Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Zavirovaný Predátor

Zavirovaný Predátor

Bezpilotní bojová a výzvědná letadla Predator, nasazená v Afghanistánu, byla zavirována. Všechny systémy v řídícím středisku musely být obnoveny ze záloh. Virus se ale stále vrací.

Zavirovaný Predátor

Tato zpráva sama o sobě není až tak moc bombastická. Naznačuje však, kde jsou slabiny celého současného systému a vedla mě k napsání článku IT je Achillovou patou lidstva.

 

Program k získávání hesel do on-line her

Podle časopisu Wired si někdo z hravých zaměstnanců přinesl do práce externí disk, na kterém byl program k získávání přihlašovacích údajů v on-line hrách, jako je Mafia Wars nebo Farmerama. Pochopitelně proti předpisům, protože řídící středisko na letecké základně Creech v Nevadě ovládá na dálku všechny bojové mise letounů a na základně panují nejvyšší bezpečnostní opatření. Přestože pro mise není virus nebezpečný, byla veškerá data přeinstalována ze záloh. Wired však tvrdí, že virus se i přes to vrací.

 

Počítač a lidský faktor nás jednou zničí

Opět jsme u toho. Přes maximální bezpečnostní opatření někdo paří on-line hry, jiný stahuje porno. Ten nejnebezpečnější obsah vůbec. Až jednou někdo bude chtít zničit celý náš systém, využije právě tohoto lidského faktoru k tomu, aby se dostal nepozorovaně za všechny obranné zdi. Firewall je Vám na nic, přátelé, když si bránou přinesete trojského koně.

 

Až přijde záměr

Autor tohoto školáckého prográmku se dnes možná diví, kam až se jeho dítko dostalo. Až někdo podobný prográmek udělá s cílem ovládnout, dostane jej kamkoliv. Do armádních i zpravodajských počítačů, do velínů jaderných elektráren, do bank, burz. Díky lidskému faktoru, který prostě zakázat nejde. A až se to jednou stane, doufám, že dotyčnému půjde jen o peníze.

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Predátor   Vir   USA   Bezpilotní letadlo   Ze zahraničí  


Kategorie Vir

Rusko: Za virem, co napadl íránský jaderný program, stojí USA Rusko: Za virem, co napadl íránský jaderný program, stojí USA
Podle počítačových odborníků virus Stuxnet napadá některé průmyslové počítače a byl podle všeho vyvinut hlavně proto, aby poškozoval íránské jaderné zařízení.


Kategorie Ze zahraničí

Série podivných sebevražd bankéřů (2)Série podivných sebevražd bankéřů (2)
Zprávy o sebevraždách bankéřů, ke kterým došlo rychle po sobě, v Londýně a v USA, se objevily na internetu koncem ledna. Dalo se předpokládat, že to třemi sebevraždami neskončí.


Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.


Slavoj Žižek píše Naděždě z Pussy RiotSlavoj Žižek píše Naděždě z Pussy Riot
Členka protestní ruské hudební skupiny byla uvězněna na Sibiři, ale věznitelé dovolili, aby si dopisovala se slovinským filosofem Slavojem Žižekem.


Kde není pitná voda, tam pomůže reklamaKde není pitná voda, tam pomůže reklama
Billboardy podél silnic a dálnic u nás nemají příliš dobrou pověst a je snahou se jich postupně zbavit. V Peru ovšem přišli s netradičním vyžitím reklamních poutačů.


Kolumbie: prezident prý tajně jedná s FARCKolumbie: prezident prý tajně jedná s FARC
Prezident Juan Manuel Santos prý tajně jednal s představiteli FARC na Kubě. Rozjedou se po více než 10 letech mírové rozhovory?


Sýrie – Výbuch ve štábuSýrie – Výbuch ve štábu
Situace se rychle mění. V krizovém štábu vybuchla bomba, zahynulo několik vysoce postavených činitelů. Ze země utíkají denně tisíce lidí. Izrael pohrozil intervencí.


Ohnivý kruh se probouzí k životu, Amerika je ohroženaOhnivý kruh se probouzí k životu, Amerika je ohrožena
Počet seismických aktivit po celé planetě roste. Ohnivý kruh se probouzí a je to špatná zpráva zejména pro západ USA.


Proč se zabývat Sýrií?Proč se zabývat Sýrií?
Evropa věnuje pozornost syrské občanské válce, protože je to blízko. Američané sledují pozorně vše, co je poblíž ropných polí.


Proč odcházím z Goldman Sachs?Proč odcházím z Goldman Sachs?
Následující text způsobil skandál. Napsal ho manažer investiční banky Goldman Sachs Greg Smith a předal New York Times.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí