Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Rakovina: Gersonova terapie

Rakovina: Gersonova terapie

Gersonova terapie je přírodní léčba, která aktivuje mimořádnou schopnost těla léčit samo sebe. Podle jejích propagátorů léčí některé druhy rakoviny, cukrovku, alergie a další nemoci.

Rakovina: Gersonova terapie

PRO: Gersonova terapie je intenzivní detoxikační režim, který eliminuje toxiny, vyživuje tělo, a tím může začít opravdová léčba. Nemá vedlejší účinky. Zlepšuje imunitní systém, léčí rakovinu, artritidu, onemocnění srdce, alergie a mnoho jiných degenerativních onemocnění. Dr. Max Gerson vytvořil tuto terapii nejprve k léčbě vlastních migrén, ovšem poté zjistil, že tato léčba také skvěle účinkuje při léčbě rakoviny, kožní tuberkulózy a cukrovky.

 

Gersonova terapie se výrazně odlišuje od většin léčebných metod založených na konzumaci prášků a jiných přípravků. Je naprosto netoxická a aktivuje vlastní sebeuzdravující schopnosti těla. Tato terapie léčí dvě základní příčiny degenerativních onemocnění: toxicitu a nutriční deficit.

 

Množství živin obsažených v čerstvě lisovaných šťávách konzumovaných každý den poskytuje tělu obrovské množství vitamínů, minerálů, enzymů a dalších životně důležitých živin. Tyto látky v těle pracují na opravě tkání, zatímco toxiny jsou z těla odstraňovány pomocí kávových klystýrů.

 

V průběhu života se naše tělo plní nejrůznějšími toxiny a karcinogenními látkami. Tyto látky vdechujeme ze vzduchu, který dýcháme, konzumujeme společně s jídlem, které jíme, vodou, kterou pijeme a množstvím léků, kterými se snažíme léčit.

 

10 kilo denně

Základem terapie je až 10 kilogramů ovoce a zeleniny zkonzumované každý den. Velká část z tohoto množství se používá k vylisování čerstvých šťáv, které jsou podávány 13krát denně každou hodinu, kdy nespíme. Pevná strava je přijímána převážně ve formě syrové zeleniny a ovoce a malého množství vařené vegetariánské stravy. Tato strava tělo zaplavuje obrovským množstvím živin, zlepšuje se zásobování těla kyslíkem, stimuluje se metabolismus a zlepšují se všechny regenerační procesy v těle.

 

Film „Gerson Miracle“ s českými titulky:

 

Gersonova terapie - další informace

Léčba je obvykle zahájena na lůžkové klinice a trvá několik týdnů. Gersonův Institut nevlastní zdravotnické zařízení, a tak místo toho odkazuje pacienty na různé kliniky. V současnosti jedinou oprávněnou je klinika v Tijuaně v Mexiku. Klinické poplatky často překračují 4000 dolarů za týden. Léčba může trvat od několika měsíců do 10 let nebo více. Gersonův Institut nabízí také domácí léčebný balíček. Gersonova terapie není vhodná pro těhotné nebo kojící ženy.
(Nejbližši klinika v Evropě je v Maďarsku, http://www.gerson.hu/terapia/gerson_terapia)

 

PROTI: Dostupné vědecké důkazy nepodporují tvrzení, že je Gersonova terapie účinná při léčbě rakoviny, a její základní principy nejsou lékařskou komunitou všeobecně přijímány. Není schválena pro použití v USA. Gersonova terapie může být nebezpečná. Kávové klystýry byly spojeny s vážnými infekcemi, dehydratací, zácpou, kolitidou (zánětem tlustého střeva), nerovnováhou elektrolytů, a dokonce i smrtí.

 

V dostupné lékařské literatuře nejsou žádné dobře kontrolované studie, které by ukázaly, že je Gersonova terapie účinná při léčbě rakoviny.

 

V nedávném přezkumu lékařské literatury provedli výzkumníci z University of Texas MD Anderson Cancer Center 7 humanitních studií Gersonovy terapie, které byly publikovány nebo prezentovány na lékařských konferencích. Žádná z nich nebyla randomizovanou (poznámka: typ studie, kdy se při přidělování různých druhů léčby pacientům v klinických studiích používá náhodného výběru) kontrolovanou studií. Jedna studie byla retrospektivním přezkumem, prováděným organizací pro výzkum Gersonovy teorie. Ohlásili, že přežití pacientů s Gersonovou terapií bylo vyšší, než by se běžně očekávalo u pacientů s melanomem, kolorektálním karcinomem a rakoviny vaječníků, ale neposkytli statistiky na podporu výsledků. Jiné studie byly malé, měly výsledky neprůkazné, nebo byly znehodnoceny nedostatky (například velkým procentem pacientů, kteří nedokončili výzkum), takže nebylo možné vyvodit spolehlivé závěry o účinnosti léčby.

 

Důležitá je vyvážená strava

Některé myšlenky, které Gerson navrhl jakožto součást režimu, například jíst velká množství ovoce a zeleniny a omezit příjem tuků, může být součástí zdravé výživy, nepřejde-li to do extrému. Výzkumníci dále studují potenciální protirakovinné účinky různých látek v ovoci a zelenině, ale jejich skutečné účinky nejsou ještě v této době dostatečně prokázány. Z tohoto důvodu je nejlepší radou jíst vyváženou stravu, která obsahuje 5 nebo více porcí zeleniny a ovoce denně, výběr celozrnných, vhodně upravených obilnin a omezení červeného masa a živočišných tuků. Je pravděpodobné, že výběr potravin z různých druhů ovoce, zeleniny a jiných rostlinných zdrojů, jako jsou ořechy, semena, celozrnné obiloviny a fazole, bude zdravější než konzumace velkého množství jednoho konkrétního jídla. Na základě dostupných důkazů současné doby hraje strava pravděpodobně větší roli v prevenci rakoviny, než v její léčbě.

 

Další informace v angličtině zde: http://gerson.org/gerpress

 

Gersonova terapie - komentáře z internetu

Calarien: Viděla jsem o tom dokument a jedna moje online známá byla v Mexiku na Gersonově klinice léčit svého otce s nádorem. Zdálo se, že to pomáhá, ale nakonec to podle všeho nedokázalo jeho stav zvrátit, je na tom hodně špatně. Myslím, že hodně lidem to může pomoct, ale asi úplná záruka nikdy neexistuje.

 

Makroušek: Možná bych v rychlosti doplnil, že půst je hodně jang, respektive hodně stahuje organizmus, takže by mohl některé problémy částečně zhoršovat u jangovějších onemocnění. Nutno podotknout, že půst je svým způsobem extrémnější přístup, ovšem rakovina už je extrémnější onemocnění. Osobně půsty, spíše ty krátkodobější, několik dní, praktikuji a myslím si, že je to zajímavá očistná technika zvláště v některých případech, nicméně se může stát, že mohou někoho stáhnout do takového extrému, že může mít problém to srovnat, zvláště pokud takový člověk není znalý v energiích, například potravin nebo i obecně.

 

Baba: Pro onkologicky nemocné je nevhodná, protože výrazně omezuje bílkoviny
Fakt nevěřím, že vyléčí 50% lidí v terminálním stádiu rakoviny

 

Zdroje:
http://www.symbinatur.com/Gersonova-terapie-clanek-1718.html
http://www.vibranthealth.eu/gersonova-terapie
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,1926.0.html
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/pulmonary_pathology/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavé video   Zdravotnictví   Rakovina   Zdraví   Léčba rakoviny   Alternativní léčení  


Kategorie Léčba rakoviny

Naděje v léčbě rakoviny! Onkolytický virus v prvních testech úspěšný!Naděje v léčbě rakoviny! Onkolytický virus v prvních testech úspěšný!
Geneticky upravený virus je schopný sám likvidovat nádorové buňky a vyburcovat imunitní systém. Vedlejším účinkem je pouze pocit jako při chřipce! Virus vakcinie JX-594 je snad dobrá šance do budoucna.


Extáze by mohla v budoucnu léčit rakovinu, doufají vědciExtáze by mohla v budoucnu léčit rakovinu, doufají vědci
Mohla by to být nová cesta v boji s rakovinou. Australským a britským vědcům se totiž podařilo vytvořit silnou látku, která ničí rakovinné buňky jejich vlastní metodou.


Rakovina - postrach moderní kapitalistické společnostiRakovina - postrach moderní kapitalistické společnosti
Rakovina je postrachem moderní společnosti – jen v ČR na ni umírá 28 000 lidí ročně a odborníci varují, že na její léčbu nebudou peníze. Alternativa by byla - levnější léky, ale o to nechtějí farmaceutické firmy slyšet.


Kategorie Zdravotnictví

Hormonální antikoncepce: Zabíjí, ale je to byznysHormonální antikoncepce: Zabíjí, ale je to byznys
Není gynekolog, kterého by nenavštívil usměvavý obchodní zástupce s lukrativní nabídkou. Prášky se předepisují jako na běžícím pásu. I ženám a dívkám, které mohou zabít!


Daruj spermie nebo vajíčko. A dobrý skutek bude po zásluze potrestán...Daruj spermie nebo vajíčko. A dobrý skutek bude po zásluze potrestán...
Párů, které počnou dítě přirozenou cestou, je čím dál míň a míň. I proto narůstá počet rodičů, kterým k dítěti pomáhá moderní medicína. Jenže jak dlouho ještě?


Kdo rozmotá klubko IZIP a kdo to zaplatí?Kdo rozmotá klubko IZIP a kdo to zaplatí?
Na začátku byla dobrá myšlenka. Ovšem než se dostala do českého Kocourkova. V českém Kocourkově projekt elektronických zdravotních knížek IZIP po jedenácti letech s ostudou končí. Zůstávají promrhané téměř dvě miliardy korun a rozhádaní politici.


Vrátí se medicína kvůli antibiotikům do středověku? Vrátí se medicína kvůli antibiotikům do středověku?
Na první pohled podivná otázka zdaleka nemusí být nesmyslná. Masové předepisování antibiotik může vést až k devastaci lidské populace. Myslí si to Geoffrey Lean z Daily Telegraph. Ve svém článku nastiňuje temnou vizi úpadku moderního lékařství.


Úžasné české zdravotnictví po 1. apríluÚžasné české zdravotnictví po 1. aprílu
Mění se práva a povinnosti lékařů a pacientů. A odborníci tvrdí: české zdravotnictví prošlo od 1. dubna největší revoluční změnou za posledních pětačtyřicet let. Je to skutečně tak?


Legalizace všimného = nadstandardLegalizace všimného = nadstandard
„Češi si nechtějí připlácet na zdraví“, hlásá úvodní titulek sobotních Lidových novin. Článek pod ním shrnuje výsledky průzkumu, dle nějž by si pouze 8% zpovídaných rádo pravidelně hradilo nadstandardní zdravotnickou péči....


Transplantované orgány přenáší vzpomínky na příjemceTransplantované orgány přenáší vzpomínky na příjemce
Stát se dárcem orgánu je skvělý způsob, jak pomoci jinému člověku, když vás potká smrt. Jedna vědecká studie však ukázala, že příjemci transplantovaných orgánů občas přebírají i určité vlastnosti nebo osobnostní rysy svého dárce.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí