internetWEEK.cz menu TOPlist

Tip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di Garda

Tip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di Garda

Itálie: Gardské jezero je jako klín zaražený do Alp, táhnoucí se přes 50 kilometrů od severu k jihu, v nadmořské výšce pouhých 65 metrů. Má neopakovatelné kouzlo. Nabízí sportovní i kulturní vyžití, nádhernou přírodu a průzračnou vodu.

 

Tip na dovolenou nebo zastávku cestou: Lago di Garda

Lago di Garda má neopakovatelné kouzlo. Není zde úmorné vedro, a přitom máte zejména na jihu pocit, že jste u Středozemního moře. Jezero je jako klín zaražený do Alp. Na severu má šířku kolem dvou kilometrů a na jihu i přes 17. Zatímco na severu přímo z vody vystupují strmé skály a silničky podél vody ale i celé vesnice jsou doslova zasekané do kamene, jih je rozteklý v Pádské nížině. A posledním zajímavým číslem je maximální hloubka jezera. 365 metrů.

 

Příjemné klima je dáno neustálými větry, díky kterým je Garda velmi vyhledávaným jachtařským rájem. A opravdu ve velkém se zde pěstuje windsurfing a kiteboarding. I v největších vedrech je zde stále příjemně.

 

Gardu si užijete pěšky, na kole, na motorce i v autě. Dají se najít místa i pro kolečkové brusle. Je zde v okolí několik dalších menších jezer a míst, které stojí za výlet. Hrady, ostrůvky, aqua a movie park. Bez problémů si zde půjčíte motorový člun, na který Vám stačí obyčejný řidičský průkaz. Jen dávejte pozor, kam s ním smíte a kam ne. Jsou oblasti vyhrazené pouze pro windsurfing a kiteboarding.

 

Italská oblast Emilia-Romagna kolem Boloně nabízí spoustu příležitostí pro dovolenou či víkendový pobyt. | Tip na dovolenou: sever Itálie >>>

 

Pokud si za cíl dovolené vyberete přímo Gardu, můžete z ní plánovat i delší výlety. Na sever do Alp, nedaleko je Trento. Jižní část jezera je poblíž krásné Verony. Po hodině cesty autem jsou další zajímavé cíle. Na východ jsou Benátky, Padova a moře, na jih Modena a na západ Milán.

 

Nebo je Garda vždy příjemnou zastávkou na dlouhé cestě z Itálie přes Brennerský průsmyk.

 

Podívejte se na přiložená videa, jistě si uděláte obrázek. Všimněte si také, jak se zde podél jezera jezdí. Je potřeba si chvíli zvyknout, ale je to paráda.

 

Více podrobností, cílů apod. najdete na stránkách, které se věnují pouze Gardě: http://www.jezerogarda.cz/

 

 

Veronu nevyhledávají jen šťastně zamilované páry a zhrzené duše opuštěných. Toto město je také vyhledáváno pro své památky, které si člověk rozhodně nesmí nechat ujít! | Za památkami do italské Verony >>>

 

Každý řidič by si měl zkusit tuto cestu: vede od jezera do městečka Pieve. Značka s klaksonem zde není zákazová, znamená troubit - zejména před vjezdem do tunelu, kam se vejde jedno auto. Myslím, že přiložené video je všeříkající.

 

 

Italové tu jezdí jako šílenci. Nebo alespoň pohledem někoho, kdo je tu poprvé. Ale věřte, že po týdnu s nimi udržíte krok.

 

Tak někdy na Gardě!

 

PS: Cestování Vás baví? Každý den vybíráme nejlepší články z internetu. Ty o cestování najdete zde: http://internetweek.cz/week/travelingweek >>>

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Cestování   Itálie   Jezero  


Kategorie Cestování


Obrazem: 30 pozvánek do divukrásné KanadyObrazem: 30 pozvánek do divukrásné Kanady
Jen málo míst na světě Vám nabídne tolik krás najednou. Divokou přírodu, polární záře a ledovce větší než zaoceánské lodě.Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!
Každý rok to umí na Sibiři pořádně roztočit. Na závěr lyžařské sezóny musí všichni do plavek. Každým rokem je jich víc a víc. Podívejte se na velkou foto a video galerii!Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?Necháte se zlákat k dovolené v Sýrii?
Promo video ministerstva pro cestovní ruch láká k dovolené v přímořském letovisku Tartus...Československé krásy - Vaše fotogalerieČeskoslovenské krásy - Vaše fotogalerie
Nové: Tvořte s námi fotogalerii krás Česka a Slovenska. Vaše fotografie můžete zasílat na email internetweekcz@gmail.comKam na dovolenou?Kam na dovolenou?
Bezpečnostní situace v oblíbených letoviscích po celém světě se pro cestování změnila. Středomoří bojuje s uprchlíky a teroristy, Karibik s virem Zika. Jako bezpečné a levné místo Češi volí Bulharsko nebo domácí dovolenou.Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!Hamburk: Modelová železnice, kterou musíte vidět!
Úchvatné modelové kolejiště můžete navštívit v Hamburku. Nebo si alespoň pustit toto krásné video...Ostrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těleOstrov panenek – místo, kde člověka mrazí po těle
Na světě je mnoho míst, která jsou něčím zvláštní a která nás něčím zajímají. Málokteré je však tak mrazivé, že si ho nejen dobře zapamatujeme, ale ani na něj nechceme pomyslet. Jedním takovým je Ostrov panenek.Toulkami za nejtajemnějšími místy ČeskaToulkami za nejtajemnějšími místy Česka
Česko je krásná země a vědí to všichni. Cizinci se sem rádi vrací. Kromě krásných krajin, žen, dobrého piva a památek v Česku můžeme najít i mnoho tajemných míst. Vydejme se po stopách těch nejtajemnějších společně.Záhadní staří KréťanéZáhadní staří Kréťané
Odkud se vzali a jak mohli na skalnatém ostrově uprostřed Středozemního moře vytvořit původní obyvatelé Kréty skvělou civilizaci před několika tisíci lety? To člověka napadne, když navštíví tento středomořský ostrov.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí