internetWEEK.cz menu TOPlist

Kam na dovolenou?

Kam na dovolenou?

Bezpečnostní situace v oblíbených letoviscích po celém světě se pro cestování změnila. Středomoří bojuje s uprchlíky a teroristy, Karibik s virem Zika. Jako bezpečné a levné místo Češi volí Bulharsko nebo domácí dovolenou.

 

Kam na dovolenou?

Středomoří

Konflikty v Iráku, Afghanistánu, Libyi a Sýrii, mají za následek více uprchlíků, než jich bylo kdykoliv v historii. A to včetně obou světových válek. Z východu se většina z nich koncentruje v jinak turisticky oblíbeném Turecku, Řecku a Chorvatsku. Z Afriky většina míří do Evropy přes Itálii, Francii a Španělsko. A teroristé se nechávají slyšet, že se již na nájezdy rekreantů těší, a to zejména v severní Africe – Tunisku a Egyptě.

 

Karibik

Virus Zika je stále neprobádaný a podle hygieniků horší, než se očekávalo. Přes nadějné zprávy o účinném léku z Budějovic, bude jeho nasazení ještě několik let trvat. Cestování do této oblasti není doporučeno zejména nastávajícím maminkám, ale nikdo zatím neví, jaká jsou rizika pro ostatní skupiny.

 

Polsko

Velmi zajímavé pobřeží a přátelská atmosféra. Srovnatelné ceny s domácími. Ale teplo jen jako u našich rybníků a moře ještě studenější. Polsko se však může stát černým koněm letní sezóny!

 

Bulharsko

Celkem logicky volíme Bulharsko, jako příjemnou a levnou destinaci, kde se bez problémů domluvíme a kterou jsme roky jaksi opomíjeli s tím, že se tam jednou opět podíváme. To velmi zjednodušeně vyplývá z každoročních prodejů zájezdů největšího on-line prodejce – Invia.cz – pouze se obávám, že tolik oblíbené last-minute právě na Bulharsko budou nedostatkovým zbožím. Na druhou stranu si zřejmě budete moci královsky vybírat ve všech rizikovějších destinacích.

 

Jak na hlavu postavená situace zahýbá s cenami? To se sami můžete přesvědčit. Invia má v nabídce téměř všechny důležité cestovní kanceláře a jejich zájezdy, často za lepší cenu, než nabízejí ve svých katalozích a webech. Přesvědčte se…

 

Pouze Bulharsko LAST MINUTE >>>
Pouze Chorvatsko LAST MINUTE >>>
Pouze Španělsko LAST MINUTE >>>
Pouze Polsko LAST MINUTE >>>
Chci všechny LAST MINUTE >>>

 

Dovolená Československá

Dovolená u rybníka, u přehrady, na chalupě nebo na horách, bude tento rok zřejmě nejoblíbenější. Řada lidí si zahraniční dovolenou nemůže dovolit, a to i přes údajně sílící ekonomiku. Možná proto, že ještě splácí tu předloňskou.

 

Obliba domácí dovolené je však znát. Například v Krkonoších a Tatrách se v některých centrech dostává léto na úroveň zimní sezóny. Stále oblíbenější jsou zde cykloturistika a wellness. Také Horská služba má práce jako v zimě. Tak pozor!

 

A kam doma, když ne do kopců? Co kemp u rybníka s vyhlídkou na zříceninu? Romantika jako za totality. Nebo chalupa. Jestli nemáte svou, dá se jednoduše půjčit, například na e-chalupy.cz. Krásnou dovolenou doma, včetně hor, a za pár peněz, můžete najít také na slevových portálech. Nabídka se stále mění, snad budete mít štěstí jako já a uvidíte něco zajímavého...

 

Zde například Slever.cz

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Dovolená   Cestování  


Kategorie Cestování


Obrazem: 30 pozvánek do divukrásné KanadyObrazem: 30 pozvánek do divukrásné Kanady
Jen málo míst na světě Vám nabídne tolik krás najednou. Divokou přírodu, polární záře a ledovce větší než zaoceánské lodě.Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!
Každý rok to umí na Sibiři pořádně roztočit. Na závěr lyžařské sezóny musí všichni do plavek. Každým rokem je jich víc a víc. Podívejte se na velkou foto a video galerii!Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?
Promo video ministerstva pro cestovní ruch láká k dovolené v přímořském letovisku Tartus...Československé krásy - Vaše fotogalerieČeskoslovenské krásy - Vaše fotogalerie
Nové: Tvořte s námi fotogalerii krás Česka a Slovenska. Vaše fotografie můžete zasílat na email internetweekcz@gmail.comTip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di GardaTip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di Garda
Itálie: Gardské jezero je jako klín zaražený do Alp, táhnoucí se přes 50 kilometrů od severu k jihu, v nadmořské výšce pouhých 65 metrů. Má neopakovatelné kouzlo. Nabízí sportovní i kulturní vyžití, nádhernou přírodu a průzračnou vodu.Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!
Úchvatné modelové kolejiště můžete navštívit v Hamburku. Nebo si alespoň pustit toto krásné video...Ostrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těleOstrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těle
Na světě je mnoho míst, která jsou něčím zvláštní a která nás něčím zajímají. Málokteré je však tak mrazivé, že si ho nejen dobře zapamatujeme, ale ani na něj nechceme pomyslet. Jedním takovým je Ostrov panenek.Toulkami za nejtajemnějšími místy ČeskaToulkami za nejtajemnějšími místy Česka
Česko je krásná země a vědí to všichni. Cizinci se sem rádi vrací. Kromě krásných krajin, žen, dobrého piva a památek v Česku můžeme najít i mnoho tajemných míst. Vydejme se po stopách těch nejtajemnějších společně.Záhadní staří KréťanéZáhadní staří Kréťané
Odkud se vzali a jak mohli na skalnatém ostrově uprostřed Středozemního moře vytvořit původní obyvatelé Kréty skvělou civilizaci před několika tisíci lety? To člověka napadne, když navštíví tento středomořský ostrov.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí