internetWEEK.cz menu TOPlist

Mýty a fakta o rakovině II.

Mýty a fakta o rakovině II.

Máme tu pokračování mýtů a faktů o rakovině. Mnohdy si totiž myslíme, že o této nemoci víme vše, ale to co víme, nemusí být ani z poloviny pravda. Naopak to, co nám dlouhá léta připadalo jako nesmysl, nás může překvapit.

Mýty a fakta o rakovině II.

První část článku je zde >>>

 

Módní lesky na rty zapříčiňují rakovinu

Tento mýtus je nejvíce rozšířený především v Anglii a v Americe. Traduje se tak proto, že módní lesky prý obsahují olovo. Je logické, že pokud by balzám na rty, rtěnka, či lesk obsahovaly nějakou ze složek, které by způsobovaly rakovinu, zajisté by byly staženy z prodeje. Objevuje se mnoho hrozivých emailů, které se nejspíše podobnými zprávami snaží nahnat strach, ale především se snaží lidi odradit od koupě kosmetiky. Jedná se však o holý podvod! Neexistuje žádná značka rtěnky, která by způsobovala rakovinu.

 

Piercing je to pravé pro rakovinu

Piercingem si můžete způsobit různé problémy. Infekce, různě granulomy, cisty, znecitlivení nervů a podobně, ale rakovinu piercing rozhodně nezpůsobuje. Nejčastěji se o této nemoci mluví především v souvislosti s piercingem do bradavky. Jediným rizikovým faktorem je zde však to, že do rány po vpichu dostaneme infekci. To platí jak pro ženy, tak pro muže.

 

Některé typy rakovin mohou být nakažlivé

Žádný typ rakoviny není přenosný, ani nakažlivý. Jakmile jsou však dva nakaženi virusem HPV, nebo hepatitidou typu C, je zde velká možnost, že později u nich propukne rakovina. Oba tyto virusy jsou přenosné. Je tedy důležité používat ochranu, především při sexu. Nechráněným sexem se tyto virusy totiž šíří rychlostí blesku. Hepatitida typu C se navíc velmi snadno přenáší krví, kupříkladu již použitými jehlami, nebo při transfúzi krve od nakaženého jedince.

 

Pravidelné kontroly a dnešní lékařská technologie může rakovinu objevit brzy

Veškerá lékařská péče a naše vůle být zdravý samozřejmě může přispět k tomu, že rakovinu odhalíme v začátcích, ale není to zaručeno. Každá rakovina je jiná, každá se jinak projevuje. Rakovina je složitá nemoc a i když se před ní budeme sebe více chránit, může nás tak jako tak jednoho dne dohnat.

 

Prodělaná rakovina znamená konec všeho

Mnoho lidí si myslí, že pokud prodělá rakovinu, znamená to pro ně konec všeho. Myslí si, že nemohou žít doma, že již nemohou chodit ven, ani pracovat a že již vůbec nesmějí dělat ty aktivity, které dělali. Pravda je taková, že lidé nemusí skončit s ničím. Záleží jen na nich, jak se s touto zákeřnou nemocí poperou. Ne všichni jsou samozřejmě natolik silní, aby dokázali mávnout rukou nad tím, co bylo a postavit se čelem k tomu, co bude, nicméně utápět se v nemoci nám na psychice nepřidá.

Pokud jsme z rakoviny vyléčeni, měli bychom hledět vpřed, zabývat se tím, co jsme rádi dělali, co nás bavilo, co nám naplňovalo život, jen tak budeme schopni žít opět alespoň trochu tak, jak jsme žili předtím, než přišla záludná mrcha zvaná rakovina.

 

Na rakovinu neexistuje žádný lék

Toto je mýtus, který dostává do depresí mnoho lidí. Je však nutné si uvědomit, že to není tak docela pravda. Vždyť chemoterapie je lék na rakovinu. Je pravda, že ne každému zabere, ale jsou tu i další léky a jiné možnosti, jak tuto zrádnou mrchu přebít. Kupříkladu lék Ovosan, který zpomaluje, nebo dokáže rakovinu zcela zničit, též různá experimentální medicína, také ale přírodní léky v podobě bylinek. Farmaceutické společnosti navíc neustále pracují na vývoji nových léků. Některé ještě nejsou vyzkoušené, jiné neprošly kontrolou. Mnoho druhů rakoviny se již daří úspěšně léčit. Navíc medicína jde stále kupředu.

 

Vyndání mateřského znaménka způsobuje rakovinu

Tento mýtus připadá mnoha lidem jako skutečnost. Většina lidí si totiž myslí, že znaménka, která by mohla být rakovinotvorná, se zachovají stejně, jako zhoubný nádor při odejmutí z těla, tedy že rozšíří své metastáze do těla. Ale to je omyl. Na vyndání mateřského znaménka jdete právě proto, aby se z něj nestalo nic horšího. Daleko větší riziko vám hrozí, když se rozhodnete odstranění znaménka nepodstoupit. U špatného znaménka, které si nenecháme odstranit, se rakovina kůže rozšíří. Proto neváhejte a raději si dojděte na kontrolu, ať nic nezanedbáte, protože případné potíže by vás stály mnoho slz a napětí.

 

Gersonova terapie je přírodní léčba, která aktivuje mimořádnou schopnost těla léčit samo sebe. Podle jejích propagátorů léčí některé druhy rakoviny, cukrovku, alergie a další nemoci | Gersonova terapie >>>

 

Zdroje:
http://cancer.about.com/od/causes/tp/cancermyths.htm
http://cancer.about.com/od/causes/tp/crazymyths.htm
http://www.mayoclinic.com/health/cancer/HO00033
http://www.znamenka.biz/faq/
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/87642443@N05/

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Mýty a fakta   Rakovina  


Kategorie Rakovina

Léčivá houba: REISHILéčivá houba: REISHI
Výčet pozitivních účinků houby Lesklokorky lesklé je velmi obsáhlý. Tento tradiční lék dlouhověkých Číňanů a Japonců pomáhá při cukrovce, vysokém tlaku, obnově buněk nebo i v boji proti rakovině.


Naděje v léčbě rakoviny! Onkolytický virus v prvních testech úspěšný!Naděje v léčbě rakoviny! Onkolytický virus v prvních testech úspěšný!
Geneticky upravený virus je schopný sám likvidovat nádorové buňky a vyburcovat imunitní systém. Vedlejším účinkem je pouze pocit jako při chřipce! Virus vakcinie JX-594 je snad dobrá šance do budoucna.


Konopí jako lékKonopí jako lék
Vědci vědí, že konopí má velmi dobré účinky na řadu nebezpečných nemocí. Nesmyslný boj proti pěstování konopí však nadále pokračuje. Případ Mykayly Comstockové naznačuje, že konopí může léčit leukémii.


S rakovinou lze bojovat změnou jídelníčku!S rakovinou lze bojovat změnou jídelníčku!
Příběh Angličanky, která se poprala úspěšně s rakovinou změnou svého jídelníčku, měl neblahé pokračování. Zhoubné bujení buněk ji znovu ohrozilo. Jane Plantová napsala novou knihu.


Účinní, leč utajení, zabijáci rakovinyÚčinní, leč utajení, zabijáci rakoviny
Vyřčená diagnóza, že máme my, nebo někdo z našich milovaných, rakovinu, nás většinou dostane do kolen. S rakovinou se ale dá bojovat a nejen chemoterapií. Farmaceutické společnosti nám však mnoho účinných léků zatajují.


Jane Plant porazila rakovinu dietouJane Plant porazila rakovinu dietou
Britská geoložka Jane Plant prodělala několikrát po sobě rakovinu prsu. Nakonec ji neporazila díky chemoterapii nebo moderní léčbě ale inspirací v jídelníčku obyvatel Číny.


Mýty a fakta o rakovině I.Mýty a fakta o rakovině I.
Rakovina je zákeřná nemoc, na níž mnoha lidem zemřeli jejich známí, či milovaní. Přesto kolem této závažné a smrtelné nemoci panuje mnoho otazníků. Co je tedy pravdou a co naopak nesmyslem?


Meruňky a rakovina? Pozor na otravu!Meruňky a rakovina? Pozor na otravu!
Kde se berou informace o zázračných lécích na rakovinu? Tají je farmaceutické koncerny, aby vydělávaly biliony dolarů? Mezi zázračné léky mají patřit jádra z meruněk, jenomže jejich nadměrná konzumace může být nebezpečná!


Rozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou,  která si prošla peklem!Rozhovor s Dianou Klibániovou, slečnou, která si prošla peklem!
Když jsme zdraví, málokdo z nás si dokáže představit, že by se náš život mohl změnit během chvilky v holý boj. Dianě se to stalo. Byla jí diagnostikována rakovina kosti.


Rakovina: Gersonova terapieRakovina: Gersonova terapie
Gersonova terapie je přírodní léčba, která aktivuje mimořádnou schopnost těla léčit samo sebe. Podle jejích propagátorů léčí některé druhy rakoviny, cukrovku, alergie a další nemoci.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí