internetWEEK.cz menu TOPlist

Filmy, po kterých zůstává samé neštěstí!

Filmy, po kterých zůstává samé neštěstí!

Režiséři natáčí stále mnoho nových filmů, vymýšlí nespočet triků, jak filmy více a více zdokonalit, jenže co když si režiséři nehrají s filmy, ale filmy s režiséry? Jsou to skutečně režiséři, kdo mají osud filmů a herců pevně v rukou?

 

Filmy, po kterých zůstává samé neštěstí!

Supermana ovládá vyšší moc

Na světě existuje nejspíše přes milion filmů všech možných žánrů. Ty opravdu dobré jdou do kin, ty méně dobré vyjdou po čase alespoň na internetu, kde je můžeme zhlédnout buď zadarmo, nebo za malý poplatek. To, že některé filmy jsou natočeny podle skutečných událostí, nás asi nepřekvapí. Ale to, že si některé filmy zahrávají s osudy herců a štábu, nebo kolem nich přímo obchází smrt, nás může děsit k smrti.

 

Jedním z filmů, který by takovým způsobem měl být prokletý, je Superman. Každý samozřejmě nejdříve roli Supermana chce dostat. Jedná se o velice žádané a prestižní místo, kde navíc hlavní hrdina vydělá na roli veliké peníze. Postupem času se však uvidí, že o místo tohoto hrdiny není nutné stát za cenu života.

 

Vše odstartuje první ztvárnitel supermana, G. Reeves, který byl během natáčení za nevysvětlitelných okolností postřelen a v důsledku tohoto zranění podlehl. Představitel Supermana v době, kdy byl ještě dítě, Lee Quigley také umírá za nevysvětlitelných okolností poté, co se nadýchá rozpouštědel. Bud Collyer Supermana jen daboval. Smrt si ho ale též našla. Nečekaně mu selhal krevní oběh. Christopher Reeve patří mezi nejvíce proslulého Supermanovského hrdinu. I jeho osud byl však od prvního dne natáčení filmového trháku zpečetěn. Christopher umírá v pouhých dvaapadesáti letech na následky zranění po pádu z koně, které ho trvale upoutaly na invalidní vozík.

 

Rebel bez příčiny

Tento legendární film se také neobešel bez nehody. S postupem času bohužel zemřeli všichni tři hlavní představitelé tohoto trháku. Natalie Woodová, jíž byla smrt kdysi prý předpovězena romskou věštkyní, se utopila ve věku čtyřiceti tří let, Sal Mineo byl zavražděn v třiceti sedmi letech a James Dean zemřel jako nejmladší z těchto tří herců. Zemřel při autonehodě v pouhých dvaceti čtyřech letech.

 

Katastrofická apokalypsa

Tento film od F. F. Coppolyho byl nejspíše prokletý již od první klapky. Nejdříve celý štáb, který natáčel na Filipínách, chytla úplavice. To by ještě nebylo tak hrozné, ovšem neštěstí bohužel poté již i se smrtí okolo celého štábu obcházelo dál. Další nešťastnou příhodou byla smrt dělníka, který manipuloval s kládou. Ta se uvolnila a na dělníka spadla. Herec Martin Sheen dostal přímo na place infarkt. Krátce po těchto tragédiích bylo celé natáčení odloženo, protože na Filipínách řádil tajfun. Pod nánosy bahna nebylo co jíst, zhroutil se tedy i režisér, který trpěl nedostatečným příjmem potravy a tekutin. Herec Robert Duvall dodnes natáčení proklíná a říká, že to bylo, jako kdyby se proti nim spiklo samo nebe. Tento film neměl šťastný konec, protože i rozpočet byl překročen natolik, že filmové studio nakonec zkrachovalo.

 

 

Mrtvoly z Poltergeistu

Tato trilogie se natáčela v průběhu šesti let. Od začátku ji doprovázela samá smůla. Zemřeli čtyři herci. Mezi lidmi se povídalo, že tento film není jen o smrti, ale že v něm je skutečná smrt používána jako hlavní představitelka. Pro vykreslení hrůzostrašné atmosféry se totiž prý měli používat skuteční mrtví, nikoliv atrapy. Těžko říci, co je na této povídačce pravdy. V každém případě vyšší moc se proti tomu, co lidem má být utajeno bránila tím, že si vzala čtyři životy. Možná bychom to měli brát jako výhrůžku, že se do některých věcí zkrátka nemáme plést. První obětí byla herečka Dominique Dunneová, která v první epizodě hraje Danu. Zemřela v pouhých dvaceti dvou letech v čase premiéry násilnou smrtí, uškrtil jí její vlastní přítel. Julian Beck, který ztvárnil v druhé epizodě Henryho Kana, onemocněl rakovinou v šedesáti letech, třiapadesátiletému Willu Samsonovi, představiteli Taylora, selhaly ledviny. Celou čtyřku doplňuje Heather O´Rourkeová, představitelka Carol Ann. Ta zemřela v pouhých dvanácti letech, kdy lékaři nedokázali vyléčit podivnou chorobu, kterou připisovali tomu, že hereččinu krev napadly neznámé toxiny. I Steven Spielberg dodnes tvrdí, že se během natáčení děly zvláštní věci a horor prý není z těch, kterých se člověk bojí jen na filmovém plátně.

 

 

Další filmy, které pohnuly něčím osudem

Mezi další filmy, které fatálně ovlivnily osud ostatních, patří „ Rosemary má děťátko“, kde ztvárnila hlavní představitelku Sharon Tateová, těhotná manželka Romana Polanského, kterou ve vlastním domě zavraždil Charles Mason. K tomu se hlavní hvězda filmu Mia Farrowová přímo na place rozvedla s Frankem Sinatrou a vysloužila si prokletí v podobě manželství s Woddy Allenem.

 

Další tragédií byl film Zóna soumraku, kde se natáčely čtyři hororové příběhy od čtyř režisérů při vzpomínce na Vietnam. Při jedné scéně ve vrtulníku vybuchly těkavé látky a vrtulník se zřítil na dvě dětské hvězdy a také na hvězdu filmu Vica Morrowa. Film Umučení Krista je sám o sobě dost brutální. Navíc je vidět, že zde si filmoví režiséři skutečně zahrávali s něčím, s čím neměli. Hlavní herec Jim Caviezel totiž během natáčení filmových scén prochladl a podchlazení se ho drželo po celý film. Aby toho nebylo málo, uhodil do něj blesk, a to hned dvakrát. Někdy se nevyplácí zahrávat si se smrtí, nebo s vyšší mocí. Režiséři těchto filmů by o tom rozhodně mohli povyprávět. Evidentně některé věci mají být světu utajeny a rozhodně není dobré si z nich dělat legraci.

 

Zdroje: http://instinkt.tyden.cz/rubriky/ostatni/tema/skoncit-v-pekle-dramaticke-osudy-zacarovanych-filmu_26757.html
http://blackwelovi.blog.cz/1007/proklete-filmy

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Záhady   Zajímavosti   Film  


Kategorie Záhady


8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců
Vybíráme z osmi nejzajímavějších článků, které jsme v posledních týdnech na internetu objevili. Většinu z nich jsme mohli zařadit také do rubriky věda a technika.Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?
Rychlé rádiové záblesky (FRB, Fast Radio Bursts) jsou jednou z velkých záhad současné astronomie. Odkud k nám přicházejí a jaký je jejich původ?Vědecky objasněno: Záhadné zvuky polární zářeVědecky objasněno: Záhadné zvuky polární záře
Při pozorování polární záře řada lidí slyšela záhadné zvuky. A byli považováni za fantasty. Až jednou ty samé zvuky slyšel fyzik Unto K. Laine. 25 let nevynechal jedinou možnost tyto tajemné zvuky nahrát. A vysvětlit jejich původ…Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?Záhada: Co přitahuje blesky na jezero Maracaibo?
Blesk neuhodí na jedno místo dvakrát. A není blesku bez hromu. To platí na celém světě, jen ne u jezera Marocaibo ve Venezuele. Bouřky s rekordními blesky jsou zde každý den. Marocaibo je Olympem světa…Americký Ötzi: Starý indián z PolynésieAmerický Ötzi: Starý indián z Polynésie
Evropa má svého Ötziho a Amerika Muže z Kennewicku. Pradávný americký lovec je obestřen záhadami. Jeho původ se pomocí analýzy DNA dosud nepodařilo vystopovat, ale pravděpodobně není praprapradědečkem současných původních Američanů...Snové záhady: matematik Srinivasa RamanujanSnové záhady: matematik Srinivasa Ramanujan
Indickému géniovi přicházely nápady ve snech. Pracuje mozek, aniž o tom víme, nebo jde o paranormální aktivity?Další záhada Stonehenge vyřešenaDalší záhada Stonehenge vyřešena
Pomohlo suché léto a krátká hadice na kropení trávy. Pozorný správce dostal geniální nápad. Uspěl tam, kde neuspělo mnoho historiků.Pravdu.cz - tajemno  záhady horoskopy najdete ZDEPravdu.cz - tajemno záhady horoskopy najdete ZDE
Pokud hledáte původní obsah a autory z magazínu Pravdu.cz - musíte nově na internetWEEK.czIluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzickáIluze hmoty: Fyzická realita není vůbec fyzická
Naše vědomí, city, myšlenky působí zpětně na realitu způsobem, který může mít pozoruhodné výsledky. Jde jen o to uvědomit si, že vědomí je propojené, a problémy jsou řešitelné.Reinkarnace Jeffrey KeenaReinkarnace Jeffrey Keena
Penzionovaný hasič žil v jednom svém minulém životě jako generál americké občanské války. Jeffrey Keene této představě uvěřil a má k tomu více pádných důvodů.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí