internetWEEK.cz menu TOPlist

K zamyšlení - náš pozemský život

K zamyšlení - náš pozemský život

Je důležité vědět, že než duše započne svůj pozemský život, probere v hrubých rysech své životní plány, uvědomí si, co se chce na Zemi naučit, v čem se zdokonalit či proč se má stát něčím jiným, než bylo půdovně zamýšleno.

 

K zamyšlení - náš pozemský život

Je důležité vědět, že než duše započne svůj pozemský život, probere v hrubých rysech své životní plány s andělem Slunce, uvědomí si, co se chce na Zemi naučit, v čem se zdokonalit, kde k tomu najde nejlepší podmínky, případně co ji vede k tomu, stát se něčím jiným, než bylo půdovně zamýšleno. Člověk si na tuto domluvu vědomě nevzpomíná, ale andělé, kteří ho doprovázejí, ho vedou dohodnutým směrem a on cítí, jestli jeho život probíhá v souladu s tím, co si,,doopravdy" přeje. Člověk může svému životu sám určit cíl. Pro Heinricha Schliemanna bylo cílem života objevit Tróju, umělec se snaží vytvořit nádherné dílo, vědec například najít lék proti nevyléčitelné chorobě. Pak existují dvě možnosti: Buď si jako cíl určí to, co už měl dohodnuto před příchodem na tento svět, nebo si vymyslí něco jiného. Většinou ale nevytvoří nic nového pouze z původní nevědomé představy učiní své vlastní uvědomělé rozhodnutí. Může se samozřejmě také stát, že si někdo zvoní poslání, které se příliš neshoduje s tím, co měl předem dohodnuto. Dohodu před zrozením si můžete představit jako plán cesty kolem světa: Znáte datum odjezdu, předpokládaný čas návratu, místa, která chcete navštívit a činnosti, které tam chcete provádět. To je v hrubých obrysech dané. Chcete například to či ono poznat, navštívit přátele, setkat se s nějakou známou osobností, něco konkrétního prozkoumat.


Ale zalíbí se vám třeba v Londýně a rozhodnete se, že tam zůstanete do konce života. To je přirozené a nic tomu nebrání. Původní představa nezmizí, mlhavě stále zůstává někde v pozadí. Pak opět mohou nastat nové situace: Člověku buď nové rozhodnutí vydrží na celý život a on bude nadále žít ve shodě sám se sebou. Považoval například cestu kolem světa za vhodný prostředkem jak splnit životní úkol, ale pak našel způsob, jak tento úkol zvládnout v Londýně. Smysl má mnoho společného se stabilitou a s flexibilitou a oboji vždy působí současně. Anebo mu nové rozhodnutí na celý život nevydrží. Pak má člověk najednou pocit, že nežije tak, jak by měl, mohl a vlastně opravdu chtěl, a říká si: ,,Chodím v botách, které mi nesedí. Nebylo to sice špatné, stát se advokátem nebo truhlářem, oženit se a zůstat v Londýně, ale - vlastně na mě čeká cesta kolem světa." Člověk žije stále ve dvojím světě. Jedním je svět původní představy, druhý si každý vytváří sám svým jednáním a rozhodováním. Oba světy spolu nepřestávají souviset, nikdy se od sebe zcela nevzdálí. Pokud si člověk za cíl života zvolí totéž, co bylo před jeho zrozením dohodnuto, žije sám se sebou ve shodě, má trvalý pocit, že mezi ním a jeho možnostmi, mezi tím, co představuje a co nejniterněji prožívá, není vůbec rozpor, nedochází k žádnému tření.

 

Říká si: ,,Můj život mi padne jako ulitý, je to ten nejlepší život, jaký si umím představit. Samozřejmě mě potkávají problémy a možná i rány osudu, ale přesto mi život připadá báječný." A kdo si dokonce může říci:,,JÁ tomto dnešním životě, JÁ v domluvě s andělem Slunce a JÁ ve smyslu původního stvoření, my všichni se k sobě hodíme, jsme svým způsobem totožní.", ten pocítil a pochopil význam pojmu smysl v jeho plasticitě a hloubce. Člověk se ale může od původní představy svobodně odchýlit, a přesto i potom žít smysluplným životem. Andělé se přizpůsobí nové situaci, budou člověka doprovázet a ochraňovat, a pokud se nový úmysl a shoduje se zájmy nebe, také vést. Původní záměr se možná později objeví v některé z dalších inkarnací. To tedy znamená, že nebe respektuje, když se někdo rozhodne změnit směr svého života. Ale takový člověk bude pravděpodobně věčně nespokojený, těkající, on sám i jeho okolí bude vnímat tento život jako cosi neuchopitelného. Často pak dochází k návratu k původní domluvě. Ve vnějším světě se to projevuje jako náhlý zlom v dosavadním životě. Ale ten si člověk sám zinscenoval, protože něco nebylo v pořádku: ,,Všechno bylo vlastně krásné a jistě to také mělo smysl, ale neodpovídalo to tomu, co bylo dohodnuto před inkarnací a asi ani tomu, co bylo původním JÁ zamýšleno."

Život je tedy smysluplný



- je-li buď v souladu s úmluvou o jeho směřování před narozením,
- nebo je-li v souladu se záměrem, který si člověk sám určí během života a
nebesa jej pak přijmou za svůj.


 

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ostatní   životní cesta   Soukromý život   Pozemský život   K zamyšlení  


Kategorie K zamyšlení


Co je a nebude. EU v boji proti oteplování nezná bratra.Co je a nebude. EU v boji proti oteplování nezná bratra.
Již jednou jsme se na toto téma zamysleli. A jdeme dál, protože bude jistě hůř! Toto volné pokračování je Novoročním speciálem...



Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?
Jestli je Vám dnes padesát, o práci se zřejmě bát nemusíte. Alespoň co se robotů týče. Ale přemýšlíte-li, co studovat, zbystřete. Řadu povolání již automatizace vymýtila. A ještě více jich čeká jistý ortel. Svět se mění…



Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!
Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!



8 velkých filosofických otázek, které (asi) nikdy nevyřešíme8 velkých filosofických otázek, které (asi) nikdy nevyřešíme
Když se malý indiánek moc ptá, dostane v Amazonii do očí chilli. A když se ptát nepřestane, stane se z něho filosof. Filosofie je zvláštní vědní obor, o kterém si opravdoví vědci myslí, že to není žádná věda.



Naučme se zvládat sami sebe!Naučme se zvládat sami sebe!
Emoce nás mohou uvolnit. Některé z nich rádi projevujeme. Jiné bychom však měli držet zkrátka a příliš je nedávat najevo. Občas jsou nezadržitelné, každý to zná. Naučme se je ovládat!



Vrací se marxismus?Vrací se marxismus?
Papež František kritizuje kapitalismus. V Británii střední vrstva touží po levicových opatřeních. Ale hlavní výzvy budoucnosti se zřejmě netýkají marxismu-leninismu.



Očkování: všechna pro i protiOčkování: všechna pro i proti
Každý, kdo se narodí zde, musí být povinně očkovaný. Necháváme se očkovat i dávkami, které nejsou povinné, ale mají chránit naše zdraví. Kupujeme si je dobrovolně, i když často mají mnoho vážných vedlejších účinků. Někdo je pro, jiný proti.



Volby: Pravice nebo levice?Volby: Pravice nebo levice?
Téma levice a pravice jitří vášně a dělí národ. Ale někteří politici a politologové říkají, že už je to trochu zbytečné téma. Jak to vidí americký psycholog James Hillman v zemi, kde se kvůli politice lidé střílí?



Socialismus - funguje nebo nefunguje?Socialismus - funguje nebo nefunguje?
V poslední době koluje po českém internetu článek na téma – socialismus nefunguje. Za příklad slouží americká škola. A protože jde o Ameriku, mluví se o Obamově socialismu.



WTC: 12 let – tragické výročíWTC: 12 let – tragické výročí
Vlastně bych si na to nevzpomněl, protože z mého hlediska není moc co dodat. Linie, která se vine americkými dějinami, je od samého začátku krvavá, ale “11.září” z ní vybočuje svou dvojakostí.




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí