internetWEEK.cz menu TOPlist

Co o nás prozradí našeptávače vyhledávačů?

Co o nás prozradí našeptávače vyhledávačů?

Vyhledávače Google nebo Seznam.cz používá asi většina z nás každý den. Když začnete do klávesnice bušit hledané heslo, našeptávač vám nabídne seznam nejhledanějších případně vámi kdysi hledaných výrazů. Co hledáme nejčastěji?

 

Co o nás prozradí našeptávače vyhledávačů?

…aneb tak trochu sonda do hledání české internetové populace. Co hledáme na internetu nejčastěji?

 

Proč…

Hodně Čechů letos o prázdninách bylo u moře. Když se vrátili z pláží, museli přijít na kloub jedné z největších záhad svého života. Proč ta mořská voda byla slaná? Vzhledem k tomu, že jsme byli pár dní daleko od domoviny, musíme zákonitě nasát informace, které nám unikly. Bulvár sice nikdo nečte, přesto má nejvyšší počet prodaných výtisků. Hitem posledních dní a týdnů je Džambulka. Proč se ale tak Ivetce říká?

 

Z výletu jsme si přivezli Hortenzii. Ta potvora ale vůbec nekvete! Proč? To zjišťujeme na internetu. Mimochodem, potvory prý muži milují nejvíce…nebo se to alespoň snažíme ověřit na internetu.

 

Po návratu z teplých krajin nemůžeme nejspíše vinou změny časového pásma usnout. V tom by nám pomohl Melatonin. Ten je ovšem v Česku zakázán…nebo alespoň na internetu hledáme, proč tomu tak je.

 

Ach ty dovolené. Co dodat k hledání slovního spojení: „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“.

 

Pár dní letos v létě bylo hezky. Při opalování někde u bazénu nás zcela pochopitelně muselo napadnout, proč je ta obloha vlastně modrá?

 

Kde…

Houby, houby a zase houby. Zadejte na seznamu „kde“ a vyjede vám z DVD mykolog. Na Google sice houbaři chodí taky, ale razí pravidlo, že k dobré smaženici patří dobrý film. No jo, ale kde nějaký stáhnout, že?

 

Kolik..

Daně se zvedají, všechno zdražuje. Soudě podle vyhledávačů nás však zajímá pouze cena antikoncepce.

 

Jak…

Češi jsou národ kutilů. Nikdo z nich ale asi nehledá na internetu. Našeptávačům totiž vévodí poněkud jiná „dřina“. Na druhou stranu, ekonomové mohou jásat. Hodně lidí se zřejmě chystá živit sama. Jak se podniká? Jsou ale i takoví, kteří hledají ještě třetí cestu a pídí se potom, jak vydělat peníze. Našli jste nějaký zaručený lék na internetu?

 

Za jak dlouho…

Ta antikoncepce, o které jsme psali výše, je zřejmě fakt drahá. Poměrně často totiž hledáme odpověď na otázku, za jak dlouho poznám, že jsem těhotná. Kromě toho také rádi kombinujeme alkohol s volantem. Ovšem jako uvědomělí občané se před jízdou poradíme s internetem. No a samozřejmě houby…jak jinak.

 

V kolik…

Kdy že to půjdeme do důchodu? Místo investic do pochybných fondů si prý raději pořiďte dítě. No jo ale v kolika letech? Někteří na tom už zapracovali, a tak je bude zajímat, v kolikátém už jsou týdnu.

 

Zeman

Jo Miloš taky táhne, ne že ne. Zejména, když vytáhne člun. V úvodu odstavce jsem chtěl napsat něco o tom, že náš vůdce také táhne (jako pozornost na netu) a ono to tam fakt je! „Ať žije náš vůdce zeman“

 

To na Google jsou uživatelé, kteří mají obavy o zdraví našeho pana prezidenta. Jak jinak si vysvětlit, že hledají něco o jeho viróze?

 

Jeden

No jo dovolená, ale kde na ní vzít? Mnozí z nás proto u moře zůstanou jen jeden den. Ti další věnují čas cvičení….ale jeden klik denně stačí, ne? Zase to nepřehánějme...

 

Prodám

Různé aukční weby nejsou dnes ničím vzácným. Na internetu se dá koupit ledasco. No ale, kde se prosím dá koupit rybník? To v poptávce jsem celkem normální, a pokud chcete poradit, dejte se na prodej sena!

 

Zítra

Na závěr nezapomeňte, že zítra bude líp a bude se tančit všude.

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Češi   Google   Internet  


Kategorie Češi


Tajný americký dokument o ČSR z roku 1948Tajný americký dokument o ČSR z roku 1948
Americký velvyslanec v dubnu 1948 napsal o nás dopis. Pochopitelně tajný. Ten v roce 1991 přeložil Petr Mareš a 8. ledna 2009 ho ve svém politickém zápisníku Události, zveřejnil známý komentátor Bohumil Doležal.


Kategorie Internet


Hit internetu: Chlupaté jednodílné plavkyHit internetu: Chlupaté jednodílné plavky
Budou tyto plavky hitem také na plážích?
Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!
Každý den procházíme internet a z toho nejlepšího, co jsme objevili, tvoříme moderované rozcestí. Jen samé zajímavosti...Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!
Buďte s námi i na sociálních sítích. Pomozte nám tvořit kvalitní obsah!Čeština a internetové webyČeština a internetové weby
Je to téma, o kterém se mluví spíše nepřímo v diskusích pod články. Jak moc je důležitá kvalitní čeština na zpravodajských webech?Navzdory politikům nejsme pouze montovnouNavzdory politikům nejsme pouze montovnou
Navzdory všem hlavním politickým stranám není Česká republika pouhou montovnou. Máme zde mnoho špičkových globálních firem, o kterých mnohdy ani nevíme, že pochází z naší země.Populární hoaxy dnešních dní Populární hoaxy dnešních dní
Šíří se internetem jako epidemie. Někteří jim věří, jiné nechá aspoň na pochybách a některé rozčílí do nepříčetnosti.Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.Foťte se nazí, vyděláme miliardy Foťte se nazí, vyděláme miliardy
Bublinky nejsou jen v nápoji ale také v ekonomice. Reailtní bublinu střídá zlatá a tak dále. Hitem poslední doby jsou internetové bubliny, některé jsou ale přímo ohromné.RSS pohodlně, aneb mějte obsah pod kontrolouRSS pohodlně, aneb mějte obsah pod kontrolou
Někteří lidé považují RSS za přežitek, jiní na něj nedají dopustit. Představujeme vám pěknou aplikaci, díky které můžete mít články z internetWEEK.cz i dalších zdrojů pěkně na dosah ruky.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí