internetWEEK.cz menu TOPlist

Kameny z Ica

Kameny z Ica

V roce 1955 objevil doktor Javier Cabrera v peruánské oblasti Ica velice zajímavé kameny. Byly ozdobeny kresbami a údajně vytvořeny původním indiánským obyvatelstvem v oblasti. Jejich kresby vědecký i laický svět absolutně šokovaly a šokují dodnes.

 

Kameny z Ica

 

V roce 1955 objevil doktor Javier Cabrera v peruánské oblasti Ica velice zajímavé kameny. Byly ozdobeny kresbami a údajně vytvořeny původním indiánským obyvatelstvem v oblasti. Jejich kresby vědecký i laický svět absolutně šokovaly a šokují dodnes. Ostatně v této oblasti se našli i jiné zajímavé nálezy. Nález je bohužel značně diskreditován kopiemi, jež vytváří místní podnikavci a pokouší se je vydávat za originály.

 

Těchto 20000 kamenů je zřejmě jakási starodávná knihovna. Kryptozoologickou veřejnost vzrušují samozřejmě nejvíce obrazy pravěkých zvířat zobrazených na kamenech. Zcela jasně rozeznáváme Tyranosaura, Tryceratopse, Brontosaura, Stegosaura, Pterodaktyly a další dinosaury dávných dob. Některé kameny zaznamenávají nejenom dinosaury ale i lidi používající dinosaury jako koně. Nezachycují ovšem pouze kryptozoologické výjevy ale též třeba několik fází operace srdce. Na tu si velice dobře pamatuji z dětství neboť ji měl otec ve svém archivu. Byla postupně zobrazena na několika kamenech. Měl jsem možnost mnoho fotografií kamenů zkoumat a byl jsem jimi absolutně fascinován.

 

 

Museum doktora Cabrery

 

Dnes odborníci dokáží rozeznat originály od falzifikátů – originály mají oxidovanou patinu na leptu která prokazuje jejich stáří, tato patina se objeví pouze velkým věkem. Doktor Cabrera předložil nálezy těchto kamenů vědcům a odborníkům z NASA aby zajistili podrobný průzkum, verifikaci a legalizaci. Všechny tyto originální kameny byly označeny jako nejméně jeden tisíc let staré, podle míry zoxidování povrchu dokonce vychází pro pravé exponáty stáří větší než 10 000 let. Velmi podobné nálezy pochází z mexického naleziště Acámbara (stáří snad 4500 let). 

 

Kde staří indiáni Jižní Ameriky spatřili tyto tvory, že je dokázali tak přesvědčivě a věrně zachytit? Jak mohli zjistit podobu těchto tvorů pracně získanou skládáním kostí a dedukcí či dnes počítačovou animací? Tito tvorové zřejmě museli reálně existovat v čase vytvoření kreseb! Je třeba též upozornit na pozorování Stoa, což je možný potomek Tyranosaura či Dinosaurů, v nedalekém okolí místa nálezu - Amazonii.

 

Věrohodnost kamenných obrazů podpořil i následující vědecký objev z roku 1995. Na Turmenianské rovině v bývalém Sovětském svazu byly objeveny stopy dinosaurů. Vedle zkamenělých tříprstých stop byly stopy bosého člověka. Stezka je dlouhá půl kilometru. 

Nešlo však o ojedinělou událost, u nejzajímavějších z těchto nálezů bota rozšlápla trilobita (stáří 440 milionů let) nebo leží lidské otisky vedle dinosauřích (například u Glen Rose v Texasu, stáří 135 milionů let, zde také nalezen zkamenělý lidský prst).

Museum a kameny IcaJavier Cabrera - vědec, který objevil kameny Ica

 

Pro objektivní posouzení zde uvádíme článek, jehož originál si můžete přečíst na Tiscali.cz

 

Kameny Ica

 

Tyto kameny představují velkou sbírku kamenů, údajně nalezených v jeskyni poblíž peruánského města Ica. Kameny z andesitu mají okysličený povrch, do kterého jsou vyryty obrázky, které zpochybňují nejen archeologické nálezy, ale i evoluční teorii.

 

Na některých kamenech jsou vyryty postavy lidí připomínajících starověké Aztéky nebo Inky, kteří sekerami útočí na stylizované příšery, které podle některých výkladů představují dinosaury.

 

Jeskyně, ve které byly kameny údajně nalezeny, nebyla nikdy identifikována, o nějakém vědeckém prozkoumání ani nemluvě. Mezi zastánci jejich pravosti jsou obhájci teorie o mimozemšťanech, zarytí bojovníci proti evoluci a skupiny, kterým leží na srdci dobrý kšeft, který sem každoročně přivádí tisíce turistů.

 

Historie těchto kamenů je poměrně dlouhá, ale pravé šílenství začalo až v roce 1996, kdy Dr. Javier Carbera Darquea, peruánský lékař, který opustil svoji praxi a otevřel v městě Ica muzeum Museo de Piedras Grabadas, ohlásil jejich existenci. Muzeum dnes obsahuje několik tisíc kamenů, které podle Darquea nalezl v jeskyni místní farmář. Farmář byl později zatčen, když se kameny snažil prodávat turistům a přiznal, že je vyryl sám. Již v roce 1975 přiznali Basilio Uchuya a Irma Gutierrez de Aparcana, že Darqueamu prodali kameny, které sami vyryli. Náměty brali kdekoliv, od komixů až po učebnice a časopisy.

 

Přes veškeré pochybnosti o pravosti kamenů je muzeum těžce propagováno a je založeno na tvrzení, že kameny dokazují, že Ica bylo sídlem první peruánské kultury. Sám Darquea sází všechno na kámen s vyrytou rybou, která údajně odpovídá dávno vyhynulému druhu. Biologové naopak o obrázku prohlašují, že žádnému známému druhu vyhynulé ryby neodpovídá.

 

Podle odpůrců evoluce rytina naopak dokazuje, že dnešní teorie o evoluci jsou lživé, neboť Indiáni tyto ryby znali a tak ryby nemohly vyhynout před milióny let. Obrázky „dinosaurů“ mají zase dokazovat, že Indiáni žili ve stejné době jako dinosauři, takže buď jsou lidé na zemi mnohem déle nebo dinosauři vyhynuli teprve nedávno a v každém případě evoluce lže. Zastánci vlivu mimozemšťanů zase tvrdí, že Indiáni měli znalosti o vyhynulých rybách od mimozemských civilizací.

 

Třetí teorii zastává sám Darquea, který podle kamenů vyvinul teorii o mimořádně rozvinuté kultuře starých Peruánců, kteří dokázali i operace srdce, transplantaci mozku, znali teleskop a dokázali létat. Podle jeho knihy The Message of the Engraved Stones pak tato kultura přisla na zem ze souhvězdí Pleiády. Darquea tvrdí, že má ve sbírce kolem 50 000 kamenů a ví o tajném tunelu, kde jich je dalších 100 000. Kameny jsou údajně příliš tvrdé na to, aby do nich dokázala primitivní civilizace něco vyrýt. Tiše tak opomíná skutečnost, že obrázky nejsou vyryté do kamene, ale pouze do oxidované vrstvy na povrchu.

 

Zdroj: Cryptozoologie.xf.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Záhady   Kameny ICA   Mystéria   Peru   Ze zahraničí  


Kategorie Záhady


8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců
Vybíráme z osmi nejzajímavějších článků, které jsme v posledních týdnech na internetu objevili. Většinu z nich jsme mohli zařadit také do rubriky věda a technika.Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?
Rychlé rádiové záblesky (FRB, Fast Radio Bursts) jsou jednou z velkých záhad současné astronomie. Odkud k nám přicházejí a jaký je jejich původ?Vědecky objasněno: Záhadné zvuky polární zářeVědecky objasněno: Záhadné zvuky polární záře
Při pozorování polární záře řada lidí slyšela záhadné zvuky. A byli považováni za fantasty. Až jednou ty samé zvuky slyšel fyzik Unto K. Laine. 25 let nevynechal jedinou možnost tyto tajemné zvuky nahrát. A vysvětlit jejich původ…Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…Americký Ötzi: Starý indián z PolynésieAmerický Ötzi: Starý indián z Polynésie
Evropa má svého Ötziho a Amerika Muže z Kennewicku. Pradávný americký lovec je obestřen záhadami. Jeho původ se pomocí analýzy DNA dosud nepodařilo vystopovat, ale pravděpodobně není praprapradědečkem současných původních Američanů...Snové záhady: matematik Srinivasa RamanujanSnové záhady: matematik Srinivasa Ramanujan
Indickému géniovi přicházely nápady ve snech. Pracuje mozek, aniž o tom víme, nebo jde o paranormální aktivity?Další záhada Stonehenge vyřešenaDalší záhada Stonehenge vyřešena
Pomohlo suché léto a krátká hadice na kropení trávy. Pozorný správce dostal geniální nápad. Uspěl tam, kde neuspělo mnoho historiků.Pravdu.cz - tajemno  záhady horoskopy najdete ZDEPravdu.cz - tajemno záhady horoskopy najdete ZDE
Pokud hledáte původní obsah a autory z magazínu Pravdu.cz - musíte nově na internetWEEK.czIluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzickáIluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzická
Naše vědomí, city, myšlenky působí zpětně na realitu způsobem, který může mít pozoruhodné výsledky. Jde jen o to uvědomit si, že vědomí je propojené, a problémy jsou řešitelné.Reinkarnace Jeffrey KeenaReinkarnace Jeffrey Keena
Penzionovaný hasič žil v jednom svém minulém životě jako generál americké občanské války. Jeffrey Keene této představě uvěřil a má k tomu více pádných důvodů.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí