internetWEEK.cz menu TOPlist

Tajemství parfému znaly ženy již ve starověku

Tajemství parfému znaly ženy již ve starověku

Bez parfémů si snad žádná žena nedovede představit svůj život. Díky nim jsou sebevědomější. Cítí se sexy. Parfém ostatně patří mezi nejnebezpečnější ženské zbraně už od nepaměti.

 

Tajemství parfému znaly ženy již ve starověku

První zmínky o parfémech jsou už z doby 4 000 let př. n. l. Ve starověku byly vůně nezbytným doplňkem různých obřadních rituálů (Egypt). Nejpoužívanější vonné esence tehdejší doby byly myrha, růže, jasmín, kadidlo, bazalka.

 

Později ve středověku vyvíjeli skutečně jedinečné a podmanivé vůně Arabové. Díky křížovým výpravám se pak tato parfémy dostaly také do Evropy. Evropané si je zamilovali a postarali se o jejich další mimořádný vývoj. Oblíbené byly zejména parfemované rukavičky, které patřily k módním hitům především v 17. století. V tehdejší době, kdy lidé na svou hygienu moc nedbali, však parfém nahrazoval mýdlo. Až později se z něj stal skutečně jen módní doplněk. V 19. století pak začínají vznikat nové druhy parfémů využívající chemické vonné látky. Díky chemii už parfuméři nebyli odkázaní pouze na přírodní ingredience. První parfém, který kombinoval přírodní a uměle vyrobené vonné látky, pocházel nejspíš z dílny parfuméra Aimé Guerlaina z roku 1889.

 

Dělení parfémů

Parfémy se rozlišují podle procentuálního zastoupení parfémové kompozice (jednoduše řečeno podle intenzity vůně). Zbytek směsi zastupuje koncentrovaný líh. Množství vonné kompozice udává intenzitu a délku jejich působení.

 

Parfém má nejintenzivnější vůni, protože podíl vonných látek je v rozmezí 15-40 %. Parfémová voda (toaletní parfém) má podíl vonných látek cca 12-15 %. Dále následuje toaletní voda (podíl vonných látek je 6-12%) a kolínská voda (4-6%).

 

Jak vybírat vhodný parfém?

Jednoznačnou odpověď vám bohužel nenabídneme. Každá žena má jiný vkus. Proto se ohledně konkrétního výběru parfému budete muset spolehnout pouze sama na sebe. Dámské parfémy v podstatě nelze vybírat jinak, než zkoušením. Jeden parfém může na dvou ženách vonět odlišně. Vhodně vybraný parfém může na muže působit jako magnet, kterému nebudou moci odolat. Ale pozor dámy, fungovat to může i zcela naopak!

 

Parfém jako zbraň

Dobře zvolený parfém rozhodně patří do arsenálu ženských zbraní. A jako každou zbraň je potřeba se naučit i vůně ovládat a vhodně volit podle příležitosti. Nezapomeňte na to nejzákladnější pravidlo: "Vždy ze sebe sama musíte mít skvělý pocit!" Potom budete neodolatelná. Krásná vůně Vám k tomu může pomoci.

 

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Tajemství   ženy  


Kategorie ženy


Kdyby muži a ženy říkali pravduKdyby muži a ženy říkali pravdu
Jak by to vypadalo, kdyby muži a ženy říkali ve vztazích pravdu? Přiblížit se to snaží dvě povedená videa, která kolují internetem.Videa: smolný den ženVidea: smolný den žen
Dali jsme dohromady pár vtipných videí, ve kterých nemělo něžné pohlaví zrovna dobrý den.Jak sbalit holku?Jak sbalit holku?
Otázka, na kterou většina mladých kluků i starších mužů neumí najít odpověď. Metod existuje mnoho. Ale jen málokdo je ochoten se s vámi poděli o zkušenosti z praxe.Jak složit tričkoJak složit tričko
Jak složit tričko za méně než deset vteřin na dva tahy? A ještě k tomu dobře vypadat?The Great Wall of Vagina: zbořme to tabu v klíněThe Great Wall of Vagina: zbořme to tabu v klíně
Buchtička, pivoňka, broskvička…bílá, růžová, tmavá…velká, malá…Před a po…S naušnicí nebo bez…O čem že je řeč? Výstava The Great Wall of Vagina je studiem lidské individuality. A vagíny...Muži jsou z Marsu, ženy jsou z Venuše. Proto kluci mají penis a holky zase vagínu!Muži jsou z Marsu, ženy jsou z Venuše. Proto kluci mají penis a holky zase vagínu!
Mezi ženami a muži panují tak zásadní rozdíly, že jejich společné soužití je z dlouhodobého hlediska zkrátka nemožné. I přesto lze občas vidět páry, které toto popírají. Jak je to možné?Ženy myslí víc na krásu než na sexŽeny myslí víc na krásu než na sex
Prapůvodně chtěla být žena krásnou, aby se líbila mužům. Ale její vlastní obraz se stal pro ni tak důležitým, že na muže a sex zapomněla! Toť prý průměrná žena.Jak poznáte, že máte u ženy šanci?Jak poznáte, že máte u ženy šanci?
Jakmile si žena začne hrát se svými vlasy, sahá si do účesu, na krk, na stehna nebo si hladí ruce či rty, vysílá její tělo nevědomky následující signál: „Chci tě!“Skateboard carving v horáchSkateboard carving v horách
Pevná prsa, vypracované zadečky a skateboard carving v horách v překrásné přírodě a s překrásnými ženami.Reklama - pochopte ženské myšleníReklama - pochopte ženské myšlení
Vtipné video, které vám vám představí ultramoderní přístroj, pomocí kterého můžete pochopit to nejsložitější zařízení na světe - ženský mozek.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí