internetWEEK.cz menu TOPlist

Dětské odvykací centrum

Dětské odvykací centrum

Dospívající děti závislé na pervitinu tvoří 80% všech pacientů. Zbytek jsou děti těžce závislé na marihuaně, alkoholu nebo ostatních drogách. Přesto trvalo rok, než pojišťovny uznaly, že je nutné vybudovat dětské odvykací centrum.

 

Dětské odvykací centrum

V Česku je jediné odvykací centrum pro děti závislé na drogách. Nejmladšímu dítěti, které tu léčili, bylo šest let. Chlapec byl závislý na heroinu. Naučil se píchat si heroin od sourozenců... děti a dospívající závislí na pervitinu tvoří 80 procent všech pacientů. Třináct až patnáct procent jsou děti těžce závislé na marihuaně a zbytek je alkohol a všechny ostatní drogy... Dětské odvykací centrum existuje šest let. „Trvalo rok, než se podařilo u pojišťoven probojovat, že je u nás něco takového nutné. ...dva sourozenci, dvojčata, patnáct let, na heroinu. Ruce rozpíchané. Jen matka si ničeho nevšimla rok a půl... Kluk, čtrnáct let, dva roky těžce závislý na marihuaně. Všechno mu bylo jedno, škola ho nezajímala, rodiče taky ne, ani léčba. „Co s tím? Někdy nenaděláte vůbec nic,“ krčí rameny lékař... Drogy zkusila polovina dětí... každé třetí dítě u nás má opakovanou zkušenost s drogami - tedy kouří trávu běžně nebo pravidelně berou pervitin či si třeba píchají heroin... Pro Česko to znamená nelichotivé prvenství. Podle statistik ESPAD naše děti vedou celoevropský žebříček jak ve spotřebě marihuany, tak pervitinu či alkoholu... „Holky tvoří 75 procent našich klientů. Proč? Mají k drogám mnohem snazší přístup. Buď chodí s dealerem, nebo s někým závislým a drogu od něj dostanou. Ony si ty drogy zkrátka vyspí,“ říká primář... Proč ale české děti mají tak blízko k nelegálním drogám? Odborníci se jednoznačně shodují: selhává stát... „U nás úplně chybí prevence. Ty děti nemají důvod nebrat drogu. Navíc v situaci, kdy se prakticky každá celebrita veřejně chlubí, že hulí, děti nemají pocit, že by dělaly něco špatného. Naopak,“ říká Koranda... Přitom... „Pro dítě má každý den bez drogy smysl, protože tím umožníme mozku, aby dozrál.“ (MF DNES)

Výbušná informace z článku autorky Lenky Petrášové je především fakt, že drogy zkusila již polovina dětí, a že každé třetí dítě u nás má opakovanou zkušenost s drogami - tedy kouří trávu běžně nebo pravidelně berou pervitin či si třeba píchají heroin. To znamená, že protidrogová politika státu fakticky nefunguje, a že obrovské finanční prostředky na ní jsou vyhazovány zbůhdarma a politikové, nesoucí za to zodpovědnost naprosto selhávají.

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Zkušenost s drogami   Závislost   Závislost na alkohol   Drogy   Heroin   Pervitin   Dětské odvykací centrum   Z domova  


Kategorie Závislost


Hrozí soumrak blikajících banditů?Hrozí soumrak blikajících banditů?
Každý zažil ten pocit rostoucí euforie, když se mu už-už podařilo sáhnout na něco, co velmi chtěl. A když toho dosáhl, chtěl si ten unikátní zážitek zopakovat. Vždyť to vzrůšo, to napětí, ten adrenalin stál za to!Proč mladí lidé kouří cigarety?Proč mladí lidé kouří cigarety?
Mezi kuřáky je mnoho těch, kteří začali holdovat tomuto návyku ještě před dovršením osmnáctého roku věku. Ve skutečnosti převážná většina z nich začala kouřit ještě jako teenager. Proč?


Kategorie Drogy


Vicente Fox o legalizaci drog, NSA a 80 tisících mrtvýchVicente Fox o legalizaci drog, NSA a 80 tisících mrtvých
Velmi zajímavé myšlenky bychom našli v rozhovoru s bývalým mexickým prezidentem Vicentem Foxem, který v jedné z největších zemí světa vládl v letech 2000 až 2006. Fox je velkým zastáncem legalizace drog.Mýty a fakta o závislostechMýty a fakta o závislostech
Dá se říci, že každý na světě má nějakou svoji závislost. Někdo menší, pojídá třeba sladké, jiný větší, kouří, pije alkohol, a někdo se zabíjí úplně, bere totiž drogy. Tak, nebo tak, i okolo tohoto tématu existuje velké množství nesrovnalostí.Jak se připravit na ayahuaskuJak se připravit na ayahuasku
V posledních letech se z amazonské liány známé jako ayahuaska stává v Čechách téměř módní záležitost a není nutné pro ni jezdit do Amazonie. Vyzkoušel jsem a předávám pár zkušeností pro ty dobrodruhy, kteří do toho také chtějí jít.CIA spolupracuje s mexickými drogovými kartelyCIA spolupracuje s mexickými drogovými kartely
Ústřední zpravodajská služba byla úzce zapojena do neslavně známé „operace Rychle a zuřivě“ federální vlády, ve které se posílaly americké zbraně mexickým drogovým kartelům.CIA přimíchalo LSD do chleba ve francouzském městěCIA přimíchalo LSD do chleba ve francouzském městě
Před asi 60 lety postihli menší francouzské město halucinace a další zvláštní příznaky. Bylo prohlášeno, že šlo o chléb napadený halucinogení houbou, nové informace však naznačují něco jiného.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí