internetWEEK.cz menu TOPlist

Ostrov Giftun - egyptský ráj na Zemi

Ostrov Giftun - egyptský ráj na Zemi

Vábí vás průzračná voda, nekonečné množství různých ryb, bílý písek, žhavé africké slunce a kolem vás jen moře? Vydejte se s námi na pustý ostrov Giftun a splňte si svůj sen o navštívení ráje.

 

Ostrov Giftun - egyptský ráj na Zemi

Ostrov Giftun, nazývaný také egyptskými Seyschelami či Tahiti, se nachází přibližně 1 – 2 hodiny cesty od pobřeží egyptského, turisty velmi oblíbeného letoviska Hurghady. Leží uprostřed Rudého moře. Giftun je několik kilometrů dlouhým bývalým vojenským ostrovem, který je zcela obklopen korály. Není tedy divu, že je Giftun vyhledáván především pro šnorchlování a potápění se v azurových vodách.

 

Již při plavbě na Giftun vidíte z dáli nádherné bílé pláže. Na první dojem se zdá, že se jedná o písek, ovšem na dotek, je povrch Giftunu velmi hrubý. Je totiž přírodně vytvořen z rozpadlých kousků mušlí a korálů. To na nás působí ještě více jako ráj.

 

Co na Giftunu najdeme

Protože se skutečně jedná o opuštěný ostrov, najdeme na něm jen jeden bar, který má ceny neskutečně vysoké, přibližně 4x vyšší než na pobřeží Hurghady. Takže pokud někdo na Giftunu hledá nějaké atrakce, či restauraci, má smůlu. Zato se tu nachází krásná pláž Mahmya.

 

S kým jet na Giftun

Cestu na Giftun si můžete dohodnout buď se svojí delegátkou, které výlet zaplatíte, a ona za vás vše ostatní vyřídí a zařídí, nebo můžete jet s tamějšími Egypťany.

 

Rozdíl je v tom, že cesta s Egypťany vás mnohdy vyjde podstatně levněji, ovšem s cestovní agenturou je výlet bezpečnější.

 

Jak probíhá cesta na Giftun

Vyráží se časně ráno, aby se vše stihlo. Výlet totiž trvá celý den. Vyzvednou vás poblíž hotelu. Poté se jede do nejbližšího přístavu příjemným klimatizovaným minibusem, nebo autobusem, podle počtu zájemců. V přístavu si zájemci o šnorchl mohou vyzvednout výbavu. A může se vyplout. Vyplouvá se na příjemné jachtě. Po určitém čase je první zastávka na korálových útesech, kde můžete šnorchlovat přibližně v 22-25 metrech hloubky, a tak vidět nejrůznější druhy barevných rybiček.
Za krátko je druhá zastávka také na šnorchlování. To se již odehrává v hloubce 10-15 metrů.
Samozřejmě, kdo se bojí, či nechce šnorchlovat, nemusí. Může jen plavat. Po návratu na loď na vás čeká chutný oběd, kde si můžete vybrat z rýže, hranolek, arabského chleba, špaget, kuřecího masa, ryb, zeleniny a tří nealkoholických nápojů – coca coly, vody a čaje.
A na konec? Zatímco obědváte, kapitán se svoji jachtou zamíří k ostrovu. Zakrátko spatříte jasně bílé pláže ostrova zářící do dáli a tyrkysové moře, které ho obklopuje. Jakmile dorazíte blíže, musíte z jachty přestoupit na menší loďku, která vás odveze až na břeh. S jachtou se nemůže jet přímo k ostrovu, neboť by se mohly poničit korály.

 

Na břehu Giftunu je jen a jen na vás, zda vyrazíte šnorchlovat, popíjet do baru, či se budete jen tak slunit a koupat. Na ostrově se stráví přibližně dvě hodiny. Teploty na Giftunu dosahují mnohdy i více než 50 stupňů. Po těchto dvou hodinách si vás ten, kdo se o vás stará přepočítá a vyráží se opět na lodičce směrem k jachtě. Sladkým závěrem tohoto výletu je, když na otevřeném moři spatříte delfíny.

 

Bohatý podmořský svět

V celém Rudém moři je překrásné koupání, šnorchlování a potápění. Ovšem nevíme, s jakými druhy se pod vodou můžeme setkat.

 

Vzhledem k tomu, že je tento článek věnovaný Giftunu, budeme se bavit především o zvířatech, které žijí tam.

 

Při šnorchlování můžete narazit na barakudy, picasso ryby, pomky císařské, bodloky, ploskozubce, klipky, ohromné rejnoky (občas i rejnoky manta), želvy, delfíny a žraloky. Nevěřte tedy domorodců, kteří se vám budou dušovat, že tam žádní nejsou. Buď vás nechtějí vyděsit, nebo vám řeknou, že nikdy žádného neviděli.

 

Útes kolem Giftunu, který se nazývá Malý útes je domovem velkých rohovitek, které tvoří vějířovité útvary.

 

Pro dobrodruhy

Ti, kteří se rádi potápějí, mají rádi lodě, či sní o nějaké potopené lodi s ukrytým pokladem si také přijdou na své. Nedaleko Giftunu se totiž nachází laguna, v níž jsou vraky lodí El Mina a Policie Station, kde by údajně měly být ukryté miny.

 

Pokud se rozhodnete, že se vydáte do Egypta, rozhodně navštivte Giftun. Jeho překrásné pláže v karibském stylu totiž chytí za srdce naprosto každého.

 

Zdroje:
http://www.ckalex.cz/detail-destinace-delegat-denik/?ArtID=560
http://www.egypt-web.cz/clanky/rude-more-potapeni-1-dil

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Cestování   Egypt  


Kategorie Cestování


Obrazem: 30 pozvánek do divukrásné KanadyObrazem: 30 pozvánek do divukrásné Kanady
Jen málo míst na světě Vám nabídne tolik krás najednou. Divokou přírodu, polární záře a ledovce větší než zaoceánské lodě.Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!
Každý rok to umí na Sibiři pořádně roztočit. Na závěr lyžařské sezóny musí všichni do plavek. Každým rokem je jich víc a víc. Podívejte se na velkou foto a video galerii!Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?
Promo video ministerstva pro cestovní ruch láká k dovolené v přímořském letovisku Tartus...Československé krásy - Vaše fotogalerieČeskoslovenské krásy - Vaše fotogalerie
Nové: Tvořte s námi fotogalerii krás Česka a Slovenska. Vaše fotografie můžete zasílat na email internetweekcz@gmail.comTip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di GardaTip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di Garda
Itálie: Gardské jezero je jako klín zaražený do Alp, táhnoucí se přes 50 kilometrů od severu k jihu, v nadmořské výšce pouhých 65 metrů. Má neopakovatelné kouzlo. Nabízí sportovní i kulturní vyžití, nádhernou přírodu a průzračnou vodu.Kam na dovolenou?Kam na dovolenou?
Bezpečnostní situace v oblíbených letoviscích po celém světě se pro cestování změnila. Středomoří bojuje s uprchlíky a teroristy, Karibik s virem Zika. Jako bezpečné a levné místo Češi volí Bulharsko nebo domácí dovolenou.Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!
Úchvatné modelové kolejiště můžete navštívit v Hamburku. Nebo si alespoň pustit toto krásné video...Ostrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těleOstrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těle
Na světě je mnoho míst, která jsou něčím zvláštní a která nás něčím zajímají. Málokteré je však tak mrazivé, že si ho nejen dobře zapamatujeme, ale ani na něj nechceme pomyslet. Jedním takovým je Ostrov panenek.Toulkami za nejtajemnějšími místy ČeskaToulkami za nejtajemnějšími místy Česka
Česko je krásná země a vědí to všichni. Cizinci se sem rádi vrací. Kromě krásných krajin, žen, dobrého piva a památek v Česku můžeme najít i mnoho tajemných míst. Vydejme se po stopách těch nejtajemnějších společně.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí