internetWEEK.cz menu TOPlist

Nálezy, které by neměly existovat

Nálezy, které by neměly existovat

Vědomosti lidstva jdou pořád dál, a stále se zdokonalují, stále zjišťujeme nové a nové skutečnosti, často i takové, které narušují naše dosavadní znalosti. Přečtěte si o záhadách, které se vymykají lidskému chápání.

 

Nálezy, které by neměly existovat

 

"Dokud člověk nepřijme minulost, nemá budoucnost"

Toto je citát, na kterém je velmi mnoho pravdy, aniž si to uvědomujeme. I přes to se ale pořád snažíme popírat fakta z naší minulosti, o nichž svědčí mnohé nálezy, jen proto, že nám jaksi nezapadají do leta vypracovávaných teorií o naší minulosti. Jenže vědomosti lidstva jdou pořád dál, a stále se zdokonalují, stále zjišťujeme nové a nové skutečnosti, často i takové, které narušují naše dosavadní znalosti. To ale není důvod k tomu, abychom popírali hmatatelné důkazy, i když nezapadají do námi vytvořených schemat historie lidstva.

 

 


První člověk, předchůdce dnešního typu člověla (homo sapiens-sapiens) se objevil na Zemi cca před 100.000 lety, Homo erectus před 1.6 milionem let, a homo habilis před 1.7-2.3 miliony let, takže kde se vzaly všechny ty níže popsané hmatatelné nálezy, které jsou většinou uloženy v některém z mnoha muzeí? Nacházela se snad na Zemi před dinosaury a krátce po nich nějaká vyspělá civilizace? Nebo Zemi používaly jako dočasnou základnu nějaké mimozemské civilizace? A nebo jde o pozůstatky po "temponautech" (cestovatelé v čase)? Jak víme, moderní fyzika už cestování v čase nepopírá, ba dokonce má vypracovanou teorii jak cesty v čase docílit, i když naše současné technologie nám zatím časový stroj vyrobit neumožňují. Ale v budoucnosti.....?


Kovové zdobené koule - stáří 2-3 miliardy let !

V západním Transvaalu (Jižní Afrika) dochází již mnoho let v dolech ve vrstvě předkambrického sedimentu k nálezům kovových koulí s rýhováním po obvodu. Koule musely být vyrobeny lidskou rukou, a vzhledem k tomu, že se nachází ve vrstvě předkambrických sedimentů, jejich stáří musí být přibližně 2 - 3 miliardy let. Koule jsou tak tvrdé, že do nich nelze rýpnout ocelovým hrotem. Dodnes byloy nylezeny stovky těchto koulí, některé namodralé, s bílými skvrnami, jné bez barvy.


 

Betonový blok v uhlí - stáří cca 280 mil. let

V roce 1928 nalezl horník Atlas Almon Mathis v hlubinném uhelném dole u Heaveneru v uhlí několik asi 30-ti centimetrových hladkých krychlí z hmoty, připomínající beton. Tyto bloky byly nalezen v uhelné sloji staré 280 milionů let. Přirozeně vzniknout nemohly, kdo je tedy vyrobil ?


 

Zlatý řetěz v uhlí - stáří cca 280 mil. let

V uhelné sloji v dole Tayorville v jižním Illionis po rozlomení velkého kusu uhlí byl nalezen zlatý řetěz "neuvěřitelné řemeslné zručnosti". I dnes by dala výroba takového řetězu stejné řenmeslné dokonalosti dost práce zručnému zlatníkovi.


 

Stříbrný blok a hrnec v uhlí - stáří 260-280 mil. let

V uhelném dole ve Wilburtonu v klahomě byl nalezen v uhlí objekt ve tvaru sudu z čistého stříbra s otisky skruží. V tomtéž dole byl v uhlí nalezen v roce 1912 po rozbití velkého bloku uhlí železný hrnec.


 

Vyřezávaný kámen v uhlí - stáří 260-360 mil. let

V uhelné vrstvě dolu Webster City v Iowě byl nalezen neobyčejně tvrdý kámen, na jehož povrchu byly vyřezány rýhy, tvořící na povrchu kamene dokonalé kosočtverce. Ve středu každého kosočtverce je vyřezána tvář starého muže s vysokým čelem. Všechny tyto tváře se dívají doleva, mimo dvě, které se dívají doprava.


 

Ocelový hřeb v pískovci - stáří 360-410 mil. let

V Kinggoodie Quarry ve Skotsku byl nalezen v pískovcovém bloku kovový hřeb, jehož hlava byla celá "obrostlá" kamenem, takže se do pískovce nemohl dostat později, než v době, kdy se tato hornina tvořila.


 

Kovová zdobená váza - stáří přes 600 mil. let

Při odstřelu v Meeting House Hill v Dorchesteru v Massachusetts výbuch vyrazil z pevné skály dvě poloviny kovové nádoby. Když se obě poloviny spojí, vznikne zvonovitá váza, jejíž materiál připomíná zinek, nebo nějakou slitinu s obsahem stříbra. Po straně je vyobrazeno šest postav, a kytice překrásně cizelovaná ryzím stříbrem. Spodní část vázy lemuje věnec, též vykládaný ryzím stříbrem. Zpracování muselo být provedeno nesmírně zručným umělcem. Váza má velikost 4.5x6.5 palce, u hrdla asi 2.5 palce.


 

Otisk boty - stáří 590-505 mil. let

Sběratel trilobitů William Meister 4. června v roce 1968 při hledání trilobitů v Antelope Spring v Utahu rozštípnul blok břidlice stáří 590-505 milionu let, protože předpokládal že zde nalezne zkamenělinu - trilobita. Místo žádané fosilie se ale před ním objevil zkaměnělý otisk pravé boty. Není však jediný. Podobný zkamenělý otisk - ovšem bosé lidské nohy - byl nalezen v roce 1969 ve Francii. Další stopa po obuvi, tentokrát s šitou podrážkou byla objevena v roce 1922 geologem T. Reidem v Nevadě. reid odnesl zkamenělinu k fotografovi, který pořídil 20-ti násobnou zvětšennu, na které byly jednoznačně vidět zkroucení a zkrabacení nití, kterými byla přišita podrážka. Stopu zkoumali i výrobci bot, kteří také ptvrdili, že jde jednoznačně o ručně šitou botu.


 

Pravěký sniper ? - stáří 210-65 mil. let

Při zkoumání nalezené fosilie kostry dinosaura byl na jeho lebce nalezen vstřel a výstřel po malorážném vysokorychlostním projektilu, jaké se používají teprve v nejmodernějších vojenských zbraních. Otviory zkoumali vojenští balistici, a jednoznaný závěr jejich zkoumání vyloučil jakýkoliv jiný způsob vzniku otvorů v lebce mrtvého dinosaura. Že by mohl existovat v době dinosaurů člověk je překvapující, ale že by disponoval i moderními vysokorychlostními střelnými zbraněmi je nanejvýš záhadné.


 

Železné jäkly - stáří 65 mil. let

V roce 1968 prohledávali archeologové fosilie v křídovém souvrství v Saint-Jean de Liver odkrytém při odstřelu a narazili na kovové trubice se zakulacenými rohy. Vrstvy, ve které byly trubky nalezeny, je stará 65 milionů let. Trubkama se zaývali vědci Y. Druet a H. Salfati, kteří potvrdili jednoznačně, že trubky- jäkly byly vyrobeny rukou člověka, a že ve verstvě křídy musely být už při vzniku sedimentů.


 

Kostry lidí dnešní anatomie - stáří 3 - 9 mil. let

Když profesor Giuseppe Ragazzoni z technického institutu v Brescii sbíral zkamenělé ulioty v pliocénní vrstvě v Colle de Vento, objevil několik lidských kostí, a horní část lidské lebky. Podle dvou paleontologů, kterým kosti ukázal, musely být pohřběny nedávno, protože patřily člověku s dnešní anatomií. Jenomže kosti a lebka byly v pliocénní vrstvě staré 3-4 miliony let, a lebka byla částečně vyplněná zkamenělými korály a modrozeleným jílem, charakteristickým pro střední pliocén. Toto tělo kdysi omývalo prastaré moře, jež se kdysi dotýkalo těchto svahů Alp.

 

Po asi čtyřech letech kopal vedle tohoto místa nálezu, a objevil velké množství lidských kostí, Všechny kosti byly dokonale obalené a prostoupené úlomky korálů a ulit, jež byly součástí prastarého moře. Po měsíci však došlo k naprosto dokonalému nálezu - byla nalezena kompletní kostra, jejíž lebka byla rozbita na několik ůlomků. Po ejich sestavení vědci konstatovali, že jde o kostru, jejíž anatomie dokonale odpovídá anatomii dnešní ženy. Opět bylo dle korálů, ulit a jílu v sedimentu potvrzeno stáří 3-4 miliony let. Poté všechny kosti a kostru zkoumal profesor římské univerzity Giuseppe Sergi, který zjistil, že patří čtyřem jedincům, dospělému muži, dospělé ženě, a dvěma dětem. Všechny odpovídaly anatomii dnešních lidí.

 

Další lebku anatomicky odpovídající dnešní,u člověku nalezl horník u Angels Creek v hloubce 40 metrů. Dle vrstvy ve které se nacházela a dle stupně fosilizace odborníci geolog Becker, vedoucí geolog Amerického geologického průzkumu Clarence King, paleontolog a prezident Národní akademie věd O.C.Marsh, a Harvey Putnam z muzea v Harvardu potvrdili stáří lebky na 5-9 milionů let.

 

Že by turiské z budoucnosti? Nebo prastará civilizace, která popírá naši - tedy Darwinovu teorii evoluce?


 

Kostra člověka dnešní anatomie - stáří 33 - 55 mil. let

V Tuolumnském okrese v Kalifornii probíhala těžba, při které byla v hloubce 60 metrů objevena kromě zubů mastodonta i kompletní kostra člověka dnešní anatomie. Bylo to ve štěrkové vrstvě s vulkanickým povlakem z období miocénu, popřípadě oligocénu, tady stáří 33-55 milionů let.


 

Kostra člověka dnešní anatomie - stáří 286 - 320 mil. let

Další, a to mnohem starší kostra "dnešního člověka" byla objevena Macoupinském okrese v Illinois. Kostra dospělého muže ležela v hloubce 40-ti metrů v uhelné vrstvě, pokryté půlmetrovou vrstvou břidlice. Illinoiské uhlí pochází z tzv. Pensylvánského období, které spadá do druhé poloviny karbonu, což znamená, že kostra je stará cca 286-320 milionů let. Toto období spadá před existenci dinosaurů, kteří se po Zemi začali procházet zhruba před 210 mil. let.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Nevysvětlitelné záhady   Nevysvětlitelné nálezy  


Kategorie Nevysvětlitelné záhady


Vibrace, synchronicity a homeopatieVibrace, synchronicity a homeopatie
Magie může být přirozenou součástí vesmíru, v němž žijeme. Některé vědecké výzkumy naznačují, že tomu tak je. Americká vědkyně Amy L. Lanská, která vyléčila svého syna z autismu homeopatiky, o tom píše knihy.Jak vznikají záhady?Jak vznikají záhady?
Každý správný skeptik ví, že mnohdy zdánlivě nevysvětlitelné záhady, mívají ta nejbanálnější řešení. Ukážu to na případu následujícího videa, na které mě odkázal jeden čtenář a přidám pár dalších příkladů.Barack Obama, rodný list a jeho občanství – záhada nad záhadyBarack Obama, rodný list a jeho občanství – záhada nad záhady
Barack Obama zveřejnil svůj rodný list, aby uklidnil pochybovače o jeho skutečném občanství. Nicméně výsledný efekt byl zcela opačný a rozvířil tak nové dohady.Záhada mizejících fuseklíZáhada mizejících fuseklí
V životě existuje plno záhad. Únosy mimozemšťanů, ženská logika, kam opravdu jdou naše daně, pyramidy, ježek v kleci, a další. Ale troufám si říct, že jednou z největších, je prapodivné mizení ponožek.


Kategorie Nevysvětlitelné nálezy


Záhada mizejících fuseklíZáhada mizejících fuseklí
V životě existuje plno záhad. Únosy mimozemšťanů, ženská logika, kam opravdu jdou naše daně, pyramidy, ježek v kleci, a další. Ale troufám si říct, že jednou z největších, je prapodivné mizení ponožek.


Kategorie Nevysvětlitelné záhady


Vibrace, synchronicity a homeopatieVibrace, synchronicity a homeopatie
Magie může být přirozenou součástí vesmíru, v němž žijeme. Některé vědecké výzkumy naznačují, že tomu tak je. Americká vědkyně Amy L. Lanská, která vyléčila svého syna z autismu homeopatiky, o tom píše knihy.Jak vznikají záhady?Jak vznikají záhady?
Každý správný skeptik ví, že mnohdy zdánlivě nevysvětlitelné záhady, mívají ta nejbanálnější řešení. Ukážu to na případu následujícího videa, na které mě odkázal jeden čtenář a přidám pár dalších příkladů.Barack Obama, rodný list a jeho občanství – záhada nad záhadyBarack Obama, rodný list a jeho občanství – záhada nad záhady
Barack Obama zveřejnil svůj rodný list, aby uklidnil pochybovače o jeho skutečném občanství. Nicméně výsledný efekt byl zcela opačný a rozvířil tak nové dohady.Záhada mizejících fuseklíZáhada mizejících fuseklí
V životě existuje plno záhad. Únosy mimozemšťanů, ženská logika, kam opravdu jdou naše daně, pyramidy, ježek v kleci, a další. Ale troufám si říct, že jednou z největších, je prapodivné mizení ponožek.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí