internetWEEK.cz menu TOPlist

Solární čistička vzduchu vyrábějící vodík?

Solární čistička vzduchu vyrábějící vodík?

Na univerzitě v Antwerpách spojily dva projekty do jednoho. A funguje to!

 

Solární čistička vzduchu vyrábějící vodík?

Nanotechnologie doslova neznají meze. Nyní nás o tom přesvědčili výzkumníci z Belgie.

 

Spojení dvou technologií

1: Dopadá-li sluneční záření na aktivní plochu, ta je schopna ze vzduchu odfiltrovat organické látky.

+

2: Membrána schopná filtrovat plynný vodík přímo z vody.

=

3: Solární čistička vzduchu, která rozloží organické látky a přes membránu odfiltruje vodík. Který je následně možné použít jako palivo.

 

Nadějný prototyp

Organické látky jsou problémem ve výrobě. Jedná se nejčastěji o rozpouštědla. V novém autě nebo v kanceláří je můžete dýchat i několik let. Může se však jednat také o skleníkový plyn metan, který prdí krávy. Planetě i našemu zdraví tyto látky většinou škodí.

 

Současný prototyp má zatím velmi malou aktivní plochu - Jeden centimetr čtvereční. Výzkumníci pod vedením mladého vědce Sammyho Verbruggena se nyní snaží vytvořit průmyslově použitelné zařízení. Zároveň chtějí zvýšit efektivitu, protože v současnosti využívají z celého spektra pouze UV záření. Ale pouze samotný fakt, že se podařilo sloučit dva procesy do jednoho, bez nutnosti dodávání další energie, je úctyhodný.

 

Zdroj: https://nieuws.kuleuven.be/en/content/2017/new-technology-generates-power-from-polluted-air

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavosti ze světa   Věda  


Kategorie Věda


Vědci vidí ve 3D skrz zeď. Jednoduše s drony a WI-FIVědci vidí ve 3D skrz zeď. Jednoduše s drony a WI-FI
Technologie je navíc velmi jednoduchá a levná. Záchranáři, archeologové a jistě i vojáci mohou jásat.



Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace? Nový orgán v lidském těle: Okruží alias mesenterium. Opravdu senzace?
O objevu objeveného informoval poměrně seriózně Daily Mail. Většina světového tisku zprávu zjednodušila a udělala z toho senzaci. Jak to tedy ve skutečnosti je?



Čeští vědci našli originální recept na přípravu nových antibiotikČeští vědci našli originální recept na přípravu nových antibiotik
Současná antibiotika zabírají čím dál méně. V centru Biocev však vědci našli způsob, jak urychlit evoluci přírodních procesů a získat nová silná antibiotika.



Sonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci SaturnuSonda Cassini: První snímky historického průletu pod prstenci Saturnu
Ještě žádná sonda se nedostala takhle blízko k Saturnu. Zatím jsme se mohli spoléhat jen na naše odhady založené na dosavadních zkušenostech s jinými oblastmi prstenců. Z toho jsme pak odvozovali, jak by mohla mezera mezi planetou a prstenci vypadat.



Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!Lidstvo stárne. A prolomí průměrný věk dožití 90 let!
V různých koutech světa se lidé dožívají různého průměrného věku. Ale všude se neustále prodlužuje. A do roku 2030 vědci očekávají prolomení magické devadesátky!



Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!
Většina savců kost v penisu má. Ačkoliv její velikost se velmi liší. A vědci přišli se zajímavým evolučním vysvětlením záhady pyjové kosti.



I běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombieI běžné léky na bolest z Vás udělají hluché, mrtvé nebo zombie
Běžné léky na bolest a nachlazení není dobré zobat jen tak preventivně. Pravidelně a v nadměrném množství. A v některých situacích raději vůbec!



Diamantová baterie: Rána pod pás pro skeptiky!Diamantová baterie: Rána pod pás pro skeptiky!
Opravdová revoluce ve výrobě elektřiny je tu! Nic se nehýbe. Žádná chemie. To se jen diamanty sluní v radioaktivním odpadu...



Vědci se zavrtali do kráteru Chicxulub, který stál u konce dinosaurůVědci se zavrtali do kráteru Chicxulub, který stál u konce dinosaurů
Vědci provedli vrty v kráteru Chicxulub a dostali se k horninám, které by se měly nacházet v mnohem větší hloubce.



Vědci umí fixovat CO2 lépe než rostlinyVědci umí fixovat CO2 lépe než rostliny
Tým v Německu synteticky vyvinul zcela biologickou metabolickou dráhu, založenou na modelu fotosyntézy. Avšak o 20% účinnější! Tvoří ji 17 enzymů z devíti organismů.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí