internetWEEK.cz menu TOPlist

Čína geneticky upravila 300 krav – dojí lidské mateřské mléko!

Čína geneticky upravila 300 krav – dojí lidské mateřské mléko!

Genetické inženýrství umí nepředstavitelné věci. Je však správné hrát si na Bohy a měnit dlouhodobě vyvíjené přírodní mechanismy? Neposouváme hranice etiky a bezpečnosti za neúnosnou mez? Čína si z toho očividně hlavu nedělá...

 

Čína geneticky upravila 300 krav – dojí lidské mateřské mléko!

Genetické inženýrství

Genetické upravování rostlin a zvířat začalo ve jménu porozumění. Zejména poznání, které geny a jak ovlivňují lidské nemoci. Cukrovku, rakovinu. Například bakterie produkující inzulin jsou na trhu již od roku 1982. Od geneticky modifikovaných řas se očekává, že budou produkovat ropu nebo přímo použitelnou naftu a tím zachrání lidstvo, až ložiska vyschnou. V praxi již takové řasy jsou, průmyslová výroba jen čeká na trvalý vzestup ceny ropy.

 

S časem se genetické inženýrství ve velkém uplatňuje v zemědělství, kterému umožňuje vyvíjet rostliny odolné proti svým přirozeným škůdcům díky vloženým genům jiných druhů, které si odolnost našly přirozeně. Celý svět hledá etické hranice, kam až lze zajít. Jednotlivé země toto řeší jinak. Tam, kde se výzkum raději definitivně neukončil, se hranice únosného posouvají stále dál. A to zatím nemluvím o Číně.

 

Čína a další plán vzestupu?

Vypadá to, že Čína zavelela k další steči na cestě stát se světovou mocností číslo jedna. Genetika je pro ni ve zdráhajícím se světě klíčem k úspěchu. Pěstují ve velkém geneticky modifikovanou rýži odolnou proti hmyzím škůdcům. Také kukuřici, navíc upravenou tak, aby z ní prasata absorbovala více živin. Brambory, rajčata. Technické plodiny pro průmyslovou výrobu a následný levný vývoz do celého světa.

 

V případě rostlinné výroby není Čína jedinou zemí fandící GMO. V případě modifikovaných zvířat se svět stále zdráhá a řada výzkumů byla pro hlasité protesty raději ukončena. Podobný výzkum upravených dojnic například ukončila Austrálie, a to již v rané fázi. Nejen z etických důvodů, ale i pro řadu technických otázek s nejasnými odpověďmi. Co se jednou stane?

 

Profesor Ni Ling, který geneticky upravil a dále vyšlechtil krávy do úctyhodného stáda tří stovek kusů, vidí v možné produkci lidského mateřského mléka obrovský potenciál. Aby ne. Náhradní kojenecká strava je celosvětově mega byznysem. A je možné, že jeho mléko bude pro kojence téměř tak blahodárné, jako to pravé. V tuto chvíli mléko prochází testy a očekává se, že již za tři roky bude na pultech supermarketů.

 

Historicky Čína ukázala, že na své cestě k vzestupu hodlá hledět jen přímo. Když Mao zavelel k průmyslovému vzestupu poprvé, zemřelo 30 milionů lidí. Tedy shodný počet mrtvých, jako civilních obětí 2. světové války na celém světě. Když se Čína rozhodla dobít vesmír, rozstřelila v roce 2007 demonstrativně satelit na oběžné dráze. Zbytky Feng Yun 1C téměř zdvojnásobily množství kosmického bordelu. A to od samotného počátku vesmírných letů. O lidských právech se sice mluví čím dál méně, ale nenechte se mýlit. Úroveň lidských práv a cena života v Číně jsou stále stejné. To jen svět potřebuje čínské peníze.

 

Čtěte na internetWEEK.cz
http://internetweek.cz/krize/cina-nechce-pomoc-zadarmo >>>

 

Kde je hranice etiky GMO?

Ve chvíli, kdy se genetickému inženýrství dala zelená pro blaho lidstva, je těžké hledat hranice. Prací vědců je hledat stále další a další možnosti a rozdíl mezi možným a využívaným v praxi je již dnes propastný. Zemře-li vám blízký člověk jen proto, že jsme z etických důvodů něco odmítli, bude to bolet. Ale kam až můžeme zajít? Možná nás s GMO jen straší, stejně, jako ohledně globálního oteplování. Nebo také ne.

 

Pandořina skříňka, ať je v ní cokoliv, je však dávno otevřená. Přivíráme-li ji u nás, tak Čína se rozhodně nebojí. A nikdo s tím nehne.

 

Čtěte na internetWEEK.cz
http://internetweek.cz/zmutovane-geny/proc-zvirata-geneticky-upravene-plodiny-odmitaji >>>

 

Zdroje:
http://wakeup-world.com/2012/06/20/science-gone-mad-china-develops-300-genetically-modified-dairy-cows-for-human-breast-milk-production/

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Čína   Byznys   Geneticky modifikované potraviny   GMO   Genetika  


Kategorie Genetika


Tutanchamon: Faraon z KavkazuTutanchamon: Faraon z Kavkazu
Testy DNA zjistily, že mužští předkové slavného faraóna Tutanchamona přišli od Černého moře. Jeden z potomků tohoto vládce žije na Moravě. Otazníky nad původem vládců Egypta však zůstávají.Epochální objev: Záhadná lidská DNA nalezena!Epochální objev: Záhadná lidská DNA nalezena!
„Cizí“ DNA - starou asi dva miliony let - objevil v Africe dr. Joshua Akey. Možná se mu podařilo najít důkaz genetického zásahu do DNA našich dávných předků.Mimozemský původ lidské DNA?Mimozemský původ lidské DNA?
Skupina výzkumníků pracujících na Projektu lidského genomu údajně učinila ohromující objev: tzv. nekódující sekvence lidské DNA jsou genetickým kódem mimozemských životních forem. Zapátrali jsme po původu této informace.Pohlaví dítěte má na svědomí jen a pouze muž!Pohlaví dítěte má na svědomí jen a pouze muž!
Kolik mužů již opustilo své ženy jen proto, že jim nedaly syny. Ukončeme proto tento zakořeněný mýtus. Pohlaví potomků mají na svědomí výhradně muži…Proč zvířata geneticky upravené plodiny odmítají?Proč zvířata geneticky upravené plodiny odmítají?
Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?


Kategorie Geneticky modifikované potraviny


Bakterie E. coli byla vyrobena bioinženýrsky, aby zabíjelaBakterie E. coli byla vyrobena bioinženýrsky, aby zabíjela
Hra s obviňováním zeleniny nadále pokračuje v celé EU, kde superodolný kmen e. coli postihuje pacienty a plní nemocnice v Německu.


Kategorie Čína


25. výročí masakru: Čína nezklamala25. výročí masakru: Čína nezklamala
Čínská sametová revoluce v roce 1989 neprošla. 25. výročí střelby do demonstrantů Čína oslavila zatýkáním a cenzurou internetu...Ruští šílenci vylezli na druhou nejvyšší budovu světaRuští šílenci vylezli na druhou nejvyšší budovu světa
Mladí šílenci z Ruska (jinak je označit snad ani nelze) vylezli na druhou nejvyšší budovu světa. Video z jejich výkonu se stalo hitem internetu.Čínská sonda na Měsíci a dvě tváře vesmírného výzkumuČínská sonda na Měsíci a dvě tváře vesmírného výzkumu
Čína se dost možná už za pár dní zapíše do historie kosmonautiky. Na povrchu Měsíce přistane její sonda a rover. Někteří obyvatelé říše středu by ale tamní vesmírný výzkum asi poslali nejraději k šípku.Čína slaví další a další úspěchy v dobývání vesmíruČína slaví další a další úspěchy v dobývání vesmíru
Ty zprávy se nedaly přehlédnout. Čína vyslala na oběžnou dráhu vesmírnou loď Šen -čou 9 se třemi kosmonauty (Číňané je nazývají taikonauti) na palubě. Byla mezi nimi i první Číňanka třiatřicetiletá Liou Jang.Mysteriózní jeskyně v Chua-šan - osmý div světaMysteriózní jeskyně v Chua-šan - osmý div světa
Podzemní město objevené v čínských horách Chua-šan bývá přirovnáváno k pyramidám, Noemově arše či k záhadě Bermudského trojúhelníku. Nádherné jeskyně jsou vytesané lidskou rukou.V Číně byl nalezen zcela nový druh jeskynních lidíV Číně byl nalezen zcela nový druh jeskynních lidí
Žili v letech 14.500 až 11.500 v jižní Číně. Tito lidé vykazují nezvyklou směs starých a moderních anatomických znaků. Zřejmě se jedná o zcela nový druh jeskynních lidí…Hromadná rvačka - basketbal - Washington Georgetown Hoyas vs Bayi BocketsHromadná rvačka - basketbal - Washington Georgetown Hoyas vs Bayi Bockets
Pořád slýcháme v médiích informace o tom, jak jsou Japonci a Číňané disciplinovaní. Že to není pravda, si můžete prohlédnout v tomto videoklipu......Křesťané to v Číně a v Iránu nemají zrovna lehkéKřesťané to v Číně a v Iránu nemají zrovna lehké
Jsi-li křesťan, nejezdi do Číny ani do Iránu. Proč? Protože by ses taky nemusel vrátit.Google pomáhá CIA!Google pomáhá CIA!
Google je ve skutečnosti klíčovým účastníkem v americké armádě a zpravodajských operací CIA, které zahrnují i mučení, podvracení cizích vlád, nelegální útočné války či vojenské okupace zemí.Čínský hotel za 6 dníČínský hotel za 6 dní
V jednom čínském městě zlomili dělníci a konstruktéři rekord. Postavili zde 15ti podlažní hotel za pouhých 6 dní. Podívejte se také na toto video.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí