internetWEEK.cz menu TOPlist

Policie v Českých Budějovicích napadla vozíčkáře a ženu

Policie v Českých Budějovicích napadla vozíčkáře a ženu

Na internetu se před pár dny objevilo hodně „zajímavé“ video ze zásahu policie během protestů na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Přiměřený zákrok? Zásah na hraně nebo nezákonná brutalita?

 

Policie v Českých Budějovicích napadla vozíčkáře a ženu

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý…tedy kromě mne. Jára Cimrman tím ve své hře Záskok zřejmě sídliště Máj nemyslel.

 

Na sídlišti Máj v západní části Českých Budějovic žije něco kolem 20 tisíc lidí nebo také asi čtvrtina města. Hádka dětí na pískovišti byla nedávno pomyslnou jiskrou v napjatých vztazích mezi místními. Stejně jako před časem na severu, tak i zde jsou problémy s „nepřizpůsobivými občany“. A stejně jako na severu, i sídliště Máj si letní víkendy zpestřuje demonstracemi, při kterých je obvykle tábor těžkooděnců větší než tábor protestujících.

 

Na internetu se před pár dny objevilo video ze soboty 6. července, na němž policisté napadli mladého vozíčkáře, který patrně skupinu nejméně 20 těžkooděnců ohrožoval. Následně policisté odhodili dosti nebezpečným způsobem mladou ženu, při čemž mohlo dojít i k poškození soukromého majetku (plot zahradní restaurace). Třetím terčem se stal mladík, který chtěl „pomoci a chránit“ ženu na zemi.

 

U incidentu samozřejmě nikdo z nás nebyl. Nevíme, čím a zda vůbec tito lidé policisty vyprovokovali…mimochodem, může být vůbec policista vyprovokován k tomu, aby pouze na základě verbálního útoku nasadil do akce pendrek? A v neposlední řadě, aniž bychom někomu něco podsouvali, nevíme s jistou ani to, zda mladý muž na vozíku byl opravdu tělesně postižený nebo se jednalo pouze o sehranou provokaci. To ale patrně nemohli v dané situaci vědět ani policisté.

 

Názor si můžete udělat konec konců sami…

 

Z Youtube bylo video smazáno, objevilo se však na Idnes.cz:

 

 

Foto: Sídliště Máj, Wikipedia

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Čechy   Protesty  


Kategorie Protesty


V Anglii zavřou dva mladíky na čtyři roky za statusy na FacebookuV Anglii zavřou dva mladíky na čtyři roky za statusy na Facebooku
Dva mladíci asi nikdy nepomyslili na to, že za nabádání svých facebokových kamarádů k nepokojům vyfasují čtyři roky ve vězení.


Kategorie Čechy


Češi se jako sousedé k sobě chovat neumíČeši se jako sousedé k sobě chovat neumí
Podle výzkumů se k sobě Češi, jako sousedé, chovají nejhůře ze všech států. Dělají si naschvály, pomlouvají se, vysmívají se sobě navzájem, někdy to dokonce hraničí až s nenávistí, která vede k extrémům!Kdo žil v Čechách v době bronzové?Kdo žil v Čechách v době bronzové?
O lidech doby bronzové žijících na našem území toho moc nevíme. Jsme zřejmě příbuzní s lidmi únětické kultury i lidmi, kteří vyráběli šňůrovou keramiku. Lidé střední Evropy jsou pěkná směska se záhadnými kořeny.Česko Slovenská korupční kauza GorilaČesko Slovenská korupční kauza Gorila
Korupce na nejvyšších místech ve Slovenské vládě má příliš společných jmenovatelů s Českem. S tím rozdílem, že plyšové gorily nebudeme lynčovat. My máme rádi Moju….Nevěřím na spontánní revoluceNevěřím na spontánní revoluce
Skoro každý den dostávám od čtenářů, nebo sám nacházím odkazy na optimisticky laděné články o obrovských protestech tu ve Španělsku, tu v Řecku, tu na Islandu.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí