internetWEEK.cz menu TOPlist

Vzpomínáte si na ně?

Vzpomínáte si na ně?

Většina her nenutí děti samostatně uvažovat. Hry pro děti mají podporovat rozvoj kreativity. Kde jsou hračky, které byly dřív? Které nebyly dokonalé, ale právě díky své nedokonalosti nás nutily zapojit naši fantazii.

 

Vzpomínáte si na ně?

Českým studentům je často vytýkáno, že nedokáží využít své teoretické poznatky v praxi. Nejsou dost kreativní. Zkrátka – nemyslí jim to tak, jako jejich vrstevníkům v zahraničí. Svým způsobem za to může zastaralý system vzdělávání, který studentům vtlouká do hlav pouze teoretické znalosti. Na praxi se moc nedbá. Navíc - učitelé kteří uměli učit a něco skutečně uměli, ti už jsou buď v důchodu a nebo opustili státní sector a šli za lepšími platovými podmínkami. Zajištění kvalitního vzdělání tak již stát nedokáže úspěšně zajistit. Zůstává to tedy na rodičích. Ti by se svým dětem měli věnovat již od útlého věku. Měli by je nejenom správně vychovávat, ale take je vzdělávat – ideálně zábavnou formou. Problém je ale v tom, že většina her pro malé děti moc však moc nepodporuje rozvoj samostatného myšlení.

 

 

Většina her nenutí děti samostatně uvažovat. Hry pro děti mají podporovat rozvoj kreativity. Kde jsou hračky, které se vyráběly dřív? Které možná nebyly dokonalé, ale právě díky své nedokonalosti nás nutily zapojit naši fantazii. Díky tomu se mohl z nevkusné dřevěné figurky vyklubat v našich hlavách obraz neohroženého rytíře, princezny, apod. A právě tyto hračky nám v raném věku pomáhají rozvíjet náš mozek. Protože nás nutí přemýšlet. Bohužel – tyto hračky se již skoro nevyrábějí. Doba sice pokročila, ale poptávka po těchto hračkách, které učí děti přemýšlet, nezmizela.

 

U nás však není moc kamenných obchodů, které by tyto hračky prodávaly – respektive není jich tolik, aby se uživily v každém malém městě. U internetových obchodů je výběr již poněkud bohatší. Při svém hledání jsem narazil na obchod Zajimavehracky.cz, který se na tento typ hraček doslova specializuje. Zaujaly mě zde třeba hračky jako “Můj vlastní barevný hrad” a Bilibo, které podněcují dětskou představivost. A to je přesně to, co by hračky měly dělat. Měly by děti nejenom zabavit, ale také je něčemu naučit.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Z domova   Malování   Kreslení   Kreativní hračky   Kreativita   Děti   3D omalovánky  


Kategorie Kreativita


Kde se vzala kreativita člověka?Kde se vzala kreativita člověka?
Kde se v nás vzala kreativita?


Kategorie Kreativita


Kde se vzala kreativita člověka?Kde se vzala kreativita člověka?
Kde se v nás vzala kreativita?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí