internetWEEK.cz menu TOPlist

Zavirovaný Predátor

Zavirovaný Predátor

Bezpilotní bojová a výzvědná letadla Predator, nasazená v Afghanistánu, byla zavirována. Všechny systémy v řídícím středisku musely být obnoveny ze záloh. Virus se ale stále vrací.

Zavirovaný Predátor

Tato zpráva sama o sobě není až tak moc bombastická. Naznačuje však, kde jsou slabiny celého současného systému a vedla mě k napsání článku IT je Achillovou patou lidstva.

 

Program k získávání hesel do on-line her

Podle časopisu Wired si někdo z hravých zaměstnanců přinesl do práce externí disk, na kterém byl program k získávání přihlašovacích údajů v on-line hrách, jako je Mafia Wars nebo Farmerama. Pochopitelně proti předpisům, protože řídící středisko na letecké základně Creech v Nevadě ovládá na dálku všechny bojové mise letounů a na základně panují nejvyšší bezpečnostní opatření. Přestože pro mise není virus nebezpečný, byla veškerá data přeinstalována ze záloh. Wired však tvrdí, že virus se i přes to vrací.

 

Počítač a lidský faktor nás jednou zničí

Opět jsme u toho. Přes maximální bezpečnostní opatření někdo paří on-line hry, jiný stahuje porno. Ten nejnebezpečnější obsah vůbec. Až jednou někdo bude chtít zničit celý náš systém, využije právě tohoto lidského faktoru k tomu, aby se dostal nepozorovaně za všechny obranné zdi. Firewall je Vám na nic, přátelé, když si bránou přinesete trojského koně.

 

Až přijde záměr

Autor tohoto školáckého prográmku se dnes možná diví, kam až se jeho dítko dostalo. Až někdo podobný prográmek udělá s cílem ovládnout, dostane jej kamkoliv. Do armádních i zpravodajských počítačů, do velínů jaderných elektráren, do bank, burz. Díky lidskému faktoru, který prostě zakázat nejde. A až se to jednou stane, doufám, že dotyčnému půjde jen o peníze.

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Predátor   Vir   USA   Bezpilotní letadlo   Ze zahraničí  


Kategorie Vir

Rusko: Za virem, co napadl íránský jaderný program, stojí USA Rusko: Za virem, co napadl íránský jaderný program, stojí USA
Podle počítačových odborníků virus Stuxnet napadá některé průmyslové počítače a byl podle všeho vyvinut hlavně proto, aby poškozoval íránské jaderné zařízení.


Kategorie USA

Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?Jak si představit nepředstavitelný dluh USA?
Představte si, že dluh USA je větší, než hodnota všech firem v indexu S&P 500. A pár dalších příkladů, jak si představit nepředstavitelné. Aby 20 bilionů dolarů nebylo jen absurdním číslem, které navíc dramaticky poroste!


Extrémy a opět extrémy. Zvykejme si i na kroupy jako grepyExtrémy a opět extrémy. Zvykejme si i na kroupy jako grepy
Vědci již roky předpovídají stále extrémnější počasí. Zřejmě je na čase si zvykat.


Jak se žije nezaměstnaným v USA. Příběh Pauly Brayové. Jak se žije nezaměstnaným v USA. Příběh Pauly Brayové.
Chudoba se stává aktuálním novinářským tématem nejen u nás. Jak se v USA může ocitnout na existenčním dně vysokoškolsky vzdělaná žena, popisuje v otevřeném dopise prezidentu Spojených států Paula Brayová.


USA chtěly vyvolat nepokoje na KuběUSA chtěly vyvolat nepokoje na Kubě
Někteří lidé se domnívají, že za mnohými politickými změnami a nepokoji stojí Spojené státy americké. Nový skandál okolo sociální sítě na Kubě jim dává do rukou velmi silný argument.


Co řekl Snowden německé televiziCo řekl Snowden německé televizi
Prvnímu televiznímu vystoupení Edwarda Snowdena naše média příliš pozornosti nevěnovala. Přečtěte si, o čem americký uprchlík a bývalý zaměstnanec amerických tajných služeb mluvil.


NSA: ještě horší, než jsme čekali NSA: ještě horší, než jsme čekali
Novinky okolo špionážních aktivit NSA: sledování stovek tisíc SMS zpráv denně, zanedbatelný přínos v boji proti terorismu a odposlechy počítačů, které nejsou připojeny k internetu.


Videa: časosběr Los Angeles a Německo z ptačí perspektivyVidea: časosběr Los Angeles a Německo z ptačí perspektivy
Podívejte do slunné Kalifornie díky dvěma skutečně povedeným časosběrným kouskům z města andělů a také na krásy našich východních sousedů z ptačí perspektivy.


USA tvoří jedenáct národůUSA tvoří jedenáct národů
Jeden novinář rozdělil USA na jedenáct rozdílných národů, které se liší téměř ve všech aspektech od politických preferencí až po společenské názory a hodnoty.


Papež František: ten chlápek marxista Papež František: ten chlápek marxista
Papež František řekl to, co si myslí velká část západního světa. A možná je jediný, jehož hlas je slyšet…
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí