internetWEEK.cz menu TOPlist

Nejslavnější Masarykova třída mimo ČR

Nejslavnější Masarykova třída mimo ČR

Kde myslíte, že se nachází patrně nejslavnější ulice či třída pojmenovaná po prezidentu Masarykovi mimo území České republiky (a snad i Slovenska)?

 

Nejslavnější Masarykova třída mimo ČR

Nedávno jsem něco hledal na internetu a strýček google mi nabídl sice krátkým, ale zajímavý článek. Zajímavý nebyl obsahem, ale doménou, na níž visel. Šlo o masaryk.tv a stránka byla ve španělštině. Netuším přesně, o co se jedná, z obsahu lze usoudit, že půjde nejspíše o nějaký internetový magazín s původem někde v Mexiku, snad v hlavním městě.

 

Že by Mexičané zneužili jméno prvního československého prezidenta? Nebo jde o shodu jmen? Ani bych se nedivil, kdyby provozovatelé webu neměli tušení, odkud jméno jejich webu přesně pochází. Inspiraci zřejmě našli v mexickém hlavním městě, konkrétně v luxusní kolonii Polanco. V ní se totiž nachází Třída prezidenta Masaryka (Avenida Presidente Masaryk).

 

Na tom samo o sobě není nic překvapivého. Nejrůznějších ulic se vztahem k České republice nebo Československu najdeme ve světě mnoho. Dokonce i v Mexico City se nachází ulice „Praga“. Město je totiž z velké části rozděleno do logických blogů, kdy jsou ulice pojmenovány podle jistého vzoru. Praga se tak nachází nedaleko slavného „anděla“ alias pomníku revoluce společně s ulicemi nesoucími jména jiných měst jako Hamburg, Londýn, Tokio, Sevilla a další.

 

 

Třída prezidenta Masaryka ovšem není nějakou zapadlou uličkou někde na předměstí. Jedná se o jednu z nejslavnějších a nejluxusnějších tříd v mexickém hlavním městě. Svůj název dostala už ve 30. letech minulého století a zasloužil se o to prezident Lázaro Cárdenas del Río.

 

Na třídě se nachází řada luxusních obchodů slavných značek jako Gucci, Hugo Boss, Tiffany & Co., Carolina Herrera atd. Místní jí proto často přezdívají Pátou Avenue podle slavné ulice v New Yorku.

 

V roce 2000 při příležitosti státního svátku 28. října byla na kruhovém objezdu odhalena socha T.G. Masaryka, kterou darovala Praha a má se jednat o přesnou kopii známé sochy z Pražského hradu.

 

Přibližně ve stejné době se také podařilo snad definitivně vymýtit nešvár v podobě komolení jména, kdy i na cedulích a směrovkách byly k vidění jména jako Mazaryk, Mazarik atd.

 

Virtuální procházka po třídě Prezidenta Masaryka:

 


Zvětšit mapu

 

Foto: http://www.flickr.com/photos/rutlo/ a Wikipedie

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavosti ze světa   T. G. Masaryk   Video  


Kategorie Zajímavosti ze světa


Solární čistička vzduchu vyrábějící vodík?Solární čistička vzduchu vyrábějící vodík?
Na univerzitě v Antwerpách spojily dva projekty do jednoho. A funguje to!Prohlédněte si ISS ve Street ViewProhlédněte si ISS ve Street View
O Mezinárodní vesmírné stanici se toho u nás dozvíte hodně. Nyní Vás můžeme pozvat dovnitř na virtuální prohlídku!Vědci vidí ve 3D skrz zeď. Jednoduše s drony a WI-FIVědci vidí ve 3D skrz zeď. Jednoduše s drony a WI-FI
Technologie je navíc velmi jednoduchá a levná. Záchranáři, archeologové a jistě i vojáci mohou jásat.Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?
Představte si, že dluh USA je větší, než hodnota všech firem v indexu S&P 500. A pár dalších příkladů, jak si představit nepředstavitelné. Aby 20 bilionů dolarů nebylo jen absurdním číslem, které navíc dramaticky poroste!Terraformace Marsu je možná o něco reálnějšíTerraformace Marsu je možná o něco reálnější
Hlavním rozdílem mezi Zemí a Marsem je magnetické pole, které chrání naši planetu před kosmickým zářením. Vědci nyní zjistili, jak jednoduše udělat ochranný štít. Třeba pro Mars!Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?Obrazem: 30 pozvánek do divukrásné KanadyObrazem: 30 pozvánek do divukrásné Kanady
Jen málo míst na světě Vám nabídne tolik krás najednou. Divokou přírodu, polární záře a ledovce větší než zaoceánské lodě.Bojovníci ISS našli pod Mosulem ztracený palácBojovníci ISS našli pod Mosulem ztracený palác
Bojovníci ISS, nejen že v Mosulu ničili památky, ale také hledali artefakty, které by mohli prodat. A našli při tom ztracený, 2600 let starý palácový komplex, pod svatyní Nabí Júnus. Na tomto místě byl údajně pohřben prorok Jonáš.Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!
Většina savců kost v penisu má. Ačkoliv její velikost se velmi liší. A vědci přišli se zajímavým evolučním vysvětlením záhady pyjové kosti.Kopie jeskyně Lascaux: Sixtinská kaple prehistorie ožíváKopie jeskyně Lascaux: Sixtinská kaple prehistorie ožívá
Obrazárna světa, která byla od roku 1963 pro veřejnost uzavřena, má věrnou kopii alespoň zásadních děl.. Podívejte se na zajímavé video...
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí