internetWEEK.cz menu TOPlist

RSS pohodlně, aneb mějte obsah pod kontrolou

RSS pohodlně, aneb mějte obsah pod kontrolou

Někteří lidé považují RSS za přežitek, jiní na něj nedají dopustit. Představujeme vám pěknou aplikaci, díky které můžete mít články z internetWEEK.cz i dalších zdrojů pěkně na dosah ruky.

 

RSS pohodlně, aneb mějte obsah pod kontrolou

RSS zdroj: RSS internetWEEK.cz >>>

Na internetu existuje celá řada RSS čteček v různých podobách: můžete si je nainstalovat do PC jako běžný program, přidat jako rozšíření prohlížeče, používat je online nebo jen nasávat informace z již definovaných webů. Přestože podle některých názorů už má RSS to nejlepší za sebou, nastaly v poslední době dvě události, které tuto platformu vrací na výsluní. Tou první byl nástup chytrých mobilů a používání více zařízení současně, tou druhou konec slavné služby Google Reader.

 

Jednou z nejlepších a nejrozšířenějších RSS čteček je nepochybně Feedly.com. Jako všechno, také Feedly.com má svá pro a proti. Výhodou je jednoduché a intuitivní ovládání i přijatelný vzhled, který si můžete přizpůsobit k obrazu svému. Nevýhodou je především fakt, že v mnoha internetových prohlížečích Feedly nefunguje. Nespustíte ji v Internet Exploreru ani v Opeře. Za to existují klienti pro mobilní telefony. Feedly proto ocení mimo jiné ti, kteří chtějí mít své články k dispozici jak na PC, tak třeba v mobilu.

 

Jak začít

Stačí kliknout na feedly.com a přihlásit se přes účet na Google.

 

Poté se vám už objeví rozhraní. Přidání zdrojů je naprosto jednoduché. Nepotřebujete znát adresu RSS zdroje. Stačí vlevo nahoře kliknout na +Add Content a zadat adresu webu. Například „internetweek.cz“. Čtečka sama nalezne všechny RSS kanály na příslušném webu. Vedle každého RSS zdroje máte „+“. Po kliknutí můžete zdroj přidat do některé z kategorie, kterou si sami definujete (například zprávy ČR, zprávy zahraničí, věda, blogy,…).

 

Následně se vám už články načítají na vaší „home stránku“. Zobrazení můžete snadno měnit. Stačí kliknout vpravo nahoře na ikonku ozubeného kolečka. Pokud vás nějaký článek zaujme a chcete si ho přečíst později, stačí na něj najet myší a kliknout na „save“. Seznam uložených článků naleznete vlevo pod nabídkou Saved For Later.

 

Pod touto nabídkou je také možnost Organize, ve které máte přehled všech zdrojů a kategorií. Můžete zdroje libovolně přesouvat mezi kategoriemi a to pouhým kliknutím levým tlačítkem a tažením.

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Internet   Aplikace   Internetweek.cz  


Kategorie Internet


Hit internetu: Chlupaté jednodílné plavkyHit internetu: Chlupaté jednodílné plavky
Budou tyto plavky hitem také na plážích?
Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!
Každý den procházíme internet a z toho nejlepšího, co jsme objevili, tvoříme moderované rozcestí. Jen samé zajímavosti...Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!
Buďte s námi i na sociálních sítích. Pomozte nám tvořit kvalitní obsah!Čeština a internetové webyČeština a internetové weby
Je to téma, o kterém se mluví spíše nepřímo v diskusích pod články. Jak moc je důležitá kvalitní čeština na zpravodajských webech?Navzdory politikům nejsme pouze montovnouNavzdory politikům nejsme pouze montovnou
Navzdory všem hlavním politickým stranám není Česká republika pouhou montovnou. Máme zde mnoho špičkových globálních firem, o kterých mnohdy ani nevíme, že pochází z naší země.Populární hoaxy dnešních dní Populární hoaxy dnešních dní
Šíří se internetem jako epidemie. Někteří jim věří, jiné nechá aspoň na pochybách a některé rozčílí do nepříčetnosti.Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.Foťte se nazí, vyděláme miliardy Foťte se nazí, vyděláme miliardy
Bublinky nejsou jen v nápoji ale také v ekonomice. Reailtní bublinu střídá zlatá a tak dále. Hitem poslední doby jsou internetové bubliny, některé jsou ale přímo ohromné.Co o nás prozradí našeptávače vyhledávačů?Co o nás prozradí našeptávače vyhledávačů?
Vyhledávače Google nebo Seznam.cz používá asi většina z nás každý den. Když začnete do klávesnice bušit hledané heslo, našeptávač vám nabídne seznam nejhledanějších případně vámi kdysi hledaných výrazů. Co hledáme nejčastěji?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí