍ >>>

 

Na začátku je nejdůležitější šetřit. Proto kdo nezačínal v garáži, jako by nebyl. A když nemáte ani garáž, potřebujete virtuální kancelář. Virtuální kanceláře šetří peníze na zařízení vlastní kanceláře a administrativní pracovníky. Neuteče Vám pošta, zároveň můžete dělit práci od bydlení a zachovat si soukromí. Jako jediní zde nabízíme kompletní seznam virtuálních kanceláří v ČR! Virtuální kanceláře - seznam >>>

 

Další příspěvky autora: Genius Madvan


Články ve stejných kategoriích:

Úspěch   Podnikání   Abeceda Podnikání  


Kategorie Podnikání


Úsměvné zážitky z podnikáníÚsměvné zážitky z podnikání
Zastupujeme několik stovek společností. O úsměvné zážitky tak nemáme nouzi. Provozovat office house neboli virtuální kancelář nemusí být nuda, Přesvědčte se!Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?
Start-up je moderním označením začínajícího podnikání. Tyto nové příležitosti skrývají obrovský potenciál ale i riziko neúspěchu. Neúspěšné projekty většinou udělaly alespoň jednu z následujících chyb.Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!
Garantujeme Vám nejlevnější SKUTEČNÉ sídlo firmy v Praze. Pokud najdete levnější nabídku, srovnáme ji a ještě dáme 10% dolů. Ale neváhejte, naše kapacita je omezená!8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značkyRady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky
Získat si okruh zákazníků loajálních až fanatických k Vaší značce, to je cesta ke stabilnímu podnikání. Ať se nakonec rozhodnete pro jakoukoliv podnikatelskou příležitost.Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!
Můžete mít účetní. Nebo můžete mít na své straně tým odborníků na daně, právo, reklamu, IT a marketing. Za cenu účetní. Navíc si ihned vyberete z přehledných balíčků služeb, jako u mobilního operátora.Jak na odklad daní na poslední chvíliJak na odklad daní na poslední chvíli
Daně si můžete odložit nejpozději v pondělí 3. dubna 2017. Za nejnižší a konečnou cenu 1 800 Kč. Nebo dokonce zdarma. Jak na to?Rady a tipy v čem začít podnikat I.Rady a tipy v čem začít podnikat I.
Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…
EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?
Pořízení pokladního systému pro EET stát dotuje slevou na dani z příjmu ve výši 5.000 Kč. Je to utopie nebo najdeme tak levný pokladní systém?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí