internetWEEK.cz menu TOPlist

Kypr ukázal, co se stane, až se ucho utrhne

Kypr ukázal, co se stane, až se ucho utrhne

Krizi, pod kterou jsou podepsaní politici a finančníci, zaplatíme. Novou formou znárodnění jsou mimořádné daně. A nikdo před nimi neuteče!

 

Kypr ukázal, co se stane, až se ucho utrhne

Situace na Kypru se stále vyvíjí a nějak dopadne. V krátkosti ji shrnu:

 

  • Předlužení Řecka se přelilo na Kypr, protože tyto ekonomiky jsou velmi provázané
  • Eurozóna podmínila pomoc Kypru zdaněním bankovních vkladů, a to nejen občanům, ale zejména firmám, které na Kypr utekly za nižšími daněmi
  • Politici Kypru zdanění občanů zřejmě neodsouhlasí, protože by spáchali minimálně politickou sebevraždu

Kalousek ukázal světu, že to jde

Mám tím na mysli zdanění zlých solárníků, když se zjistilo, že se slíbilo víc, než je únosné. Vymyslela se proto nová daň, která se na tyto ziskuchtivé gaunery uvalila. A to dokonce zpětně. A světe div se, ono to prošlo. Alespoň zatím, protože arbitráže naši zemi neminou.

 

A svět se chvíli divil a potom se začal i učit. Když je možné něco takového v členské zemi EU, projde to všude. Mimořádné daňové znárodňování.

 

Co nás čeká v blízké a střednědobé budoucnosti?

Průšvih eurozóny zamořuje svět. Jeho hloubka se různě maskuje a tutlá. Problémy jednotlivých zemí se bagatelizují a tak nějak se doufá, že Německo to utáhne. To, že se žít neustále na dluh nedá, je myslím každému průměrně inteligentnímu člověku jasné, a tak se jednou bude muset najít řešení. A nemyslím tím jen přiznané dluhy jednotlivých zemí:

 

  • Země EU svorně ručí za 100% vkladů v bankách a kampeličkách
  • Státy mají napůjčováno přes 90% veškerých úspor na důchody v penzijních fondech. Za které pochopitelně také bezvýhradně ručí.

Na toto téma jsem psal zde, doporučuji, nebudu více rozebírat | Krachují státy kvůli investorům nebo investoři kvůli státům? >>>

 

Ani se mi nechce počítat, kolik nul má potenciální průšvih. Takže se připravte na mimořádné daně. Zdanění bankovních vkladů už bylo představeno. Ale samozřejmě nestačí. Co přijde dál?

 

  • Daň z nemovitosti – pochopitelně progresivní, aby do ulic nevyšlo tolik lidí. Viděl bych to v Korunách tak na 5 % do milionové hodnoty a na 25% u miliardových majetků
  • Daň z luxusu – ta opět nevyžene davy na Václavské náměstí. Kdo má dvě auta v rodině? No to je ale nehorázný luxus! Viděl bych to tak na 50% daň z ceny toho luxusnějšího. Pochopitelně. V přímořských státech samozřejmě jachty. Ty úplně bijí do očí…

Zkuste chvíli přemýšlet jako Kalousek, další znárodňovací daně očekávám v komentářích...

 

 

Státy, jak je vidět, mají kde brát a vezmou, když budou mít dostatečně kreativní a bezpáteřní politiky ve svém vedení. Myslím, že Miroslav Kalousek ještě udělá kariéru Bruselu. A zase budou mít všichni z čeho beztrestně krást.

 

Nechci být sýčkem ani poslem blbých zpráv. Ale myslím, že něco vlastnit jednou bude řádně potrestáno. A jako za války vyhraje ten, kdo bude mít majetek k rychlému sbalení na cesty. Zlato v zubech a diamanty v kapse. Ale tento průšvih je natolik globální, že si nejsem jistý, zda bude vůbec kam utíkat…

 

Epicentrem krize není Řecko, nýbrž Itálie, Francie, Belgie a také zdánlivě zdravé Německo. | Čtěte dále v magazínu internetWEEK.cz | Euro v ekonomické pasti >>>

 

Foto: parikiaki.com

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Eurozóna   Krize   Jak z krize   Řecko   EU  


Kategorie Eurozóna


Největší hrozbou pro euro je FrancieNejvětší hrozbou pro euro je Francie
Která země ohrožuje existenci eurozóny nejvíce? Je to Řecko, Španělsko nebo Portugalsko? Nikoliv, podle některých názorů je časovanou bombou Francie.



Když vám klesne ekonomický sentimentKdyž vám klesne ekonomický sentiment
Také v českých médiích často slýcháme, že klesl nebo stoupl index ekonomického sentimentu. Co to vlastně je, jak to vzniká a proč je to důležité, nám už ale novináři obvykle nevysvětlí.



Svět se bojí armagedonu, zřejmě podpoří euroSvět se bojí armagedonu, zřejmě podpoří euro
Představy, co může udělat pád eura jsou natolik děsivé, že světové osobnosti a vlády jej zřejmě nenechají padnout. A investují proti finančnímu armagedonu. Příklad dal George Soros...



7 důvodů, proč EU nemůže být konkurenceschopná7 důvodů, proč EU nemůže být konkurenceschopná
Komentář: Evropský projekt považuji za dobře myšlený, ale špatně provedený. Co je špatně, co se může změnit a s čím se už nic dělat nedá?



Krachují státy kvůli investorům nebo investoři kvůli státům?Krachují státy kvůli investorům nebo investoři kvůli státům?
Média nás masírují zlými investory, kteří nekupují dluhopisy Řecka, Portugalska a Itálie. Mohou za dluhovou krizi? Co jsou zač?



Lidem v českých zemích a na Slovensku dochází trpělivostLidem v českých zemích a na Slovensku dochází trpělivost
Občany už prostě nebaví platit stále více a přitom sledovat státem posvěcené zlodějny.



Deflace, inflace, hospodářská krizeDeflace, inflace, hospodářská krize
Čtenář Petr Schotli píše: Tak jsem dočetl velmi zajímavou knížku G.Hannich: „Deflace“. Podělím se s jejím obsahem. Jednoduše jsem vybral z knihy zásadní věty. Autor je německý finanční poradce. Kniha vyšla německy i česky 2008.


Kategorie Řecko


Záhadní staří KréťanéZáhadní staří Kréťané
Odkud se vzali a jak mohli na skalnatém ostrově uprostřed Středozemního moře vytvořit původní obyvatelé Kréty skvělou civilizaci před několika tisíci lety? To člověka napadne, když navštíví tento středomořský ostrov.



V ďábelském kruhu – M. Morris o konspiraci proti lidstvuV ďábelském kruhu – M. Morris o konspiraci proti lidstvu
Michael Morris vysvětluje, proč se ekonomika v Evropě zhroutí, jak funguje již stovky let bankovní finanční systém a že nás čeká těžká doba se světlem na konci tunelu.



Rozhovor slovenského a řeckého důchodceRozhovor slovenského a řeckého důchodce
V souvislosti s eurovalem, krizí v Řecku a rolí Slovenska jsme už slyšeli spoustu nesmyslů od politiků. A co běžní lidé, kterých se to týká?



Kdy budeme mít platy a úroveň jako v Německu?Kdy budeme mít platy a úroveň jako v Německu?
Nikdy! Přestože nám životní úroveň Německa hned po revoluci sliboval ministr financí Václav Klaus, a to do deseti let. Pokud si řádně utáhneme opasky, říkal.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí