internetWEEK.cz menu TOPlist

Rady a tipy v čem začít podnikat I.

Rady a tipy v čem začít podnikat I.

Můžete mít spousty nápadů. Ale musíte se rozhodnout, do čeho věnujete energii. Poradíme Vám jak. A pomůžeme Vás na nové nápady k podnikání nasměrovat. Není to na jeden článek, začínáme tak nový podnikatelský seriál…

 

Rady a tipy v čem začít podnikat I.

Máme v šuplíku hodně nápadů a projektů, které nikdy nezrealizujeme. Je toho moc. Ekonomika je většinou zajímavá. Někdy je překážkou počáteční investice, jindy vědomí, že to za pět nebo deset let nechceme dělat. Protože nás někdo ihned okopíruje. Nefungujeme stylem rozjet a prodat. Vždy se snažíme vytvořit hodnotu garantující stálý příjem. A ani rozjeté projekty nekupujeme, protože základ lze jen těžko překopat.

 

Tím jsme nakousli první bod zlomu

Pokud chcete dosáhnout úspěchu (více v článku http://internetweek.cz/uspech/co-je-uspech-a-jak-uspechu-dosahnout- >>>), je potřeba jít za svými sny. Pokud je Vaším snem stát se právě úspěšným podnikatelem, jste na správné IP adrese. Jistě Vás postrčíme správným směrem. Pokud máte chuť podnikat, ale nevěříte si, přečtěte si nejdříve následující články:

 

Možností je nepřeberně. A je potřeba si vybrat. Případně vymyslet, jak více nápadů zkombinovat do jednoho projektu. Sedět na více židlích není zdravé a každý nový projekt Vás bude potřebovat na více než 100%.

 

Tímto seriálem navazujeme na již vydaný článek http://internetweek.cz/podnikani/jak-zacit-podnikat-bez-investic - než budete číst dál, přečtěte si jej. Další řádky budou pro pokročilé…

 

Rozhlédnout se, co dělají ostatní

Každý den se potkáváte s nápady a prací druhých. V obchodech, na internetu. Nejrozšířenějším a zřejmě člověku nejpřirozenějším startem k podnikání je kopírování druhých. Někdo si řekne, že se ti lidé museli strašlivě nafouknout a okopíruje jejich projekt od A do Z. Ale, kopírování úspěšných projektů není vůbec jednoduché. Jednak nejste jediní, kdo si příležitosti všiml. Vzniká tak nová konkurence. A to nemluvíme o konkurenci hlavní, již zajeté a na trhu úspěšné. Výhodnější je inspirovat se v zahraničí a projekt, který zde není, napodobit. Podobně vznikl Slevomat. A po něm stovky, možná tisíce nových. A kolik jich je úspěšných?

 

Druhou možností je rozhlédnout se i po projektech a produktech, které úspěšné nejsou. A zamyslet se, proč. Co dělají špatně, co se dá udělat jinak a lépe. Po podobné analýze jsme spustili projekt virtuální kanceláře. Nebyli jsme první v ČR. Ale díky nám zde tato služba zdomácněla. A náš model okopírovaly desítky možná stovky dalších. Když budete potřebovat sídlo pro své podnikání, jsme zde stále pro Vás: http://sidloprofirmu.cz/ >>>

 

Co vlastně má a co nemá hodnotu?

Vymysleli jsme a zrealizovali za dobu naší existence hodně věcí. Ne vše se povedlo dotáhnout. A často narážíme právě na kopírování našich úspěšných modelů. Jako první v ČR jsme začali zakládat firmy on-line nebo poskytovat službu odkladu daně z příjmu on-line a za přijatelnou cenu. Od počátku internetu cítíme jeho sílu. Ale i problém s ochranou know-how takřka v jakémkoliv směru. Jediné, v čem máme ochranu zákona, je právo autorské. A proto stále publikujeme.

 

Ale pracujeme i na technických projektech a patentech. Kdy opět narážíme na právní ochranu, kopírování, slovíčkaření, byrokracii a podobně. A došli jsme k jasným závěrům. O kterých Vám povíme v pokračování.

 

Pokračujeme ZDE >>>

Ilustrace http://www.shunvmall.com/

 

Další příspěvky autora: HBT


Články ve stejných kategoriích:

Podnikání   Úspěch   Abeceda Podnikání  


Kategorie Podnikání


Úsměvné zážitky z podnikáníÚsměvné zážitky z podnikání
Zastupujeme několik stovek společností. O úsměvné zážitky tak nemáme nouzi. Provozovat office house neboli virtuální kancelář nemusí být nuda, Přesvědčte se!Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?Ani bohatým nevyjde každý start-up. Na co si dát pozor?
Start-up je moderním označením začínajícího podnikání. Tyto nové příležitosti skrývají obrovský potenciál ale i riziko neúspěchu. Neúspěšné projekty většinou udělaly alespoň jednu z následujících chyb.Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!Potřebujete virtuální sídlo firmy? Nejlevnější? Tak neváhejte!
Garantujeme Vám nejlevnější SKUTEČNÉ sídlo firmy v Praze. Pokud najdete levnější nabídku, srovnáme ji a ještě dáme 10% dolů. Ale neváhejte, naše kapacita je omezená!8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.Rady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značkyRady a tipy v čem začít podnikat II: Vytvoření značky
Získat si okruh zákazníků loajálních až fanatických k Vaší značce, to je cesta ke stabilnímu podnikání. Ať se nakonec rozhodnete pro jakoukoliv podnikatelskou příležitost.Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!Vedení účetnictví může vypadat jinak. Jednoduše!
Můžete mít účetní. Nebo můžete mít na své straně tým odborníků na daně, právo, reklamu, IT a marketing. Za cenu účetní. Navíc si ihned vyberete z přehledných balíčků služeb, jako u mobilního operátora.Jak na odklad daní na poslední chvíliJak na odklad daní na poslední chvíli
Daně si můžete odložit nejpozději v pondělí 3. dubna 2017. Za nejnižší a konečnou cenu 1 800 Kč. Nebo dokonce zdarma. Jak na to?
EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?
Pořízení pokladního systému pro EET stát dotuje slevou na dani z příjmu ve výši 5.000 Kč. Je to utopie nebo najdeme tak levný pokladní systém?Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!
Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí