internetWEEK.cz menu TOPlist

10+3 nejpodivnější záhady

10+3 nejpodivnější záhady

Země je stále plná záhad, nad kterými zůstává rozum stát, i když to tak na první pohled nevypadá. Tento výběr dal dohromady server Before It´s News.

 

10+3 nejpodivnější záhady

1. Čínské mozaikové linie

Tyto podivné linie se nacházejí v Číně na souřadnicích: 40°27’28.56″N, 93°23’34.42″E. Asi proto, že se jedná o Čínu, není k dispozici moc informací. Víme, že se linie nacházejí v poušti v provincii Gansu Sheng (Kan-su šeng)

 

 

Některé neoficiální záznamy naznačují, že linie byly vytvořeny v roce 2004. Nacházejí se poblíž jeskyní Mogao (Jeskyně tisíci Buddhů), což je místo zařazená na seznam Světového dědictví. Linie mají obrovské rozměry a zachovávají si své proporce navzdory komplikovanému terénu.

 

2. Kamenná panenka

Malá lidská figurka z jílu byla nalezena v červenci 1889 v Nampě v Idahu v USA při vrtání hluboké studny. Byla nalezena v hloubce téměř 100 metrů, a tudíž musela vzniknout daleko dříve, než do Ameriky přišli první lidé. Realistická figurka ženy měří necelé 4 centimetry. Stáří sošky odhadované na dva miliony let potvrzoval železný povlak. Mezi vrstvou jílu, odkud byla soška vyjmuta, a povrchem země byla několikametrová vrstva čediče. Nepravděpodobnost tak vysokého stáří artefaktu vedla k pochybnostem o jeho autentičnosti.

 

 

3. První kamenný kalendář

Nabta Playa. Na Sahaře 800 kilometrů od Káhiry se nachází nejstarší známá astronomicky sestavená soustava kamenů na světě. Kamenný kruh a další sestavy byly postaveny ještě tisíc let před slavným Stonehenge na břehu jezera, které vyschlo před tisíci let. Před více než 6000 lety sem byly přitaženy ze vzdálenosti jednoho kilometru kamenné desky vysoké tři metry. Ačkoliv v současnosti je západní oblast Egypta zcela suchá, bylo tomu v minulosti jinak. Existují důkazy o několika vlhkých periodách v minulých obdobích, kdy zde ročně spadlo asi 500 mm srážek. Poslední byla poměrně dlouhá mezi 130.000 a 70.000 roky před naším letopočtem.

 

 

V té době zde byla savana, kde žilo mnoho zvířat včetně vyhynulého bizona a velkých žiraf. Na počátku 10. tisíciletí před naším letopočtem začaly v Nubijské poušti sílit srážky a vytvořilo se zde jezero. V té době sem přicházeli lidé kvůli tomuto zdroji vody. Žili zde pravděpodobně v době mezi 10. a 8. tisíciletím před naším letopočtem.

 

http://internetweek.cz/stonehenge/stonehenge-zna-se-jiz-puvod-kamenu >>>

 

4. 300 milionů let starý železný šroub

V létě roku 1998 ruští vědci hledali v oblasti asi 300 kilometrů jihozápadně od Moskvy meteorit a objevili kousek skály, která obsahovala železný šroub. Geologové odhadli, že stáří skály je 300 až 320 milionů let.

 

 

V té době samozřejmě by neměly žít na Zemi žádné inteligentní životní formy. Šroub je dlouhý asi jeden centimetr a má v průměru 3 milimetry.

 

5. Starodávné rakety

Tato jeskynní kresba pochází z Japonska z doby asi 5000 let př. n. l.

 

 

6. Klouzající kameny

Záhada, kterou neumí vysvětlit ani NASA. Po rovném vyschlém dně Údolí smrti se kutálejí kameny tlačeny záhadnou silou. Oblast Playa je téměř úplně plochá, měří 4 kilometry ze severu na jih a 2 kilometry z východu na západ, a je pokrytá uschlým rozpraskaným bahnem.

 

 

Některé kameny váží i desítky kilogramů, zanechávají za sebou hluboké brázdy. Zatím nejsou svědci, kteří by viděli, jak se balvany pohybují.

 

7. Energie pyramid

Teotihuacan, Mexiko. Do zdí starodávného mexického města jsou zapuštěné velké listy slídy. Nejbližší důl na těžbu slídy je ale až v Brazílii, tisíce kilometrů odtud. Slída je dnes používána v informační a energetické výrobě. Vzniká otázka, proč by indiáni z Teotihuacanu používali při budování pyramid tak těžko dostupný materiál.

 

Je možné, že stavitelé pyramid znali nějaký zapomenutý zdroj energie, ke kterému bylo nezbytné použití vzácné slídy?

 

 

http://internetweek.cz/pyramidy/sklenene-pyramidy-na-dne-bermudskeho-trojuhelniku >>>

 

http://internetweek.cz/tajemstvi/vzrusujici-tajemstvi-pyramid >>>

 

8. Psí smrt

Psí sebevraždy na Overtoun Bridge poblíž Miltonu ve Skotsku. Most, postavený v roce 1859, se proslavil množstvím nevysvětlených případů, během nichž psi údajně spáchali sebevraždu skokem z něj.

 

 

K těmto podivným případům docházelo v 50. a 60. letech 20. století. V té době si lidé všimli, že psi – obvykle šlo o kolie – náhle a nečekaně skočili z mostu a zabili se pádem do dvacetimetrové hlubiny.

 

9. Zkamenělý obr

Zkamenělý irský obr objevený v roce 1895 měřil na výšku přes 4 metry. Gigant byl objeven během dolování v Antrimu v Irsku. Fotografie je z British Strand magazine.

 

 

Měl na nohách šest prstů a tím lidem připomněl obry zmíněné v Bibli.

 

10. Pyramidy Atlantidy?

Vědci pokračují v průzkumu megalitických trosek, které byly objeveny na mořském dně poblíž Kuby mnoho kilometrů od pobřeží. Američtí archeologové, které místo objevili, hned oznámili, že našli Atlantidu.

 

 

http://internetweek.cz/atlantida/edgar-cayce-o-atlantide >>>

 

11. Obři z Nevady

Ve starých legendách z Nevady se objevují zrzaví obři vysocí tři a půl metru, kteří zde žili, když do oblasti dorazili první indiáni. Podle legendy indiáni pobili obry v jeskyni. Zvláštní je, že tuto legendu potvrdil nález z roku 1911. Při těžbě guana byla vykopána obrovská zachovalá lidská čelist.

 

 

V roce 1931 lidé našli dvě kostry na dně jezera. Jedna měřila 240 cm a druhá více než 3 metry.

 

12. Hliníkový klínek

Na břehu řeky Mures v Transylvánii poblíž města Aiud byla nalezena v roce 1974 podivná věc – hliníkový klín, který ležel mezi kostmi starými 20 tisíc let. Klínek byl pokryt milimetr silnou vrstvou oxidu, která znamená, že byl starý minimálně 300 až 400 let. Hliník bývá vždy smísen s jinými kovy, ale tentokrát šlo o čisté aluminium.

 

 

Jak je to možné, nikdo neví, protože lidstvo vynalezlo hliník až v roce 1808 a začalo ho vyrábět teprve koncem 19. století.

 

13. Lolladoffova deska

Lolladoffova deska je údajně 12.000 let starý kamenný disk nalezený v Nepálu. Pokud je to autentický nález, prokazoval by, že mimozemšťané navštěvovali v létajících talířích Zemi už v dávných dobách. Artefakt se jmenuje po svém nálezci polském badateli Sergeji Lolladoffovi. Bývá často označován za podvrh.

 

 

Zdroj: http://beforeitsnews.com/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Největší záhady světa   Záhady   Deset NEJ   Zajímavosti ze světa  


Kategorie Největší záhady světa


Vzrušující tajemství pyramidVzrušující tajemství pyramid
Už desítky let jsou pyramidy za mediální hvězdy. Stále fascinují. Sfinga je symbol tajemství. Dokonce i Česká televize odvysílala cyklus „Pyramidy“ Carmen Boulterové s alternativním pohledem na tyto stavby.Bumerang: záhada nebo zábava?Bumerang: záhada nebo zábava?
Bumerang je bezesporu hi-tech vynález leteckých inženýrů doby kamenné. Profil křídla s dokonalou aerodynamikou kombinuje řadu fyzikálních zákonů. Může vám zachránit život v divočině. A je s ním vážně legrace...Tunguská záhada – nové vědecké objevyTunguská záhada – nové vědecké objevy
Italští vědci jsou přesvědčeni, že vyřešili tunguskou záhadu, která patří k největším v moderní historii. Malé jezero Čeko v centrální Sibiři je podle nich místo dopadu mysteriózního meteoritu.10 pozoruhodných nálezů, které věda neumí vysvětlit 10 pozoruhodných nálezů, které věda neumí vysvětlit
„Artefakt mimo místo“ (OOPArt) je termín, který razí přírodovědec Ivan T. Sanderson pro předměty, které se vymykají svému okolí i známé historické chronologii. V tomto článku přinášíme výběr 10 největších objevů, jak je sestavily blog.world-mysteriesPoskytli mimozemšťané technologie starověku?Poskytli mimozemšťané technologie starověku?
Měli lidé ve starověku znalosti, které jasně předčí ty naše? Pokud ano, tak odkud? Od mimozemšťanů? Nebo jsme snad ztratili část své historie?Bermudský trojúhelník: Šokující nové záhadyBermudský trojúhelník: Šokující nové záhady
Bermudský trojúhelník nám s největší pravděpodobností stále neodhalil všechna svá tajemství. Podívejte se na velmi zajímavé video v českém znění...Jak vznikají záhady?Jak vznikají záhady?
Každý správný skeptik ví, že mnohdy zdánlivě nevysvětlitelné záhady, mívají ta nejbanálnější řešení. Ukážu to na případu následujícího videa, na které mě odkázal jeden čtenář a přidám pár dalších příkladů.Barack Obama, rodný list a jeho občanství – záhada nad záhadyBarack Obama, rodný list a jeho občanství – záhada nad záhady
Barack Obama zveřejnil svůj rodný list, aby uklidnil pochybovače o jeho skutečném občanství. Nicméně výsledný efekt byl zcela opačný a rozvířil tak nové dohady.Největší záhady světa - tajemná tvářNejvětší záhady světa - tajemná tvář
V roce 1976 vyslala sonda Viking k Zemi tři sta tisíc snímků, mezi nimiž vzbudil velikou pozornost záběr číslo 35A72. Snímek zachytil plastickou lidskou tvář, podobnou posmrtné masce muže.Největší záhady a konspirační teorieNejvětší záhady a konspirační teorie
Je na tom něco pravdy? Netahá nás někdo za nos? Může být někdo tak šílený, aby tomu věřil? A, sakra, není na tom přeci jen něco? Aneb konspirační teorie v praxi…
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí